20
Нема казна за непримерното однесување  УЕФА му прогледа низ прсти на Игуаин

Нема казна за непримерното однесување: УЕФА му прогледа низ прсти на Игуаин

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Италијанскиот првак Јувентус беше надигран од Барселона на вчерашниот дерби меч од првата рунда во Лигата на шампионите....

Поради ова Игуаин требаше заработи дисциплинска од УЕФА

Поради ова Игуаин требаше заработи дисциплинска од УЕФА

пред 6 месеци - Се за спорт - Фудбал

Јувентус синоќа немаше шанси против разиграната Барселона на „Камп Ноу“, „Старата дама“ загуби со 3:0, а Буфон два пати беше совладан од Лео Меси.

Игуаин им покажа среден прст на фановите на Барса  УЕФА покренува истрага

Игуаин им покажа среден прст на фановите на Барса, УЕФА покренува истрага

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Италијанскиот првак Јувентус не си помина добро на гостувањето на „Камп Ноу“, загуби со убедливи 3-0, а фрустрацијата јасно ја покажаа и фудбалерите во текот на мечот.

Игуаин покажа среден прст кон публиката

Игуаин покажа среден прст кон публиката

пред 6 месеци - A1on - Фудбал

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин имаше лоша вечер во дресот на Јувентус на гостувањето кај Барселона во Лигата на шампионите.

Разочараниот Игуаин покажа среден прст кон публиката

Разочараниот Игуаин покажа среден прст кон публиката

пред 6 месеци - +Инфо - Спорт

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин имаше лоша вечер во дресот на Јувентус на гостувањето кај Барселона во Лигата на шампионите.

УЕФА ќе го казни Игуаин  Аргентинецот со недоличен гест кон фановите на Барселона

УЕФА ќе го казни Игуаин: Аргентинецот со недоличен гест кон фановите на Барселона

пред 6 месеци - Курир - Фудбал

Освен головите, еден од поинтересните детали кој фрли дамка на оваа супер фудбалска претстава, беше моментот кога Гонзало Игуаин беше изваден од игра.

Игуаин вероајтно ќе биде казнет оти покажа среден прст кон публиката

Игуаин вероајтно ќе биде казнет оти покажа среден прст кон публиката

пред 6 месеци - Локално - Спорт

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин имаше лоша вечер во дресот на Јувентус на гостувањето кај Барселона во Лигата на шампионите.

Непристоен гест на Игуаин  си замина од терен со среден прст кон публиката

Непристоен гест на Игуаин, си замина од терен со среден прст кон публиката

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Гонзало Игуаин постапи некоректно кон публиката на „Камп Ноу“ и откако го напушти теренот им го покажа средниот прст. Напаѓачот...

Игуаин им покажуваше среден прст на навивачите на Барса  може да добие суспензија

Игуаин им покажуваше среден прст на навивачите на Барса, може да добие суспензија

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Гонзало Игуаин кога го напушташе теренот им го покажа средниот прст на навивачите на Барселона кои го исвиркуваа, па може да добие суспензија за следниот натпревар од Лигата на шампионите.

Игуаин се соочува со казна откако и покажа среден прст на публиката

Игуаин се соочува со казна откако и покажа среден прст на публиката

пред 6 месеци - Кајгана - Фудбал

Аргентинскиот напаѓач се соочува со казна откако вчера на мечот од рамките на групната фаза во ЛШ, тој им покажа среден прст на навивачите на Барселона.

УЕФА е на потег  следува ли казна  Нервозниот Игуаин ги  поздрави  навивачите на Барселона

УЕФА е на потег, следува ли казна: Нервозниот Игуаин ги „поздрави“ навивачите на Барселона

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Јувентус загуби со 3-0 од Барселона во дербито на првото коло во Лигата на шампионите, натпревар кој под своето ниво го одигра Гонзало Игуаин.

Времеплов
x