20
Билетите за Мундијалот во Русија од 80 до 1000 евра

Билетите за Мундијалот во Русија од 80 до 1000 евра

пред 8 месеци - Курир - Фудбал

Во зависност од атрактивноста местоположбата на стадионите и фазата на натпреварувањето, цената на билетите ќе се движи од 88 до 917 евра.

Билетите за Мундијалот во Русија од 80 до 1000 евра

Билетите за Мундијалот во Русија од 80 до 1000 евра

пред 8 месеци - Прес 24 - Спорт

Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) денес на пладне преку својата веб страница ќе ја почне продажбата и резервацијата на влезниците за Мундијалот 2018 што ќе се игра во Русија.

Еве колку ќе чинат билетите за Мундијалот во Русија

Еве колку ќе чинат билетите за Мундијалот во Русија

пред 8 месеци - Се за спорт - Фудбал

Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) денес на пладне преку својата веб страница ќе ја почне продажбата и резервацијата на влезниците за Мундијалот 2018 што ќе се игра во Русија.

Стартува продажбата на билетите за Мундијалот во Русија

Стартува продажбата на билетите за Мундијалот во Русија

пред 8 месеци - Денар - Спорт

Наредното лето ќе се одржи 21.Светско првенство во фудбал, а иако досега се познати само шест учесници, веќе од утре ќе стартува продажбата на билетите.

Првите билети за мундијалот во Русија на продажба од утре

Првите билети за мундијалот во Русија на продажба од утре

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Се загрева атмосферата за Светското фудбалско првенство во Русија, кое е на програмата следната година. Од утре почнува првата фаза од продажбата на билети за мундијалот.

Билетите за Мундијалот во Русија од 87 до 917 евра

Билетите за Мундијалот во Русија од 87 до 917 евра

пред 8 месеци - Канал 5 - Фудбал

Во зависност од атрактивноста местоположбата на стадионите и фазата на натпреварувањето, цената на билетите ќе се движи од 88 до 917 евра.

Билетите за Мундијалот во Русија од 87 до 917 евра

Билетите за Мундијалот во Русија од 87 до 917 евра

пред 8 месеци - +Инфо - Спорт

Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) денес на пладне преку својата веб страница ќе ја почне продажбата и резервацијата на влезниците за Мундијалот 2018 што ќе се игра во Русија.

Билетите за Мундијалот во Русија од 87 до 917 евра

Билетите за Мундијалот во Русија од 87 до 917 евра

пред 8 месеци - ТВ Нова - Спорт

Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) денес на пладне преку својата веб страница ќе ја почне продажбата и резервацијата на влезниците за Мундијалот 2018 што ќе се игра во Русија.

Билетите за Мундијалот во Русија од 87 до 917 евра

Билетите за Мундијалот во Русија од 87 до 917 евра

пред 8 месеци - A1on - Фудбал

Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) денес на пладне преку својата веб страница ќе ја почне продажбата и резервацијата на влезниците за Мундијалот 2018 што ќе се игра во Русија.

Три фази до билет за СП 2018  Русите воведуваат навивачка лична карта

Три фази до билет за СП 2018: Русите воведуваат навивачка лична карта

пред 8 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: fifa.com Навивачка лична карта за сите гледачи на Светското фудбалско првенство во 2018 година. Службениот документ што ќе биде задолжителен за секој сопственик на мундијалски билет се воведува на барање на руските власти.

ФИФА ги објави цените на картите за СП 2018

ФИФА ги објави цените на картите за СП 2018

пред 8 месеци - Кајгана - Фудбал

Светската куќа на фудбалот (ФИФА) денеска излезе со официјалниот ценовник за картите за претстојното Светско Првенство кое ќе се одржи наредното лето во Русија.

Времеплов
x