20
Манчини  Вардар е најсилен во одбраната

Манчини: Вардар е најсилен во одбраната

пред 8 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

На прес-конференцијата пред отварањето на сезоната во Лигата на Европа, тренерот на Зенит, Роберто Манчини вели дека си ја...

Манчини  Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

Манчини: Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

пред 8 месеци - Сител - Фудбал

Вдардар утревечер против рускиот Зенит ќе го игра првиот меч во групната фаза во Лига Европа. Попладнево својот единствен тренинг на Арената „Филип Втори“ го одржа и руската екипа.

Манчини  Дојдовме во Скопје по три бода

Манчини: Дојдовме во Скопје по три бода!

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Тренерот на рускиот Зенит, Роберто Манчини по пристигнувањето во главниот град на Македонија на официјалната прес-конференција пред утрешниот меч нагласи дека во Скопје доаѓа со единствена желба за победа против Вардар.

Манчини  Вардар има одлична одбрана и ќе биде тврд орев

Манчини: Вардар има одлична одбрана и ќе биде тврд орев

пред 8 месеци - Sportmedia - Фудбал

Роберто Манчини има мака со офанзивниот дел во играта на Зенит, екипата нема постигнато гол над 200 минути, а наспроти рускиот состав, утре во Скопје ќе биде вардаровиот бедем.

Зенит ослабен доаѓа во Скопје   Паредес и Шатов не играат против Вардар

Зенит ослабен доаѓа во Скопје - Паредес и Шатов не играат против Вардар

пред 8 месеци - Sportmedia - Фудбал

Роберто Манчини повлече изненадувчки потег и во Скопје за дуелот со Вардар не ги повика најскапиот играч Леандро Паредес...

Зенит тргна кон Скопје без најголемото засилување Леандро Паредес

Зенит тргна кон Скопје без најголемото засилување Леандро Паредес

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Рускиот клуб Зенит тргна кон Македонија со чартер авион, а тренерот Роберто Манчини во Санкт Петербург го остави најголемото засилување, Аргентинецот Леандро Паредес, кој од Рома дојде ова лето за сума од 23 милиони евра.

Николов  Зенит е силен  но Вардар има сила за подвиг

Николов: Зенит е силен, но Вардар има сила за подвиг

пред 8 месеци - Sportmedia - Фудбал

Бобан Николов е дел од победничката гемнерација на Вардар, прва што ќе игра во фаза по групи во европските натпреварувања, а утре со соиграчите ја почнуваат слатката авантура во Европа Лигата.

Времеплов
x