20
Може ли Швед да ја реши и Грција

Може ли Швед да ја реши и Грција?

пред 5 месеци - Екипа - Кошарка

Русија охрабрена по фантастичната игра и големата победа над Хрватска сега полна со самодоверба ќе влезе во пресметката со селекцијата на Грција (17.

До вчера не ги имав гледано Грците

До вчера не ги имав гледано Грците...

пред 5 месеци - Sportmedia - Кошарка

Грците до вчера ги немав гледано. Тие се добар тим, и го покажаа квалитетот на паркетот. Во групната фаза, можеби, не изгледаа...

ЕП Кошарка Денеска уште две 1 4 финални пресметки

ЕП Кошарка: Денеска уште две 1/4 финални пресметки

пред 5 месеци - Сител - Кошарка

Откако селекциите на Шпанија и Словенија ја формираа првата полуфинална двојка на ЕП во кошарка попладнево ќе биде позната и втората двојка откако ќе се одиграат четвртфиналните дуели помеѓу селекциите на Грција и Русија (17.

Шпанија горда на По Гасол Тој ја започна шампионската ера и ја потврдува од натпревар во натпревар

Шпанија горда на По Гасол: Тој ја започна шампионската ера и ја потврдува од натпревар во натпревар

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

„Црвената фурија“ успеа да ја совлада Германија со 84:72 во натпревар кој беше израмнет во првиот дел (33:34), но во третиот...

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

пред 5 месеци - Идивиди - Кошарка

Словенија ја победи Летонија со 103:97 синоќа во Истанбул и се пласира меѓу четирите најдобри репрезентации на Европското првенство во кошарка.

ЕП Кошарка  Словенија и Шпанија полуфиналисти

ЕП Кошарка : Словенија и Шпанија полуфиналисти

пред 5 месеци - ТВ Нова - Кошарка

Словенија ја победи Летонија со 103:97 синоќа во Истанбул и се пласира меѓу четирите најдобри репрезентации на Европското првенство во кошарка.

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Словенија ја победи Летонија со 103:97 синоќа во Истанбул и се пласира меѓу четирите најдобри репрезентации на Европското првенство во кошарка.

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

пред 5 месеци - Канал 5 - Кошарка

18-годишниот Дончич натпреварот во „Синан Ердем“ арена го заврши со 27 поени и девет скока, додека Горан Драгич реализира 26 поени, осум асистенции и шест скока.

Евробаскет Шпанија ја совлада Германија и избори пласман во полуфиналето

Евробаскет: Шпанија ја совлада Германија и избори пласман во полуфиналето

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Шпанија избори пласман во полуфиналето на 40. Европско првенство во кошарка. Актуелните шампиони во четврт-финалето ја победија Германија 84:72 (19:16, 14:18, 20:31, 19:19).

Евробаскет Словенија се избори за ново полуфинале

Евробаскет: Словенија се избори за ново полуфинале

пред 5 месеци - Сител - Кошарка

Кошаркарската репрезентација на Словенија ќе игра во полуфиналето на Евробаскет 2017 откако синоќа во четвртфиналето ја победи...

Евробаскет Словенија ја совлада Летонија

Евробаскет: Словенија ја совлада Летонија

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Словенија ќе игра во полу-финалето на Европското првенство во кошарка, откако во извонреден меч, во четврт-финалето ја победи Летонија со 103:97 (34:23, 17:32, 25:11, 27:31).

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

Словенците предводени од Дончич и Драгич изборија полуфинале на ЕП

пред 5 месеци - A1on - Кошарка

Словенија ја победи Летонија со 103:97 синоќа во Истанбул и се пласира меѓу четирите најдобри репрезентации на Европското првенство во кошарка.

Словенија се пласираше во полуфиналето на Евробаскет

Словенија се пласираше во полуфиналето на Евробаскет

пред 5 месеци - Кајгана - Кошарка

Словенија се придружи на Шпанија во полуфиналето на Евробаскет, откако вчера во најатрактивниот меч досега на првенството ја победи Летонија со 103:97.

ЕП Словенците ја спакуваа Летонија

ЕП: Словенците ја „спакуваа“ Летонија

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

По Шпанија, место во полуфиналето избори и Словенија која вечерва ја победи Летонија на кошаркарското ЕП Репрезентацијата на Словенија триумфираше над Летонија во Истанбул со 103:97.

Шпанија и Словенија во полуфиналето на Евробаскет

Шпанија и Словенија во полуфиналето на Евробаскет

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

Денеска се одиграа првите четврт-финални натпревари на Европското првенство во кошарка. Фаворизираната Шпанија долго време...

Словенија си закажа полуфинале со Шпанија

Словенија си закажа полуфинале со Шпанија

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Кошаркарите на Словенија се пласираа во полуфинале на Евробаскетот, откако ја совладаа селекцијата на Летонија со 103:97,...

Кошаркарско ЕП Словенија против Шпанија за финале

Кошаркарско ЕП: Словенија против Шпанија за финале

пред 5 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: fiba.basketball Словенија ќе биде ривал на Шпанија во првото полуфинале на Европското кошаркарско првенство. Предводени...

Атомска кошарка во Истанбул Словенија во полуфинале

Атомска кошарка во Истанбул, Словенија во полуфинале

пред 5 месеци - Екипа - Кошарка

Репрезентацијата на Словенија се пласираше во историското полуфинале на Евробаскетот, откако го совладаа нациналниот тим на Летонија со резултат од 103-97.

Евробаскет 2017 Шпанија во полуфинале

Евробаскет 2017: Шпанија во полуфинале

пред 5 месеци - Сител - Кошарка

Европскиот шампион во кошарка селекцијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017 откако во првото четвртфинале вечерва ја совлада Германија со 84:72.

Словенија слави  ПОЛУФИНАЛЕ

Словенија слави – ПОЛУФИНАЛЕ

пред 5 месеци - Sportmedia - Кошарка

По 2009 година, Словенија е уште еднаш во полуфиналето на ЕП. Ја „смиријја“ и Летонија, и се седмиот триумф по ред ( 103:97) се во големата европска „четворка“.

Словенија си закажа полуфинале со Шпанија

Словенија си закажа полуфинале со Шпанија

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Кошаркарите на Словенија се пласираа во полуфинале на Евробаскетот, откако ја совладаа селекцијата на Летонија со 103:97,...

Драгиќ и Дончиќ ја одведоа Словенија на мегдан со Шпанија

Драгиќ и Дончиќ ја одведоа Словенија на мегдан со Шпанија

пред 5 месеци - Дерби - Кошарка

Словенија ќе и биде противник на Шпанија во првото полуфинале на Европското кошаркарско првенство, а за пласман меѓу најдобрите четири селекции се избори со триумф над незгодната Летонија со резултат 103:97.

ЕП во кошарка Шпанија прва до полуфинале

ЕП во кошарка: Шпанија прва до полуфинале

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Репрезентацијата на Шпанија е првата што се проби до Фајналфор викендот на Европското кошаркарско првенство. „Фуријата“ во...

ЕП Шпанија во полуфинале

ЕП: Шпанија во полуфинале

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

„Црвената фурија“ на крилата на браќата Гасол стигна до победа за место меѓу најдобрите четири Шпанија се помачи меѓутоа на крајот ја победи Германија и го продолжи походот кон одбрана на златото на Европското првенство.

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Европскиот шампион во кошарка селекцијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017 откако во првото четвртфинале вечерва ја совлада Германија со 84:72.

ЕП во кошарка Шпанија прва до полуфинале

ЕП во кошарка: Шпанија прва до полуфинале

пред 5 месеци - Република - Кошарка

Репрезентацијата на Шпанија е првата што се проби до Фајналфор викендот на Европското кошаркарско првенство. „Фуријата“ во...

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

пред 5 месеци - Канал 5 - Кошарка

Резултат по четвртини: 16:19; 18:14; 31:20 и 19:19. Германија подобро го почна натпреварот и во петтата минута имаше водство од 11:2, па селекторот на „црвената фурија“ Серџио Скариоло беше принуден да побара тајм аут.

Шпанија ја сопре германската машинерија за полуфинале

Шпанија ја сопре германската машинерија за полуфинале

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Репрезентацијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Европското кошаркарско првенство, откако бранителот на трофејот славеше...

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

Европскиот првак Шпанија прв полуфиналист на Евробаскет 2017

пред 5 месеци - A1on - Кошарка

Европскиот шампион во кошарка селекцијата на Шпанија е првиот полуфиналист на Евробаскет 2017 откако во првото четвртфинале вечерва ја совлада Германија со 84:72.

Германија без одговор за Гасол и Гасол

Германија без одговор за Гасол и Гасол!

пред 5 месеци - Sportmedia - Кошарка

Предводени од бекот на Атланта, „панцерите" испратија сериозна закана до бранителот на титулата дека се подготвени да направат изненадување,најголемо на шампионатот.

Времеплов
x