20
УЕФА покрена дисциплинска постапка против Селтик

УЕФА покрена дисциплинска постапка против Селтик

пред 8 месеци - Курир - Фудбал

Непосредно пред крајот на првото полувреме, еден навивач на шкотскиот тим  втрча на теренот и се обиде да го Килјиан Мпабе, една од најголемите ѕвезди на францускиот шампион.

ЛШ  Не го сакаат сите Мбапе

ЛШ: Не го сакаат сите Мбапе

пред 8 месеци - Сител - Фудбал

Селтик се соочува со жестока казна од УЕФА поради инцидентот што го предизвика еден навивач на натпреварот со ПСЖ, одигран во вторникот во Лигата на шампионите.

УЕФА покрена дисциплинска постапка против Селтик

УЕФА покрена дисциплинска постапка против Селтик

пред 8 месеци - A1on - Фудбал

Европската фудбалска федерација (УЕФА) отвори дисциплинска постапка против Селтик за инцидентот што се случи вчеравечер во Глазгов за време на натпреварот во Лигата на шампионите против Пари Сен Жермен (0:5).

УЕФА покрена дисциплинска постапка против Селтик

пред 8 месеци - Нетпрес - Спорт

Европската фудбалска федерација (УЕФА) отвори дисциплинска постапка против Селтик за инцидентот што се случи вчеравечер во Глазгов за време на натпреварот во Лигата на шампионите против Пари Сен Жермен (0:5).

Спречен напад врз Мбапе во Глазгов

Спречен напад врз Мбапе во Глазгов

пред 8 месеци - Идивиди - Фудбал

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе се најде на мета на еден домашен навивач на синоќешното гостување кај Селтик во Глазгов.

Спречен напад врз Мбапе во Глазгов

Спречен напад врз Мбапе во Глазгов

пред 8 месеци - Курир - Фудбал

Инцидентот се случи пред крајот на првото полувреме кога насилникот втрча на теренот и се упати кон ѕвездата на ПСЖ, но беше спречен од лицата задолжени за обезбедување.

Навивач го нападна Мбапе во Глазгов

Навивач го нападна Мбапе во Глазгов

пред 8 месеци - Прес 24 - Спорт

Фудбалерот на Пари Сен жермен, Килијан Мбапе се најде на мета на еден домашен навивач на синоќешното гостување кај Селтик во Глазгов.

Спречен напад врз Мбапе во Глазгов

Спречен напад врз Мбапе во Глазгов

пред 8 месеци - +Инфо - Спорт

Фудбалерот на Пари Сен жермен, Килијан Мбапе се најде на мета на еден домашен навивач на синоќешното гостување кај Селтик во Глазгов.

Навивач на Селтик сакаше да се пресмета со Мбапе

Навивач на Селтик сакаше да се пресмета со Мбапе

пред 8 месеци - Кајгана - Фудбал

Селтик се соочува со жестока казна од УЕФА поради инцидентот што го предизвика еден навивач на натпреварот со ПСЖ, одигран во вторникот во Лигата на шампионите.

Спречен напад врз Мбапе во Глазгов

Спречен напад врз Мбапе во Глазгов

пред 8 месеци - A1on - Фудбал

Фудбалерот на Пари Сен жермен, Килијан Мбапе се најде на мета на еден домашен навивач на синоќешното гостување кај Селтик во Глазгов.

Навивач на Селтик влета во терен за да го сопре Мбапе

Навивач на Селтик влета во терен за да го сопре Мбапе

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Килијан Мбапе е речиси незадржлив. Не можеше да го сопре одбраната на Селтик, па при резултат 0-3 на теренот влета домашен навивач.

Срамен потег на  Паркхед   Навивач на Селтик упадна на терен и се обиде да го удри Мбапе

Срамен потег на „Паркхед“: Навивач на Селтик упадна на терен и се обиде да го удри Мбапе

пред 8 месеци - Дерби - Фудбал

Селтик ќе биде драстично казнет откако еден несовесен навивач упадна на теренот и се обиде да ја удри ѕвездата на Пари Сен Жермен Килијан Мбапе.

Времеплов
x