20
Манчини Вардар е најсилен во одбраната

Манчини: Вардар е најсилен во одбраната

пред 6 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

На прес-конференцијата пред отварањето на сезоната во Лигата на Европа, тренерот на Зенит, Роберто Манчини вели дека си ја...

Ерохин Гледавме натпревари на нашиот противник Вардар е добро организирана екипа

Ерохин: Гледавме натпревари на нашиот противник, Вардар е добро организирана екипа!

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Од Зенит добро ја анализирале играта на македонскиот шампион Вардар во пресрет на утрешната меѓусебна пресметка помеѓу овие два тима во воведното коло од Лига Европа.

ФОТОГАЛЕРИЈА  Сега им е само топло Утре на Зенит ќе му биде и жешко на Филип Втори

ФОТОГАЛЕРИЈА: Сега им е само топло… Утре на Зенит ќе му биде и „жешко“ на „Филип Втори“!

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Фудбалерите на Зенит под водство на Роберто Манчини вечерва го почувствуваа „Филип Втори“ во пресрет на утрешната пресметка од почетното коло во Лигата на Европа со Вардар.

Составот вреден 120 милиони евра тренираше на арената во Скопје ФОТОГАЛЕРИЈА

Составот вреден 120 милиони евра тренираше на арената во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Руски Зенит го почувствува тревникот на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје. Утревечер (21,05) македонскиот шампион...

Манчини Вардар ќе биде мотивиран но во Скопје дојдовме за да победиме

Манчини: Вардар ќе биде мотивиран, но во Скопје дојдовме за да победиме

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Тренерот на Зенит, Роберто Манчини вели дека добро го скенирале Вардар и утре ќе се обидат со сите три бода да заминат од Скопје.

Паредес не парадира на Арената  Зенит сепак има познати ѕвезди

Паредес не парадира на „Арената“, Зенит сепак има познати ѕвезди

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Леандро Паредес е најголемата и најскапа фудбалска ѕвезда на Зенит, за него рускиот клуб и плати на Рома цели 23 милиони евра отштета, а тој не „парадира“ на скопската Арена на тренингот на гостите.

Манчини Дојдовме во Скопје по три бода

Манчини: Дојдовме во Скопје по три бода!

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Тренерот на рускиот Зенит, Роберто Манчини по пристигнувањето во главниот град на Македонија на официјалната прес-конференција пред утрешниот меч нагласи дека во Скопје доаѓа со единствена желба за победа против Вардар.

Манчини и Зенит дојдоа наоблечени

Манчини и Зенит дојдоа наоблечени!

пред 6 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Тимот на Зенит Санкт Петербург пристигна во Скопје, каде што утре ја отвараат сезоната во Лигата на Европа на дуел со Вардар.

Зенит ослабен доаѓа во Скопје  Паредес и Шатов не играат против Вардар

Зенит ослабен доаѓа во Скопје - Паредес и Шатов не играат против Вардар

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Роберто Манчини повлече изненадувчки потег и во Скопје за дуелот со Вардар не ги повика најскапиот играч Леандро Паредес...

Зенит тргна кон Скопје без најголемото засилување Леандро Паредес

Зенит тргна кон Скопје без најголемото засилување Леандро Паредес

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Рускиот клуб Зенит тргна кон Македонија со чартер авион, а тренерот Роберто Манчини во Санкт Петербург го остави најголемото засилување, Аргентинецот Леандро Паредес, кој од Рома дојде ова лето за сума од 23 милиони евра.

Кокорин е најголемата закана по Вардар

Кокорин е најголемата закана по Вардар

пред 6 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Зенит се надева дека во Скопје ќе проработи неговиот напаѓач. Александар Кокорин иако има само 26 години, смени многу клубови во Русија.

Барсегјан Можеме да играме против секој противник

Барсегјан: Можеме да играме против секој противник

пред 6 месеци - Алфа - Спорт

Фудбалерите на Вардар в четврток на арената Филип Втори против Зенит го играат историскиот натпревар во фазата по групи во Лига Европа.

Барсегјан На домашен терен можеме да се носиме со секого

Барсегјан: На домашен терен можеме да се носиме со секого

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Екипата на Вардар е во завршни подготовки за првата и историска средба во групната фаза на европските купови, поточно за средбата против Зенит во рамките на Лига Европа.

Барсегјан Зенит е силен но силен беше и Фенербахче

Барсегјан: Зенит е силен, но силен беше и Фенербахче

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Офанзивниот фудбалер на Вардар, Тигран Барсегјан се надева дека и против Зенит ќе продолжи победничката серија на „црвено-црните“ на домашен терен.

Барсегјан Зенит е силен тим  но ние победивме на сите домашнио натпревари сезонава во Европа

Барсегјан: Зенит е силен тим , но ние победивме на сите домашнио натпревари сезонава во Европа

пред 6 месеци - ТВ Нова - Спорт

Првиот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа, Вардар го очекува в четврток. Во Скопје доаѓа рускиот тим Зенит. Играчите и стручниот штаб се во завршна фаза од подготовките за натпреварот.

Барсегјан Во Скопје можеме да победиме секого зошто не и Зенит

Барсегјан: Во Скопје можеме да победиме секого, зошто не и Зенит

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар го очекува својот дебитантски настап во групната фаза од Лигата на Европа. В четврток „црвено-црните“...

Барсегјан Публиката ни е 12 играч со поддршка од трибините можеме секого да победиме

Барсегјан: Публиката ни е 12. играч, со поддршка од трибините можеме секого да победиме

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Со поддршка на навивачите можеме секого да победиме. Тие ни се 12. играч и ни даваат посебен мотив. Досега ги победивме сите на домашен терен и се надевам дека ќе биде така и против Зенит, вели еден од вардаровите јунаци, Тигран Барсегјан.

Зенит гигантот кој летово од шега си потроши 70 милиони евра прва пречка на Вардар

Зенит, гигантот кој летово од шега си потроши 70 милиони евра, прва пречка на Вардар

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар в четврток ќе почне да го живее сонот во Лигата на Европа, a прва пречка пред домашната публика ќе биде рускиот гигант Зенит, предводен од Роберто Манчини.

Игонин Вардар не е мотивирачки тим за Зенит тоа може да е проблем за добра игра

Игонин: Вардар не е мотивирачки тим за Зенит, тоа може да е проблем за добра игра

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Пред пресметката меѓу Вардар и Зенит во четврток на националната арена „Филип Втори“ во Скопје, поранешниот капитен на рускиот...

Времеплов
x