20
Стоилковска немоќна против Пирок на турнирот во Унгарија

Стоилковска немоќна против Пирок на турнирот во Унгарија

пред 8 месеци - Дерби - Тенис

Македонската тенисерка, Магдалена Стоилковска го заврши настапот на ИТФ фјучерсот во Секешфехервар, Унгарија кој се игра на земјени терени за вредност од 15.

Стоилковска во борба за влез на главниот турнир

Стоилковска во борба за влез на главниот турнир

пред 8 месеци - Сител - Тенис

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска денеска ќе игра меч од 3.коло од квалификациите на фјучрсот во унгарскиот град Секешфехервар.

Стоилковска влезе на главниот турнир

Стоилковска влезе на главниот турнир

пред 8 месеци - Сител - Тенис

Македонската тенсиерка Магдалена Стоилковска успешно ги мина квалификациите на фјучрсот во унгарскиот град Секешфехарвар откако денеска во третото коло од квалификациите ја победи Барбора Палцатова од Словачка со 2-0 во сетови (6:3 и 6:4).

Стоилковска елиминирана во првото коло на фјучрсот во Унгарија

Стоилковска елиминирана во првото коло на фјучрсот во Унгарија

пред 8 месеци - A1on - Тенис

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го заврши настапот на фјучрсот во унгарскиот град Секешфехвар. Во мечот од првото коло Стоилковска загуби од домашната тенисерка Алекса Пирок со 2-0 во сетови (6:2 и 7:6 (7:4)).

Столиковска се избори за настап на главниот турнир на фјучрсот во Унгарија

Столиковска се избори за настап на главниот турнир на фјучрсот во Унгарија

пред 8 месеци - Канал 5 - Тенис

Нашата тенисерка во второто квалификациско коло беше подобра од Никол Гадиен од Швајцарија. Утре во првото коло на главниот турнир Стоилковска ќе игра против Алекса Пирок од Унгарија која се наоѓа на 1.

Столиковска се избори за настап на главниот турнир на фјучрсот во Унгарија

Столиковска се избори за настап на главниот турнир на фјучрсот во Унгарија

пред 8 месеци - A1on - Тенис

Македонската тенсиерка Магдалена Стоилковска успешно ги мина квалификациите на фјучрсот во унгарскиот град Секешфехарвар откако денеска во третото коло од квалификациите ја победи Барбора Палцатова од Словачка со 2-0 во сетови (6:3 и 6:4).

Стоилковска се избори за главната фаза на турнирот во Унгарија

Стоилковска се избори за главната фаза на турнирот во Унгарија

пред 8 месеци - Дерби - Тенис

Младата македонска тенисерка, Магдалена Стоилковска успешно ги мина квалификациите и ќе игра во главната фаза на фјучерсот во Секешфехервар, Унгарија за награден фонд од 15.

Стоилковска се бори за влез на главниот турнир на фјучрс во Унгарија

Стоилковска се бори за влез на главниот турнир на фјучрс во Унгарија

пред 9 месеци - A1on - Тенис

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска се бори за влез на главниот турнир на фјучрсот во унгарскиот град Секешфехервар.

Времеплов
x