20
Лејкерси остануваат без броевите на Коби

Лејкерси остануваат без броевите на Коби

пред 8 месеци - Сител - Кошарка

Лос Анџелес Лејкерс на посебна церемонија, која ќе се одржи на 18 декември во „Стејплс центар“, ќе го повлече дресот на Коби Брајант.

Лејкерс го повлекува дрерсот на Коби Брајант

Лејкерс го повлекува дрерсот на Коби Брајант

пред 8 месеци - Весник - Спорт

Челниците на Лос Анџелес Лејкерс, потврдија дека ќе ги повлечат дресовите на Коби Брајат со двете бројки кои низ кариерата ги носеше за „езерџиите", број 8 и 24, и тоа пред натпреварот против НБА шампионот Голден стејт, меч кој ќе се одигра на 18.

Каков Коби  каков Џордан  дојде моето време

Каков Коби, каков Џордан, дојде моето време

пред 9 месеци - Весник - Спорт

Sвездата на Голден стејт, Стеф Кари, изјави дека не се обидува да прави споредба со поранешната легенда во НБА лигата, Коби...

Лејкерс го повлекува дрерсот на Коби Брајант

Лејкерс го повлекува дрерсот на Коби Брајант

пред 8 месеци - Вечер - Спорт

Челниците на Лос Анџелес Лејкерс, потврдија дека ќе ги повлечат дресовите на Коби Брајат со двете бројки кои низ кариерата ги носеше за „езерџиите", број 8 и 24, и тоа пред натпреварот против НБА шампионот Голден стејт, меч кој ќе се одигра на 18.

Каков Коби  каков Џордан  дојде моето време

Каков Коби, каков Џордан, дојде моето време

пред 9 месеци - Вечер - Спорт

Sвездата на Голден стејт, Стеф Кари, изјави дека не се обидува да прави споредба со поранешната легенда во НБА лигата, Коби...

Во чест на Брајант  Лејкерси ќе ги повлечат неговите броеви

Во чест на Брајант, Лејкерси ќе ги повлечат неговите броеви

пред 8 месеци - Денар - Спорт

Лос Анџелес Лејкерс на посебна церемонија, која ќе се одржи на 18.декември во „Стејплс Центар“ ќе го повлечат дресот на Коби Брајант.

Посебна чест  ЛА лејкерс ќе ги повлече двата дреса на Коби Брајант

Посебна чест: ЛА лејкерс ќе ги повлече двата дреса на Коби Брајант

пред 8 месеци - Екипа - Кошарка

Лос Анџелес лејкерс ќе му укаже посебна чест на својот легендарен кошаркар Коби Брајант. Следната сезона во НБА лигата, клубот ќе ги повлече од употреба двата дреса со кои играше „црната мамба“.

  Благодариме Коби    Лејкерси на свечена церемонија ќе ги повлечат броевите на Брајант

,,Благодариме Коби” : Лејкерси на свечена церемонија ќе ги повлечат броевите на Брајант

пред 8 месеци - Дерби - Кошарка

Коби Брајант, човекот кој беше најзаслужен за успехот на Лос Анџелес Лејкерс, во периодот на 2000-те години, на посебна свеченост, која ќе се случи на 18.

Лејкерси ќе ги повлечат броевите на Коби Брајант

Лејкерси ќе ги повлечат броевите на Коби Брајант

пред 8 месеци - Канал 77 - Кошарка

Лос Анџелес Лејкерс на посебна церемонија, која ќе се одржи на 18.декември во „Стејплс Центар“ ќе го повлечат дресот на Коби Брајант.

Лејкерси ќе ги повлечат двата броја кои ги носеше Брајант

Лејкерси ќе ги повлечат двата броја кои ги носеше Брајант

пред 8 месеци - Кајгана - Кошарка

На посебна церемонија која ќе се одржи 18 декември оваа година во „Стејплс Центар“, Лос Анџелес Лејкерс ќе го повлечат дресот на Коби Брајант.

Времеплов
x