20
КУП НА МАКЕДОНИЈА  Ренова и Победа со пресврти до победи  Пелистер   Борец 4 2

КУП НА МАКЕДОНИЈА: Ренова и Победа со пресврти до победи, Пелистер – Борец 4-2!

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Ренова со голем пресврт успеа да слави со 3-2 во најинтересниот денешен натпревар од осминафиналето во Купот на Македонија против второлигашот Струга Трим Лум.

На полувремето од Купот на Македонија  Ренова е шокирана од Струга Трим Лум  Победа губи во Штип

На полувремето од Купот на Македонија: Ренова е шокирана од Струга Трим Лум… Победа губи во Штип!

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Ренова изненадувачки губи со 0-2 пред своите навивачи, второлигашот Струга Трим Лум, на полувремето од првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија.

Пелистер им ја прекина доминацијата  Работнички и Шкендија во дербито одлучуваат кој ќе атакува на трофејот во купот

Пелистер им ја прекина доминацијата, Работнички и Шкендија во дербито одлучуваат кој ќе атакува на трофејот во купот

пред 8 месеци - Sportmedia - Фудбал

Работнички и Шкендија денеска од 15,30 часот ќе го почнат двомечот од осминафиналето на националниот куп и една од двете екипи ќе мора да се прости од ова натпреварување.

Работнички   Шкендија е мега пресметката од осминафиналето во Купот на Македонија

Работнички – Шкендија е мега-пресметката од осминафиналето во Купот на Македонија

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Работнички – Шкендија е клучната пресметка од осминафиналните двојки во Купот на Македонија. Првите натпревари од седум осминафинални...

Осминафинални натпревари во фудбалскиот Куп на Македонија

Осминафинални натпревари во фудбалскиот Куп на Македонија

пред 8 месеци - Сител - Фудбал

Во фудбалскиот Куп на Македонија попладнево ќе се играат првите натпревари од осминафиналната рунда. Најинтересно се очекува да биде во Ѓорче Петров каде Работнички е домаќин на Шкеднија.

Осминафинални натпревраи во фудбалскиот Куп на Македонија

Осминафинални натпревраи во фудбалскиот Куп на Македонија

пред 8 месеци - Сител - Фудбал

Во фудбалскиот Куп на Македонија попладнево ќе се играат првите натпревари од осминафиналната рунда. Најинтересно се очекува да биде во Ѓорче Петров каде Работнички е домаќин на Шкеднија.

Времеплов
x