20
Мекларен раскина со Хонда  Алонсо останува во тимот

Мекларен раскина со Хонда, Алонсо останува во тимот

пред 8 месеци - Весник - Спорт

Извори блиски до британскиот тим потврдија дека Мекларен постигнал тригодишен договор со Рено, кој ќе важи од наредната сезона,...

Мекларен раскина со Хонда  Алонсо останува во тимот

Мекларен раскина со Хонда, Алонсо останува во тимот

пред 8 месеци - Вечер - Спорт

Извори блиски до британскиот тим потврдија дека Мекларен постигнал тригодишен договор со Рено, кој ќе важи од наредната сезона,...

Официјално  Мекларен и Хонда се разделија

Официјално: Мекларен и Хонда се разделија

пред 8 месеци - Тип - Авто

Мекларен конечно се согласи со Хонда да го прекине договорот за испорака на мотори. Значи, од следната сезона, тимот од Вокинг ќе стане клиент на Рено, и Хонда ќе почне да го доставува Торо Росо.

Мекларен се збогува со Хонда  Рено ќе ги снабдува со мотори

Мекларен се збогува со Хонда, Рено ќе ги снабдува со мотори

пред 8 месеци - Денар - Спорт

Екипата на Мекларен го раскина договорот со Хонда и од наредната сезона ќе ги користи моторите на Рено, пренесе „Аутоспорт“.

Мекларен ја менува Хонда со Рено

Мекларен ја менува Хонда со Рено

пред 8 месеци - Сител - Авто

Екипата на Мекларен го раскина договорот со Хонда и од наредната сезона ќе ги користи моторите на Рено, пренесе „Аутоспорт“.

Мекларен го раскина договорот со Хонда

Мекларен го раскина договорот со Хонда

пред 8 месеци - Кајгана - Авто

Екипата на Мекларен го раскина договорот со Хонда и од наредната сезона ќе ги користи моторите на Рено, пренесе „Аутоспорт“.

Мекларен ја напушта Хонда за Рено   Алонсо останува

Мекларен ја напушта Хонда за Рено – Алонсо останува

пред 8 месеци - Екипа - Авто

Мекларен се надева дека ќе сврти нов лист од следната година откако британскиот Ф-1 тим постигна договор за прекин на соработката со Хонда.

Мекларен заминува од Хонда на Рено

Мекларен заминува од Хонда на Рено

пред 8 месеци - Sportmedia - Авто

Мекларен се договори со Хонда да биде ослободен од партнерскиот договор и следната година да настапува со мотори на Рено,...

Хорнер  Мерцедес и Ферари до 2021 ќе бидат неприкосновени на врвот

Хорнер: Мерцедес и Ферари до 2021 ќе бидат неприкосновени на врвот

пред 8 месеци - Се за спорт - Авто

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер, смета дека Рено и Хонда немаат шанса да се добложат до Мерцедес и Ферари во однос на перформансите на моторот со правилата кои се на сила во моментов.

Времеплов
x