20
Манчини  Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

Манчини: Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

пред 6 месеци - Сител - Фудбал

Вдардар утревечер против рускиот Зенит ќе го игра првиот меч во групната фаза во Лига Европа. Попладнево својот единствен тренинг на Арената „Филип Втори“ го одржа и руската екипа.

Манчини пред дуелот со Вардар  Не ме загрижува неефикасноста

Манчини пред дуелот со Вардар: Не ме загрижува неефикасноста

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Роберто Манчини ја подготвува својата екипа за гостувањето во Скопје и дуелот со Вардар во Лига Европа, а на денешната прес-конференција...

Манчини  Вардар има одлична одбрана и ќе биде тврд орев

Манчини: Вардар има одлична одбрана и ќе биде тврд орев

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Роберто Манчини има мака со офанзивниот дел во играта на Зенит, екипата нема постигнато гол над 200 минути, а наспроти рускиот состав, утре во Скопје ќе биде вардаровиот бедем.

Николов  Зенит е силен  но Вардар има сила за подвиг

Николов: Зенит е силен, но Вардар има сила за подвиг

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Бобан Николов е дел од победничката гемнерација на Вардар, прва што ќе игра во фаза по групи во европските натпреварувања, а утре со соиграчите ја почнуваат слатката авантура во Европа Лигата.

На Вардар не му се игра аргентинско танго со рускиот Зенит

На Вардар не му се игра аргентинско танго со рускиот Зенит

пред 6 месеци - Sportmedia - Фудбал

Вардар ќе бара рецепт за изненадување против Зенит, поранешниот освојувач на УЕФА купот, потоа преименуван во Европа Лига.

Вардарци подготвени за дуелот со Зенит

Вардарци подготвени за дуелот со Зенит

пред 6 месеци - Сител - Фудбал

Embedded video for Вардарци подготвени за дуелот со Зенит Во четврток Вардар игра против руски Зенит.

Зенит е моќен тим со многу странски  играчи и Манчини на тренерската позиција

Зенит е моќен тим со многу странски играчи и Манчини на тренерската позиција

пред 6 месеци - ТВ Нова - Спорт

Руската екипа зад себе има минато со освоен европски пехар, и тоа токму овој во Лигата на Европа, односно во Купот на УЕФА.

Времеплов
x