20
Силекс ја совлада Академија Пандев во меч од Купот на Македонија

Силекс ја совлада Академија Пандев во меч од Купот на Македонија

пред 6 месеци - Сител - Фудбал

Попладнево во фудбалскиотКуп на Македонија се одиграа првите средби од 1/8 финалето. Во Кратово, фудбалерите на Сликес забележаа минимална победа против новиотпрволигаш Академија Пандев со 1-0.

Силекс ја совлада Академија Пандев во меч од Купот на Македонија

Силекс ја совлада Академија Пандев во меч од Купот на Македонија

пред 6 месеци - Сител - Фудбал

Попладнево во фудбалскиотКуп на Македонија се одиграа првите средби од 1/8 финалето. Во Кратово, фудбалерите на Сликес забележаа минимална победа против новиотпрволигаш Академија Пандев со 1-0.

Работнички и Шкендија рамноправно пред реваншот

Работнички и Шкендија рамноправно пред реваншот

пред 6 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Најинтересниот натпревар од првите дуели од осминафиналето во Купот, меѓу екипите на Работнички и на Шкендија заврши без...

Срамно судење на Игор Стојчевски

Срамно судење на Игор Стојчевски

пред 6 месеци - Sportmedia - Кошарка

Академија Пандев е поразена со 0-1 во првиот осминафинален дуел од Купот на Македонија против Силекс. Академија Пандев е поразена со 0-1 во првиот осминафинален дуел од Купот на Македонија против Силекс.

Академија Пандев Срамно  Судијата Стојчевски ги пцуеше Дориев и Пандев во Кратово

Академија Пандев: Срамно…. Судијата Стојчевски ги пцуеше Дориев и Пандев во Кратово!

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Академија Пандев денеска загуби во Кратово со 1-0 на гостувањето против Силекс во првиот натпревар од осминафиналето во Купот на Македонија.

Тетово го има клучот за четвртфинале Без победник на првиот меч меѓу Работнички и Шкендија ФОТОГАЛЕРИЈА

Тетово го има клучот за четвртфинале: Без победник на првиот меч меѓу Работнички и Шкендија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Работнички и Шкендија одиграа без победник (1-1) во првата осминафинална пресметка од Купот на Македонија. Пелистер лесно го совлада Борец, додека Победа по пресврт ја совлада Брегалница на гостински терен (2-3).

Тетово го има клучот за четфртфинале Без победник на првиот меч меѓу Работнички и Шкендија ФОТОГАЛЕРИЈА

Тетово го има клучот за четфртфинале: Без победник на првиот меч меѓу Работнички и Шкендија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Работнички и Шкендија одиграа без победник (1-1) во првата осминафинална пресметка од Купот на Македонија. Пелистер лесно го совлада Борец, додека Победа по пресврт ја совлада Брегалница на гостински терен (2-3).

КУП НА МАКЕДОНИЈА Ренова и Победа со пресврти до победи Пелистер  Борец 4 2

КУП НА МАКЕДОНИЈА: Ренова и Победа со пресврти до победи, Пелистер – Борец 4-2!

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Ренова со голем пресврт успеа да слави со 3-2 во најинтересниот денешен натпревар од осминафиналето во Купот на Македонија против второлигашот Струга Трим Лум.

Пелистер оствари победа во првиот осминафинален дуел од Купот на Македонија

Пелистер оствари победа во првиот осминафинален дуел од Купот на Македонија

пред 6 месеци - A1on - Фудбал

Бранителот на трофејот во Купот на Македонија битолски Пелистер постигна победа од 4:2 против Борец во првиот осминафинален дуел од ова натпреварување.

Работнички и Шкендија без предност ќе го чекаат реваншот од осминафиналето на Купот

Работнички и Шкендија без предност ќе го чекаат реваншот од осминафиналето на Купот!

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Работнички и Шкендија без предност за ниту една од двете екипи ќе го чекаат реванш дуелот од осминафиналето во Купот на Македонија, откако во првиот натпревар одиграа без победник (1-1) на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

Дурански израмнува за романтичарите против Шкендија

Дурански израмнува за „романтичарите“ против Шкендија…

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Работнички успеа да израмни на 1-1 против Шкендија во првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија на дуелот кој се игра на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

На полувремето од Купот на Македонија Ренова е шокирана од Струга Трим Лум Победа губи во Штип

На полувремето од Купот на Македонија: Ренова е шокирана од Струга Трим Лум… Победа губи во Штип!

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Ренова изненадувачки губи со 0-2 пред своите навивачи, второлигашот Струга Трим Лум, на полувремето од првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија.

Ибраими погоди од пенал  Шкендија води против Работнички во Купот

Ибраими погоди од пенал – Шкендија води против Работнички во Купот

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Екипата на Шкендија има предност од 0-1 против Работнички на полувремето од првиот осминафинален натпревар во Купот на Македонија, на дуелот кој се игра на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

Пелистер им ја прекина доминацијата Работнички и Шкендија во дербито одлучуваат кој ќе атакува на трофејот во купот

Пелистер им ја прекина доминацијата, Работнички и Шкендија во дербито одлучуваат кој ќе атакува на трофејот во купот

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Работнички и Шкендија денеска од 15,30 часот ќе го почнат двомечот од осминафиналето на националниот куп и една од двете екипи ќе мора да се прости од ова натпреварување.

 Романтичарите во Купот со мотиви до небо

„Романтичарите“ во Купот со мотиви до небо

пред 6 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Денеска на програмата се првите мечеви од 1/8 финалето во Купот на Македонија. Најинтересно ќе биде во Ѓорче каде Работнички...

Работнички  Шкендија е мега пресметката од осминафиналето во Купот на Македонија

Работнички – Шкендија е мега-пресметката од осминафиналето во Купот на Македонија

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Работнички – Шкендија е клучната пресметка од осминафиналните двојки во Купот на Македонија. Првите натпревари од седум осминафинални...

Осминафинални натпревари во фудбалскиот Куп на Македонија

Осминафинални натпревари во фудбалскиот Куп на Македонија

пред 6 месеци - Сител - Фудбал

Во фудбалскиот Куп на Македонија попладнево ќе се играат првите натпревари од осминафиналната рунда. Најинтересно се очекува да биде во Ѓорче Петров каде Работнички е домаќин на Шкеднија.

Осминафинални натпревраи во фудбалскиот Куп на Македонија

Осминафинални натпревраи во фудбалскиот Куп на Македонија

пред 6 месеци - Сител - Фудбал

Во фудбалскиот Куп на Македонија попладнево ќе се играат првите натпревари од осминафиналната рунда. Најинтересно се очекува да биде во Ѓорче Петров каде Работнички е домаќин на Шкеднија.

Времеплов
x