20
Работнички се избори за реми и неизвесна куп пресметка во Тетово

Работнички се избори за реми и неизвесна куп пресметка во Тетово

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Работнички успеа да се избори за реми во првата осминафинална куп пресметка со фаворизираната Шкендија, и на тој начин ја остави неизвесноста за тоа кој тим ќе има поголеми шанси на реванш дуелот кој ќе се одигра во Тетово.

Работнички и Шкендија без предност ќе го чекаат реваншот од осминафиналето на Купот

Работнички и Шкендија без предност ќе го чекаат реваншот од осминафиналето на Купот!

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Работнички и Шкендија без предност за ниту една од двете екипи ќе го чекаат реванш дуелот од осминафиналето во Купот на Македонија, откако во првиот натпревар одиграа без победник (1-1) на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

Дурански израмнува за  романтичарите  против Шкендија

Дурански израмнува за „романтичарите“ против Шкендија…

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Работнички успеа да израмни на 1-1 против Шкендија во првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија на дуелот кој се игра на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

Ибраими погоди од пенал   Шкендија води против Работнички во Купот

Ибраими погоди од пенал – Шкендија води против Работнички во Купот

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Екипата на Шкендија има предност од 0-1 против Работнички на полувремето од првиот осминафинален натпревар во Купот на Македонија, на дуелот кој се игра на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

Времеплов
x