20
 СДС е преплашен од ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски бидејќи веќе сите ја видоа разликата

„СДС е преплашен од ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски, бидејќи веќе сите ја видоа разликата“

пред 6 месеци - Курир - Македонија

-СДС не може да ја прикрие својата неспособноста, неработењето и расипничкото однесување со државата и парите на граѓаните со ниту една лага и манипулација.

СДС И ЗАЕВ СЕ ПРЕПЛАШЕНИ ОД ВМРО ДПМНЕ И ГРУЕВСКИ Веќе сите ја видоа разликата и повеќе нема лажење

СДС И ЗАЕВ СЕ ПРЕПЛАШЕНИ ОД ВМРО-ДПМНЕ И ГРУЕВСКИ: Веќе сите ја видоа разликата, и повеќе нема лажење!

пред 6 месеци - Infomax - Македонија

СДС е преплашен од ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски. Знаат дека веќе сите ја видоа разликата помеѓу тој што води принципиелна...

Груевски Економијата ја крепат само странските иневстиции што ги донесе ВМРО ДПМНЕ

Груевски: Економијата ја крепат само странските иневстиции што ги донесе ВМРО-ДПМНЕ

пред 6 месеци - Република - Економија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска при посетата на мавровско-реканскиот крај изрази загриженост поради економската политика која ја води Владата на СДСМ.

СДСМ На Груевски веќе не му веруваат ниту во сопствената партија

СДСМ: На Груевски веќе не му веруваат ниту во сопствената партија

пред 6 месеци - Сител - Македонија

СДСМ оценува дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски глуми загриженост со денешната изјава за состојбата на економијата во државата, затоа што, како што наведуваат во реакција, ја презадолжил државата.

На Шекеринска мајка и’ ќе си зема пензија од 35 илјади и ќе има најголемо покачување, на Рада и е гајле за другите

пред 6 месеци - Денешен - Македонија

Мајката на Радмила Шекеринска е во групата на пензионери кои покрај тоа што земаат највисоки пензии, ќе има и најголемо покачување на пензијата со новото усогласување на владата.

Пензиите скокнаа за 2160 денари

Пензиите скокнаа за 2160 денари

пред 6 месеци - Бизнис вести - Економија

Министерството за труд и социјална политика го враќа системското и праведно решение за усогласување на пензиите согласно растот на трошоците за живот, појасни денеска МТСП.

МИЛА ЦАРОВСКА СЕ ЗАРАЗИ СО ЛАЖЕЊЕТО НА ЗАЕВ Се обиде да ги лаже пензионерите за зголемувањето и усогласувањето на пензиите

МИЛА ЦАРОВСКА СЕ ЗАРАЗИ СО ЛАЖЕЊЕТО НА ЗАЕВ: Се обиде да ги лаже пензионерите за „зголемувањето“ и усогласувањето на пензиите!

пред 6 месеци - Infomax - Македонија

Министерката Мила Царовска на прес-конференција се обиде уште еднаш да ги излаже пензионерите и да го сокрие срамот затоа...

Лажењето на Заев е заразно И Мила Царовска се обиде да ги лаже пензионерите за зголемувањето и усогласувањето пензии

Лажењето на Заев е заразно: И Мила Царовска се обиде да ги лаже пензионерите за зголемувањето и усогласувањето пензии

пред 6 месеци - Курир - Македонија

Со политиките на СДСМ покачувањето кое владата на ВМРО-ДПМНЕ го правеше, во просек по 5% годишно и го предвидуваше за наредниот период во својата програма, нема да го има воопшто.

Никола Груевски Македонската економија стагнира во последните неколку месеци

Никола Груевски: Македонската економија стагнира во последните неколку месеци

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

На новинарско прашање Груевски изјави дека СДСМ не ги зголемува пензиите.

Реакција на СДСМ на изјавата на Никола Груевски

Реакција на СДСМ на изјавата на Никола Груевски

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

Заврши времето кога Никола Груевски преку лажни вести и празни обвинувања можеше да ги лаже и манипулира граѓаните. Граѓаните...

Груевски Пензиите не се зголемуваат туку само се усогласуваат  Намалена економската активност

Груевски: Пензиите не се зголемуваат, туку само се усогласуваат - Намалена економската активност

пред 6 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Груевски: Пензиите не се зголемуваат, туку само се усогласуваат - Намалена економската активност

Еднопроцентно зголемување на пензиите граѓаните незадоволни

Еднопроцентно зголемување на пензиите- граѓаните незадоволни

пред 6 месеци - Курир - Македонија

Денеска телевизија Нова на терен. Пензионерите загрижени- велат владата едно ветуваше, а друго прави. За 12 месеци, СДСМ ја покачува пензијата за 2160 денари (значи 180 денари месечно).

СДСМ На Груевски не му верува партијата а не граѓаните

СДСМ: На Груевски не му верува партијата, а не граѓаните

пред 6 месеци - +Инфо - Македонија

Заврши времето кога Никола Груевски преку лажни вести и празни обвинувања можеше да ги лаже и манипулира граѓаните. Граѓаните...

ПЕНЗИОНЕРИТЕ ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕТО ОД 1 НА ПЕНЗИИТЕ Мизерија немам зборови срамота

ПЕНЗИОНЕРИТЕ ЗА „ЗГОЛЕМУВАЊЕТО“ ОД 1% НА ПЕНЗИИТЕ: Мизерија, немам зборови, срамота!

пред 6 месеци - Infomax - Македонија

Пензионерите ќе добиваат 180 денари зголемување на пензиите. Од ВМРО-ДПМНЕ со реакција дека над 300.000 пензионеρи нема да го добијат планиρаното и најавуваното поκачување на пензиите од 5%.

Груевски Економијата стагнира

Груевски: Економијата стагнира

пред 6 месеци - +Инфо - Македонија

Економијата стагнира, нема нови инвестиции, запрена е изградбата на автопатиштата и има силен пад на градежништвото, оцени денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски при посетата на Реканскиот регион.

Груевски Економијата сега стагнира она што ја вади се странските компании кои ги донесе ВМРО ДПМНЕ

Груевски: Економијата сега стагнира, она што ја вади се странските компании кои ги донесе ВМРО-ДПМНЕ

пред 6 месеци - Курир - Македонија

-Во овие месеци откако е дојдена новата власт има стагнација во многу работи во државата поврзани со економијата. Економијата...

Груевски Пензионерите не може да се манипулираат СДСМ не ги зголемува пензиите туку го спроведува законот

Груевски: Пензионерите не може да се манипулираат- СДСМ не ги зголемува пензиите, туку го спроведува законот

пред 6 месеци - Курир - Македонија

-Зголемување на пензиите е тоа што ние го правевме речиси секоја година, 5 посто, 5% добиваа зголемување во просек. Тоа го...

Еднопроцентно зголемување на пензиите- граѓаните незадоволни

пред 6 месеци - Денешен - Македонија

Пензионерите ќе добиваат 180 денари зголемување на пензиите. Од ВМРО-ДПМНЕ со реакција дека над 300.000 пензионеρи нема да го добијат планиρаното и најавуваното поκачување на пензиите од 5%.

Теловска: Кога ВМРО-ДПМНЕ ја водеше Владата пензионерите добиваа покачување од 650 денари, а сега СДС им крати околу 500 денари

пред 6 месеци - Денешен - Македонија

Пензионерите на своја кожа повторно ќе почуствуваат што значи доаѓањето на СДС на власт. СДС и Заев повторно удираат по преку 300.

Груевски: Пензионерите не може да се манипулираат- СДСМ не ги зголемува пензиите, туку го спроведува законот

пред 6 месеци - Денешен - Македонија

Еден посто зголемување на пензиите не е зголемување на пензиите, тоа е законско усогласување со пораснатите трошоци на живот.

Груевски: Економијата сега стагнира, она што ја вади се странските компании кои ги донесе ВМРО-ДПМНЕ

пред 6 месеци - Денешен - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска при посетата на мавровско-реканскиот крај изрази загриженост поради економската политика која ја води Владата на СДСМ.

Груевски Економијата сега генерално стагнира она што ја вади се странските компании кои ги донесе ВМРО ДПМНЕ

Груевски: Економијата сега генерално стагнира, она што ја вади се странските компании кои ги донесе ВМРО-ДПМНЕ

пред 6 месеци - ТВ Нова - Без катеторија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска при посетата на мавровско-реканскиот крај изрази загриженост поради економската политика која ја води Владата на СДСМ.

Груевски Пензионерите не може да се манипулираат СДСМ не ги зголемува пензиите туку го спроведува законот

Груевски: Пензионерите не може да се манипулираат- СДСМ не ги зголемува пензиите, туку го спроведува законот

пред 6 месеци - ТВ Нова - Македонија

Еден посто зголемување на пензиите не е зголемување на пензиите, тоа е законско усогласување со пораснатите трошоци на живот.

Теловска Кога ВМРО ДПМНЕ ја водеше Владата пензионерите добиваа покачување од 650 денари а сега СДС им крати околу 500 денари

Теловска: Кога ВМРО-ДПМНЕ ја водеше Владата пензионерите добиваа покачување од 650 денари, а сега СДС им крати околу 500 денари

пред 6 месеци - Курир - Македонија

Вели дека наместо планираните и предвидени 5 отсто, СДСМ ќе им даде на пензионерите само по 160 денари. -Тоа е разликата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДС.

Теловска Кога ВМРО ДПМНЕ ја водеше Владата пензионерите добиваа покачување од 650 денари а сега СДС им крати околу 500 денари

Теловска: Кога ВМРО-ДПМНЕ ја водеше Владата пензионерите добиваа покачување од 650 денари, а сега СДС им крати околу 500 денари

пред 6 месеци - Курир - Македонија

Вели дека ваместо планираните и предвидени 5 отсто, СДСМ ќе им даде на пензионерите само по 160 денари. -Тоа е разликата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДС.

Теловска Кога ВМРО ДПМНЕ ја водеше Владата пензионерите добиваа покачување од 650 денари а сега СДС им крати околу 500 денари

Теловска: Кога ВМРО-ДПМНЕ ја водеше Владата пензионерите добиваа покачување од 650 денари, а сега СДС им крати околу 500 денари

пред 6 месеци - Вистина - Без катеторија

Пензионерите на своја кожа повторно ќе почуствуваат што значи доаѓањето на СДС на власт. СДС и Заев повторно удираат по преку 300.

Теловска Кога ВМРО ДПМНЕ ја водеше Владата пензионерите добиваа покачување од 650 денари а сега СДС им крати околу 500 денари

Теловска: Кога ВМРО-ДПМНЕ ја водеше Владата пензионерите добиваа покачување од 650 денари, а сега СДС им крати околу 500 денари

пред 6 месеци - ТВ Нова - Македонија

Пензионерите на своја кожа повторно ќе почувствуваат што значи доаѓањето на СДС на власт. СДС и Заев повторно удираат по преку 300.

Бочварски Наскоро сите работници со загаранитрана минимална плата од 12 000 денари

Бочварски: Наскоро сите работници со загаранитрана минимална плата од 12.000 денари

пред 6 месеци - Сител - Економија

Пречките и блокадите во Собранието се отстрануваат и наскоро сите работници ќе имаат законски загарантирана минимална плата од 12.

Едно процентно зголемување на пензиите  граѓаните не задоволни

Едно процентно зголемување на пензиите – граѓаните не задоволни

пред 6 месеци - ТВ Нова - Без катеторија

Пензионерите ќе добиваат 180 денари зголемување на пензиите. Од Вмро Дпмне со реакција дека над 300.000 пензионеρи нема да го добијат планиρаното и најавуваното поκачување на пензиите од 5%.

СДСМ Внимавајте ВМРО ДПМНЕ секој ден пласира скандалозни лажни вести

СДСМ:Внимавајте, ВМРО-ДПМНЕ секој ден пласира скандалозни лажни вести

пред 6 месеци - Канал 5 - Македонија

Лажна вест е дека ќе се градат станови за бегалци, како што тврди ВМРО-ДПМНЕ и тоа во општините во кои што опозициската партија знае дека убедливо ќе загуби на локалните избори.

Времеплов
x