20
Погба на штаки го напушти Олд Трафорд  ќе паузира неколку недели

Погба на штаки го напушти „Олд Трафорд“, ќе паузира неколку недели!

пред 5 месеци - Бркај работа - Фудбал

Вчера Манчестер Јунајтед ја запиша првата победа во новата сезона на Лигата на шампионите, но остана без своето најскапо засилување, Пол Погба.

Погба го очекува неколку неделна пауза

Погба го очекува неколку неделна пауза

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба ќе биде надвор од терените неколку недели, откако вчера се здоби со повреда на мускул на левата нога.

Погба го очекува неколку неделна пауза

Погба го очекува неколку неделна пауза

пред 5 месеци - Курир - Фудбал

Французинот го напушти натпреварот со Базел на “Олд Трафорд” во 18. минута, но тоа не ги спречи „црвените ѓаволи“ да победат со 3:0.

Не изгледа добро Начинот на кој Погба го напушти Олд Трафорд најавува долга пауза

Не изгледа добро: Начинот на кој Погба го напушти „Олд Трафорд“ најавува долга пауза

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Жозе Мурињо беше доста претпазлив и без да дава никакви позначителни прогонози порача дека со сигурност нема да може да смета...

Погба го очекува неколку неделна пауза

Погба го очекува неколку неделна пауза

пред 5 месеци - Локално - Спорт

– Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба ќе биде надвор од терените неколку недели, откако вчера се здоби со повреда на мускул на левата нога.

Погба го очекува неколку неделна пауза

Погба го очекува неколку неделна пауза

пред 5 месеци - A1on - Фудбал

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба ќе биде надвор од терените неколку недели, откако вчера се здоби со повреда на мускул на левата нога.

Поради повреда Погба ќе отсуствува неколку недели

Поради повреда Погба ќе отсуствува неколку недели

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Манчестер Јунајтед со рутинска победа над Базел (3:0) се врати во Лигата на шампионите, но она што го загрижува Жозе Мурињо е повредата на Пол Погба, кој против швајцарскиот шампион одигра само 17 минути.

Јунајтед без Погба најмалку две седмици

Јунајтед без Погба најмалку две седмици

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Францускиот интернационалец Пол Погба синоќа истрча на „Олд трафорд“ со капитенската лента во тимот на Манчестер јунајтед, но, за жал, многу рано го заврши својот настап на мечот против Базел.

Манчестер Јунајтед подолго време без Погба

пред 5 месеци - Нетпрес - Спорт

Еден од најскапите фудбалери на светот, францускиот репрезентативец Пол Погба, ќе отсуствува од терените „неколку седмици“ поради повредата со којашто се здоби против Базел, изјави менџерот на „црвените ѓаволи“ Жозе Мурињо.

Мурињо Нема да плачеме за повредата на Погба составот е правен за вакви ситуации

Мурињо: Нема да плачеме за повредата на Погба, составот е правен за вакви ситуации

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Жозе Мурињо вели дека составот на Манчестер јунајтед е доволно широк за да го покрие отсуството на Пол Погба во наредните недели.

Погба се повреди Мурињо го отпиша за дуелот против Евертон

Погба се повреди, Мурињо го отпиша за дуелот против Евертон

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Манчестер Јунајтед ја оствари првата победа во групната фаза на Лигата на шампионите, но средбата против Базел принудно мораше да ја напушти Пол Погба.

Проблеми за Мурињо и Јунајтед Погба се повреди против Базел

Проблеми за Мурињо и Јунајтед, Погба се повреди против Базел

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Жозе Мурињо и „Црвените ѓаволи“ нервозно ќе ги исчекуваат вестите за ситуацијата на Пол Погба, Французинот се повреди на...

Проблеми за Мурињо и Јунајтед Погба се повреди против Андерлехт

Проблеми за Мурињо и Јунајтед, Погба се повреди против Андерлехт

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Жозе Мурињо и „Црвените ѓаволи“ нервозно ќе ги исчекуваат вестите за ситуацијата на Пол Погба, Французинот се повреди на...

Посебен дрескод за ЛШ Сите навивачи на Базел отидоа на Олд Трафорд исто облечени

Посебен дрескод за ЛШ: Сите навивачи на Базел отидоа на „Олд Трафорд“ исто облечени

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Навивачите на Базел очигледно се потрудиле да остават впечаток на денешното гостување во Манчестер за натпреварот од Лигата на шампиони на „Олд Трафорд“.

Времеплов
x