20
Хесе со деби погодок за победа над Арсенал  навивачите од радост се фрлаа по скалите

Хесе со деби погодок за победа над Арсенал, навивачите од радост се фрлаа по скалите

пред 6 месеци - Фаланга - Спорт

Екипата на Стоук успеа да поведе против Арсенал во второто коло од Премиер лигата.. Стрелец на погодокот беше новото засилување...

Стоук го изненади Арсенал

Стоук го изненади Арсенал

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Засилувањето на Стоук, Хесе Родригез го постигна победничкиот гол за Стоук на дуелот со фаворитот Арсенал на последниот саботен натпревар од второто премиерлигашко коло.

Стоук го изненади Арсенал

Стоук го изненади Арсенал

пред 6 месеци - Република - Фудбал

Засилувањето на Стоук, Хесе Родригез го постигна победничкиот гол за Стоук на дуелот со фаворитот Арсенал на последниот саботен натпревар од второто премиерлигашко коло.

Стоук го изненади Арсенал

Стоук го изненади Арсенал

пред 6 месеци - Курир - Фудбал

„Топчиите“ создаваа шанса кои останаа без реализација, а казната стигна во 47.минута кога Стоук постигна гол. Постигнати...

Стоук го изненади Арсенал

Стоук го изненади Арсенал

пред 6 месеци - +Инфо - Спорт

Засилувањето на Стоук, Хесе Родригез го постигна победничкиот гол за Стоук на дуелот со фаворитот Арсенал на последниот саботен натпревар од второто премиерлигашко коло.

Хесе го матираше Арсенал на дебито  фанови се тркалаа по скалите

Хесе го матираше Арсенал на дебито, фанови се тркалаа по скалите

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Хесе Родригез во своето деби во дресот на Стоук го матираше Арсенал за огромна радост на „Бет365“ Стадионот и голема победа...

Хесе го матираше Арсенал на дебито  фанови се тркалаа на трибините

Хесе го матираше Арсенал на дебито, фанови се тркалаа на трибините

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Хесе Родригез во своето деби во дресот на Стоук го матираше Арсенал за огромна радост на „Бет365“ Стадионот и голема победа...

Хесе го приземји Арсенал

Хесе го приземји Арсенал

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Арсенал во рамките од второто коло го претрпе и првиот пораз во Премиер-лигата, губејќи со 1-0 на гостувањето против Стоук.

Фото на денот  Неверојатна прослава на победничкиот гол на Хесе против Арсенал

Фото на денот: Неверојатна прослава на победничкиот гол на Хесе против Арсенал

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Арсенал немаше победено на првите два меча во Премиер лигата уште од сезоната 2009/10 и традицијата продолжи и оваа сезона.

Стоук го слави Хесе  поништен чист гол на  топчиите

Стоук го слави Хесе, поништен чист гол на „топчиите“

пред 6 месеци - Нова ТВ - Спорт

Стоук го совлада Арсенал со 1:0 во последниот меч од саботната програмата во Премиерлигата. Единствениот погодок на стадионот „Британија“ беше дело на Хесе во 47 минута по додавање на Саидо Берахињо.

Јунајтед убедлив против Свонси во првиот дуел од второто премиерлигашко коло

Јунајтед убедлив против Свонси во првиот дуел од второто премиерлигашко коло

пред 6 месеци - Канал 5 - Фудбал

На истекот од првото полувреме Ерик Бертранд Бејли го постигна првиот гол за „црвените ѓаволи“. Ромелу Лукаку Пол Погба и Антони Марсијал реализира во вторите 45 минути.

Времеплов
x