20
Е ТОА Е ДОЛГОВЕЧНОСТ  Марсело ќе остане во Мадрид цели 16 години

Е ТОА Е ДОЛГОВЕЧНОСТ: Марсело ќе остане во Мадрид цели 16 години

пред 8 месеци - Sportmedia - Фудбал

Левиот бек на бразилската селекција доби продолжување на договорот со Реал Мадрид до 2022 година... Почна на терените за мал фудбал како деветгодишник, а поради очајните услови во кои живееше тогаш, сакаше да го „батали фудбалот".

Марсело ќе остане  крал  до 2022 година

Марсело ќе остане „крал“ до 2022 година

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Бразилскиот интернационалец Марсело го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2022 година. Тој ја прифати понудата на клубот за продолжување на соработката за дополнителни две години, со оглед дека претходниот договор имаше важност до 2020.

Марсело ја дозна казната за својот неспортски потег против Леванте  па доби награда од Реал Мадрид

Марсело ја дозна казната за својот неспортски потег против Леванте, па доби награда од Реал Мадрид

пред 8 месеци - Дерби - Фудбал

Дисциплинската комисија при шпанската Ла Лига ова попладне излезе со соопштение за инцидетот кој го предизвика Марсело на...

На фановите не им се верува  Перез го осигурува миленичето Бензема со клаузула од 1 000 милиони евра

На фановите не им се верува, Перез го осигурува миленичето Бензема со клаузула од 1.000 милиони евра!

пред 8 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Флорентино Перез и Реал Мадрид оваа недела ќе го наградат Карим Бензема со нов побогат договор, и за да покажат колку веруваат...

Карим Бензема стана четврт капитен на Реал Мадрид

Карим Бензема стана четврт капитен на Реал Мадрид

пред 8 месеци - Локално - Спорт

Францускиот напаѓач Карим Бензема стана четврт капитен на Реал Мадрид, со што фудбалскиот клуб укажа на неговата важност во тимот.

Времеплов
x