20
Политичко самоубиство или храбар потег Министерот Tаравари во трка за градоначалник на Гостивар

Политичко самоубиство или храбар потег: Министерот Tаравари во трка за градоначалник на Гостивар!?

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Се појави како реформатор, со медиумски кампањи најавуваше промени во здравството, а не ги заврши ниту првите 100 дена на функцијата.

Таравари нема да се врати на министерската позиција

Таравари нема да се врати на министерската позиција

пред 8 месеци - Бизнис вести - Економија

Актуелниот министер за здравство изјави дека нема да се врати на позицијата доколку изгуби во трката за градоначалник за Гостивар.

Здраво Таравари или Чао Таравари

Здраво Таравари или Чао Таравари?

пред 8 месеци - Алфа - Македонија

Здраво Таравари или Чао Таравари? На помалку од 100 дена од неговото министерување тој објави дека ќе се кандидира за градоначалник на родниот Гостивар.

ЦИВИЛИЗАЦИСКИ ПРИНЦИПИ ВАЖАТ САМО ЗА ВМРО ДПМНЕ Арбен Таравари ем министер ем кандидат за градоначалник  Бејли го нема да соли памет

ЦИВИЛИЗАЦИСКИ ПРИНЦИПИ ВАЖАТ САМО ЗА ВМРО-ДПМНЕ: Арбен Таравари ем министер, ем кандидат за градоначалник – Бејли го нема да соли памет?

пред 8 месеци - Infomax - Македонија

Важечките цивилизациски принципи кои досега важеа во политиката во Македонија, не важат кога станува збор за владата на СДС,...

Министерот Tаравари во трка за градоначалник на Гостивар

Министерот Tаравари во трка за градоначалник на Гостивар

пред 8 месеци - 24 вести - Македонија

Се појави како реформатор, со медиумски кампањи најавуваше промени во здравството, а не ги заврши ниту првите 100 дена на функцијата.

Таравари Не се враќам на министерската позиција

Таравари: Не се враќам на министерската позиција

пред 8 месеци - A1on - Македонија

Актуелниот министер за здравство изјави дека нема да се врати на позицијата доколку изгуби во трката за градоначалник за Гостивар.

Министри и пратеници  кандидати за градоначалници

Министри и пратеници - кандидати за градоначалници

пред 8 месеци - Телма - Македонија

Министерот за здравство ќе трча за градоначаник на Гостивар, но паралално ќе одговара и на „Здраво Тарвари“. Директната телефонска линија ќе функционира и за време на изборната кампања, најави тој.

Бејта очекува победа на локалните избори за трет мандат

Бејта очекува победа на локалните избори за трет мандат

пред 8 месеци - Сител - Македонија

Актуелниот градоначалник општина Гостивар и кандидат за уште еден мандат од редовите на ДУИ, Невзат Бејта, очекува победа во првиот круг.

Ако не стане градоначалник Таравари ќе замине од политиката

Ако не стане градоначалник, Таравари ќе замине од политиката

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

Министерот за здравство Арбен Таравари ќе ја жртвува министерската позиција за партијата. Тој за Нова ТВ потврди дека Алијансата...

Бејта очекува победа на локалните избори за трет мандат

Бејта очекува победа на локалните избори за трет мандат

пред 8 месеци - ТВ Нова - Македонија

Актуелниот градоначалник општина Гостивар и кандидат за уште еден мандат од редовите на ДУИ, Невзат Бејта, очекува победа во првиот круг.

Партиите финишираат со подготовките за локалните избори

Партиите финишираат со подготовките за локалните избори

пред 8 месеци - Локално - Македонија

БЕСА и Алијансата за Албанците ја официјализираа соработката за претстојните локални избори. Работните групи од двата политички...

Бејта очекува по трет пат да го освои Гостивар

Бејта очекува по трет пат да го освои Гостивар

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

Актуелниот градоначалник општина Гостивар и кандидат за уште еден мандат од редовите на ДУИ, Невзат Бејта, очекува победа во првиот круг.

Таравари  жртва на суетата на Села

Таравари – „жртва“ на суетата на Села?

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Kандидатурата на актуелниот министер за здравство Арбен Таравари за грдоначалник на Гостивар која вчера сам ја објави предизвика големо изненадување во јавноста и многу коментари по социјалните мрежи.

Бејта сака по трет пат да биде градоначалник на Гостивар

Бејта сака по трет пат да биде градоначалник на Гостивар

пред 8 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Актуелниот градоначалник општина Гостивар и кандидат за уште еден мандат од редовите на ДУИ, Невзат Бејта, очекува победа во првиот круг.

Бејта очекува победа на локалните избори за трет мандат

Бејта очекува победа на локалните избори за трет мандат

пред 8 месеци - A1on - Македонија

Актуелниот градоначалник општина Гостивар и кандидат за уште еден мандат од редовите на ДУИ, Невзат Бејта, очекува победа во првиот круг.

Таравари  жртва на суетата на Села

Таравари – „жртва“ на суетата на Села?

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Кандидатурата на актуелниот министер за здравство Арбен Таравари за грдоначалник на Гостивар која вчера сам ја објави предизвика големо изненадување во јавноста и многу коментари по социјалните мрежи.

Таравари Доколку не станам градоначалник ќе се збогувам со политиката

Таравари: Доколку не станам градоначалник ќе се збогувам со политиката

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

Министерот за здравство Арбен Таравари ќе ја жртвува министерската позиција за партијата. Тој за НОВА потврди дека Алијансата...

Taравари ако не стане градоначалник на Гостивар нема да биде ни министер

Taравари ако не стане градоначалник на Гостивар, нема да биде ни министер

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Актуелниот министер за здравство Арбен Таравари, ќе ја трча трката за градоначалник на Гостивар, па вели дека ако не успее во тоа, нема да биде ни министер повеќе.

Таравари Ако не станам градоначалник ќе се збогувам со политиката

Таравари: Ако не станам градоначалник, ќе се збогувам со политиката

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Министерот за здравство Арбен Таравари вели дека не би сакал да замине од министерската позиција, но мора да го направи тоа поради партијата.

Бејта очекува победа на локалните избори за трет мандат

Бејта очекува победа на локалните избори за трет мандат

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Актуелниот градоначалник општина Гостивар и кандидат за уште еден мандат од редовите на ДУИ, Невзат Бејта, очекува победа во првиот круг.

Бејта очекува трет мандат на локалните избори

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Актуелниот градоначалник општина Гостивар и кандидат за уште еден мандат од редовите на ДУИ, Невзат Бејта, очекува победа во првиот круг.

Нема веќе Ало Таравари

Нема веќе “Ало Таравари“

пред 8 месеци - еМАГАЗИН - Без катеторија

Не поминаа ни 100 дена откако седна на “дрвениот стол со клинци, кои повремено излегуваат и кој воопшто не е комотен“, како...

Нема законска пречка Таравари од одмор да води кампања иако тоа не било пракса досега

Нема законска пречка Таравари од одмор да води кампања, иако тоа не било пракса досега

пред 8 месеци - Канал 77 - Македонија

Таравари најави дека до почнување на предизборната кампања останува во Министерството за здравство, а за време на кампањата ќе земе две недели одмор.

Министерот Таравари ќе се кандидира за градоначалник

Министерот Таравари ќе се кандидира за градоначалник

пред 8 месеци - Кајгана - Македонија

Само три месеци откако е на функцијата, министерот за здравство Арбен Таравари ќе се кандидира за нова  – ќе биде  кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, потврдил тој за СДК.

Министерот Таравари ќе се кандидира за градоначалник

Министерот Таравари ќе се кандидира за градоначалник

пред 8 месеци - Канал 77 - Македонија

Само три месеци откако е на функцијата, министерот за здравство Арбен Таравари ќе се кандидира за нова  – ќе биде  кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, потврдил тој за СДК.

Министерот за здравство Таравари ќе се кандидира за градоначалник на Гостивар

Министерот за здравство Таравари ќе се кандидира за градоначалник на Гостивар

пред 8 месеци - Бриф - Македонија

Министерот за здравство Арбен Таравари ќе биде кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, потврди за САКАМДАКАЖАМ.

СДСМ против Таравари откако најави дека се повлекува од здравство за да трча на локалните во Гостивар

СДСМ против Таравари откако најави дека се повлекува од здравство за да „трча“ на локалните во Гостивар

пред 8 месеци - Курир - Македонија

Според Мицковски, срамно е што министер во таков ресор каков што е здравството ќе земе одмор од неколку недели за да си ја...

СДС ПРОТИВ ТАРАВАРИ Откако најави дека ќе си заминува од министерство за здравство и ќе трча за градоначалник СДС тргна против Таравари

СДС ПРОТИВ ТАРАВАРИ: Откако најави дека ќе си заминува од министерство за здравство и ќе трча за градоначалник, СДС тргна против Таравари

пред 8 месеци - Infomax - Македонија

Ивор Мицковски, еден од поистакнатите фејсбук активисти на опозицијата, во статус на фејсбук го нападна министерот за здравство Арбен Таравари, откако ја најави својата кандидатура за градоначалничката позиција во Гостивар.

Таравари бега од здравство оди за градоначалник на Гостивар

Таравари бега од здравство, оди за градоначалник на Гостивар

пред 8 месеци - Весник - Македонија

Министерот за здравство, Арбен Таравари ќе биде кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, потврдил Таравари за порталот SDK.

Таравари бега од здравство ќе се кандидира за градоначалник на Гостивар

Таравари бега од здравство, ќе се кандидира за градоначалник на Гостивар

пред 8 месеци - Весник - Македонија

Министерот за здравство, Арбен Таравари ќе биде кандидат за градоначалник на Алијансата на Албанците за Гостивар, потврдил Таравари за порталот SDK.

Времеплов
x