20
Во странските инвеститори државата вложила 225 милиони евра по 11 илјади за работно место

Во странските инвеститори државата вложила 225 милиони евра, по 11 илјади за работно место

пред 8 месеци - Весник - Македонија

Договорите со странсаките инвеститори и понатаму важат и Владата во целост ќе ги испочитува, така што тие и понатаму ќе добиваат државни пари, но се очекува трошокот по работно место да биде помал Вкупно 225.

225 милиони евра потрошила минатата влада за секое работно место 11 000 евра

225 милиони евра потрошила минатата влада, за секое работно место 11 000 евра

пред 8 месеци - Канал 5 - Македонија

Во нив биле вработени 20 илјади лица, но не сите како нововработени зашто дел од нив претходно работеле во македонското стопанство.

Без критериуми и со тајни договори се договарале странските инвестиции

Без критериуми и со тајни договори се договарале странските инвестиции

пред 8 месеци - 24 вести - Македонија

Милионски суми се одлевале од буџетот,  а странските инвестиции се договарале со тајни договори и без критериуми  во десетгодишното владеење на  Никола Груевски - ова  на прес конференција го обелодени владиниот портпарол Миле Бошњаковски.

Во странските инвеститори државата вложила 225 милиони евра по 11 илјади за работно место

Во странските инвеститори државата вложила 225 милиони евра, по 11 илјади за работно место

пред 8 месеци - Вечер - Македонија

Договорите со странсаките инвеститори и понатаму важат и Владата во целост ќе ги испочитува, така што тие и понатаму ќе добиваат државни пари, но се очекува трошокот по работно место да биде помал Вкупно 225.

25 странски инвеститори добиле 225 милиони евра од буџетот

25 странски инвеститори добиле 225 милиони евра од буџетот

пред 8 месеци - Бриф - Македонија

Над 225 милиони евра од државниот буџет биле потрошени за влез на 25 компании на странски инвеститори кои вработиле 20.000 лица.

Странските инвеститори добиле 225 милиони евра државна помош

Странските инвеститори добиле 225 милиони евра државна помош

пред 8 месеци - Алфа - Економија

Над 225 милиони евра од државниот буџет биле потрошени за влез на 25 странски инвеститори кои вработиле 20 илјади лица. Над 225 милиони евра од државниот буџет биле потрошени за влез на 25 странски инвеститори кои вработиле 20 илјади лица.

Груевски давал по 11 000 евра за работник странските инвеститори изедоа 225 милиони евра

Груевски давал по 11.000 евра за работник, странските инвеститори изедоа 225 милиони евра

пред 8 месеци - +Инфо - Економија

Во изминатите 10 години од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ (2007 -2017), државата потрошила вкупно 225 милиони евра за субвенционирање на 25-те странски директни инвеститори кои вработиле вкупно 20.

225 милиони евра за 4 илјади нови работни места

225 милиони евра за 4 илјади нови работни места!

пред 8 месеци - DW - Македонија

Политика за економско шоу, а не за економски раст. Сумите кои владите на Груевски ги потрошиле за странските инвеститори се скандалозни! Македонија потрошила 11.

225 милиони евра државна помош добиле 25 странски компании

225 милиони евра државна помош добиле 25 странски компании

пред 8 месеци - МТВ 1 - Економија

Вкупно 225 милиони евра биле потрошени во изминатите десет години за 25 странски компании кои вработиле 20 илјади лица, информираше портпаролот на Владата, Бошњаковски.

20 000 СЕМЕЈСТВА ВО ОПАСНОСТ ДА ГО ЗАГУБАТ ПАРЧЕТО ЛЕБ СДСМ со објавувањето на договорите отвора војна против 100 странски компании неизвесни над 20 илјади вработувања

20.000 СЕМЕЈСТВА ВО ОПАСНОСТ ДА ГО ЗАГУБАТ ПАРЧЕТО ЛЕБ: СДСМ со објавувањето на договорите отвора војна против 100 странски компании, неизвесни над 20 илјади вработувања!

пред 8 месеци - Infomax - Без катеторија

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев вчера на телевизијата 24 Вести објави дека денекса ќе се почнело со објавување на државна...

25 странски инвеститори добиле 225 милиони евра државна помош

25 странски инвеститори добиле 225 милиони евра државна помош

пред 8 месеци - еМАГАЗИН - Економија

Над 225 милиони евра од државниот буџет биле потрошени за влез на 25 компании на странски инвеститори кои вработиле 20.000 лица.

За секој работник во странските инвестиции Македонија платила по 11 илјади евра

За секој работник во странските инвестиции, Македонија платила по 11 илјади евра

пред 8 месеци - Р.С. Европа - Македонија

Македонија во изминатите 10 години за странските директни инвестиции издвоила 225 милиони евра, покажа анализата на Владата.

По 11 000 евра платиле граѓаните за работник во странските компании

По 11.000 евра платиле граѓаните за работник во странските компании

пред 8 месеци - Денар - Економија

Владата потрошила 225 милиони евра за 10 години на 25 странски компании кои вработиле 20 илјади лица, oбјави денеска на прес-конференција за јавноста, владиниот портпарол Миле Бошњаковски.

Странските инвеститори добиле 225 милиони евра државна помош

Странските инвеститори добиле 225 милиони евра државна помош

пред 8 месеци - ТВ Нова - Без катеторија

Над 225 милиони евра од државниот буџет биле потрошени за влез на 25 компании на странски инвеститори кои вработиле 20.000 лица.

СДСМ им отвора војна на 100 странски компании доведени во прашање 20 000 вработувања

СДСМ им отвора војна на 100 странски компании, доведени во прашање 20.000 вработувања

пред 8 месеци - Весник - Економија

Владата на Република Македонија денеска ќе објави информации за тоа колку државна помош им е доделена на странските инвеститори.

Странските инвеститори добиле 225 милиони евра

Странските инвеститори добиле 225 милиони евра

пред 8 месеци - Канал 5 - Македонија

Владата за 10 години (2007 до мај 2017 година) потрошила 225 милиони евра за 25 странски компании кои вработиле 20 илјади лица.

СДСМ им отвора војна на 100 странски компании доведени во прашање 20 000 вработувања

СДСМ им отвора војна на 100 странски компании, доведени во прашање 20.000 вработувања

пред 8 месеци - Република - Македонија

Владата на Република Македонија денеска ќе објави информации за тоа колку државна помош им е доделена на странските инвеститори.

За 10 години потрошени 225 милиони евра на 25 странски компании

За 10 години потрошени 225 милиони евра на 25 странски компании

пред 8 месеци - Денар - Економија

За 10 години Владата потрошила 225 милиони евра на 25 странски компании кои вработиле 20 илјади лица. Еден вработен ја чинел државата 11 илјади евра.

Странските инвеститори добиле 225 милиони евра

Странските инвеститори добиле 225 милиони евра

пред 8 месеци - 24 вести - Економија

Владата ги објави податоците за странските директни инвестиции. Заклучно со мај 2017 година, претходната Влада потрошила 225 милиони евра за помош на странските инвестиции.

Странските инвеститори во кеш добиле 225 милиони евра за 10 години

Странските инвеститори во кеш добиле 225 милиони евра за 10 години

пред 8 месеци - Канал 77 - Македонија

Над 225 милиони евра во кеш им исплатила државата на странските инвеститори, кои отвориле компании во Македонија во периодот од 2007 година до мај годинава.

Граѓаните платиле по 11 илјади евра за работник во странските компании

Граѓаните платиле по 11 илјади евра за работник во странските компании

пред 8 месеци - Фаланга - Македонија

Владата потрошила 225 милиони евра за 10 години на 25 странски компании кои вработиле 20 илјади лица. Еден вработен ја чинел државата 11 илјади евра.

Владата на Груевски потрошила 225 милиони евра за странски инвеститори

Владата на Груевски потрошила 225 милиони евра за странски инвеститори

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

Владата на Никола Груевски за 10 години потрошила 225 милиони евра за 25 компании странски инвеститори кои вработиле вкупно 20.

ВО ЖИВО Прес во Владата за странските инвестиции

ВО ЖИВО Прес во Владата за странските инвестиции

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

Следете ја во живо прес конференцијата на портпаролoт на Владата на РМ, Миле Бошњаковски, на темата „Анализата на трошоците - наспроти резултатите од странските директни инвестиции во Македонија период (2007 - 2017, мај)“.

СДСМ со објавувањето на договорите отвора војна против 100 странски компании неизвесни над 20 илјади вработувања

СДСМ со објавувањето на договорите отвора војна против 100 странски компании, неизвесни над 20 илјади вработувања

пред 8 месеци - Курир - Македонија

Имено, државата ги ослободила од плаќање на даноци и придонесе во извесен законски рок, и всушност нема никаква оштета на...

СДСМ со објавувањето на договорите отвора војна против 100 странски компании, неизвесни над 20 илјади вработувања

пред 8 месеци - Денешен - Македонија

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев вчера на телевизијата 24 Вести објави дека денекса ќе се почнело со објавување на државна...

Владата на Груевски потрошила 225 милиони евра за странските инвеститори

Владата на Груевски потрошила 225 милиони евра за странските инвеститори

пред 8 месеци - A1on - Економија

Владата за 10 години, додека премиер беше Никола Груевски, потрошила 225 милиони евра за странските инвеститори кои пак вработиле вкупно 20.

Владата ќе објави информации за државната помош за странските инвеститори

Владата ќе објави информации за државната помош за странските инвеститори

пред 8 месеци - Сител - Економија

Владата на Република Македонија денеска ќе објави информации за тоа колку државна помош им е доделена на странските инвеститори.

Странските инвестиции се преговарале без критериуми со тајни договори

Странските инвестиции се преговарале без критериуми, со тајни договори

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

Владата на Никола Груевски за 10 години потрошила 225 милиони евра за 25 компании странски инвеститори кои вработиле вкупно 20.

Странските инвестиции се договарале без критериуми со тајни договори

Странските инвестиции се договарале без критериуми, со тајни договори

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

Фото Макфакс Владата на Никола Груевски за 10 години потрошила 225 милиони евра за 25 компании странски инвеститори кои вработиле вкупно 20.

Владата ќе објави колку помош добиле странските инвестиции

Владата ќе објави колку помош добиле странските инвестиции

пред 8 месеци - +Инфо - Економија

Владата денеска ќе објави информации за тоа колку државна помош им е доделена на странските инвеститори. Податоците се содржани...

Времеплов
x