20
Зборовите на Надал за Ѓоковиќ ги кренаа на нозе Србите

Зборовите на Надал за Ѓоковиќ ги кренаа на нозе Србите

пред 8 месеци - Весник - Спорт

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, на импресивен начин се закити со титулата на последниот грен слем турнир САД Опен. Ова беше негова 16.

Зборовите на Надал за Ѓоковиќ ги кренаа на нозе Србите

Зборовите на Надал за Ѓоковиќ ги кренаа на нозе Србите

пред 8 месеци - Вечер - Спорт

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, на импресивен начин се закити со титулата на последниот грен слем турнир САД Опен. Ова беше негова 16.

Рафа ќе го стигне Федерер по бројот на грен слем титули

Рафа ќе го стигне Федерер по бројот на грен слем титули

пред 8 месеци - Весник - Спорт

Тренерот и чичко на шпанскиот тенисер Рафаел Надал, Тони верува во својот внук, и вели дека првиот светски рекет за брзо време ќе го стигне Роже Федерер, по бројот на грен слем титули.

Рафа ќе го стигне Федерер по бројот на грен слем титули

Рафа ќе го стигне Федерер по бројот на грен слем титули

пред 8 месеци - Вечер - Спорт

Тренерот и чичко на шпанскиот тенисер Рафаел Надал, Тони верува во својот внук, и вели дека првиот светски рекет за брзо време ќе го стигне Роже Федерер, по бројот на грен слем титули.

Кеш Федерер ќе доминира и во 2018

Кеш: Федерер ќе доминира и во 2018

пред 9 месеци - Sportmedia - Спорт

Роџер Федерер ќе биде човекот кој ќе треба да се победи во 2018 година, но само доколку остане физички подготвен, вели поранешниот...

Тони Надал Ќе го стигнеме Федерер

Тони Надал: Ќе го стигнеме Федерер!

пред 9 месеци - Екипа - Тенис

Тренерот на Рафаел Надал, кој воедно е и негов чичко, Тони Надал верува во својот внук, и вели дека Рафа за брзо ќе го стигне Роџер Федерер по бројот на Гренд слем титули.

Реакцијата на Стивенс Чекот од неколку милиони долари и го смени изразот на лицето

Реакцијата на Стивенс: Чекот од неколку милиони долари и го смени изразот на лицето

пред 9 месеци - Дерби - Тенис

Американката Слоун Стивен е новата грен слем шампионка на Ју-Ес Опен, откако вечерва во големото финале ја победи сонародничката Медисон Киз со 2-0 во сетови.

Реакцијата на Стивенс Чекот од неколку милиони долари и ја смени фацата

Реакцијата на Стивенс: Чекот од неколку милиони долари и ја смени фацата

пред 9 месеци - Дерби - Тенис

Американката Слоун Стивен е новата грен слем шампионка на Ју-Ес Опен, откако вечерва во големото финале ја победи сонародничката Медисон Киз со 2-0 во сетови.

Надал Сигурно нема да го направам тоа што го направи Федерер

Надал: Сигурно нема да го направам тоа што го направи Федерер

пред 9 месеци - Дерби - Тенис

Рафаел Надал синоќа стигна до својата 16-та грен слем титула во кариерата откако во финалето на Ју-Ес опен одигра маестално...

Надал Освојувањето на трофејот ми дава голема енергија

Надал: Освојувањето на трофејот ми дава голема енергија

пред 9 месеци - Канал 5 - Тенис

Шпанскиот тенисер ја оправда улогата на фаворитот во финалето на против Кевин Андерсон и убедливо триумфираше во три сета.

Надал Освојувањето на трофејот ми дава голема енергија

Надал: Освојувањето на трофејот ми дава голема енергија

пред 9 месеци - A1on - Тенис

Победникот на US Open, Рафаел Надал, беше воодушевен по освојувањето на втората Грен слем титула во 2017 година и вкупно 16.

Трета УСО титула за Надал

Трета УСО титула за Надал

пред 9 месеци - Канал 5 - Тенис

Првите два сета најдобриот светски рекет во моментов, ги доби со 6:3, а третиот со 6:4. На тој начин Надал дојде до својата трета титула на Отвореното тениско првенство на САД.

Надал по третпат шампион на УС Опен

Надал по третпат шампион на УС Опен

пред 9 месеци - Сител - Тенис

Најдобриот светски тенисер Рафаел Надал триумфираше на Отвореното првенство на САД откако во финалето за два часа и 30 минути го совлада Кевин Андесон со 3-0 во сетови (6:3; 6:3 и 6:4).

Трета US Open титула за Надал

Трета US Open титула за Надал

пред 9 месеци - A1on - Тенис

Шпанецот Рафаел Надал го победи Кевин Андерсон (Јужна Африка) со 3-0 синоќа во финалето на US Open за нешто повеќе од два и пол часа игра.

Надал без конкуренција го растури Андерсон за трета круна на УС Опен

Надал без конкуренција, го растури Андерсон за трета круна на УС Опен

пред 9 месеци - Екипа - Тенис

Рафаел Надал покажа дека заслужено се наоѓа на врвот на АТП-листата, откако славеше над Кевин Андерсон во финалето од УС Опен закитувајќи се со вториот гранслем трофеј годинава.

Надал во три сета до трофејот на Ју Ес Опен

Надал во три сета до трофејот на Ју-Ес Опен

пред 9 месеци - Дерби - Тенис

Рафаел Надал без загубен сет го доби финалето против Кевин Андерсон на Ју-Ес Опен и на убедлив начин стигна до својата 16 грен-слем титула.

Стивенс шампионка на УС Опен

Стивенс шампионка на УС Опен

пред 9 месеци - Сител - Тенис

Американката Слоун Стивенс е новата шампионка на УС ОПен. Таа синоќа во финалето ја победи сонародничката Медисон Кејс со 2-0 во сетови (6:3 и 6:0) за еден час игра.

Како реагираше Стивенс на чекот за 3 7 милиони долари за победата на УС Опен

Како реагираше Стивенс на чекот за 3,7 милиони долари за победата на УС Опен?

пред 9 месеци - Кајгана - Тенис

На почетокот на минатиот месец беше 957. тенисерка во светот, а синоќа го освои УС Опен. Слоун Стивенс во финалето ја совлада...

Стивенс Не ми се верува дека го освоив УС Опен

Стивенс: Не ми се верува дека го освоив УС Опен

пред 9 месеци - Канал 5 - Тенис

- На почетокот на годинава имав операција на стапалото и ако тогаш некој ми речеше дека по неколку месеци ќе го освојам УС Опен, ќе му одговорев дека тоа е невозможно.

Стивенс Не ми се верува дека го освоив УС Опен

Стивенс: Не ми се верува дека го освоив УС Опен

пред 9 месеци - A1on - Тенис

Сензационалната победничка на Грен слемот УС Опен, Слоун Стивенс по триумфот на турнирот на кој не беше ниту меѓу носителките изјави дека направила неверојатна работа.

Во јули беше 957 место на ВТА а сега Слоун Стивенс го освои УС Опен

Во јули беше 957.место на ВТА, а сега Слоун Стивенс го освои УС Опен

пред 9 месеци - Екипа - Тенис

Американката Слоун Стивенс е сензационална победничка на УС Опен. Тоа е нејзин прв гранслем трофеј во кариерата, а го освои кога најмалку се очекуваше.

Слоун Стивенс е новата кралица на УС Опен

Слоун Стивенс е новата кралица на УС Опен

пред 9 месеци - Екипа - Тенис

Американската тенисерка Слоун Стивенс е победничка на УС Опен. Тоа е прва гранслем титула за неа во кариерата, а ја освои откако во американското финале во Њујорк ја совлада Медисон Кис, убедливо со 2-0 во сетови (6-3, 6-0).

Голем успех Стивенс триумфираше на Ју Ес Опен

Голем успех: Стивенс триумфираше на Ју-Ес Опен!

пред 9 месеци - Дерби - Тенис

Американката Слоун Стивен е новата грен слем шампионка на Ју-Ес Опен, откако вечерва во големото финале ја победи сонародничката Медисон Киз со 2-0 во сетови.

Слоун Стивенс победничка на УС Опен

Слоун Стивенс победничка на УС Опен

пред 9 месеци - A1on - Тенис

Американката Слоун Стивенс е победничка на Отвореното тениско првенство на САД. Таа синоќа на убедлив начин за само еден час игра, со 2-0 во сетови ја совлада сонародничката Медисон Киз.

Времеплов
x