20
Лазаров најефикасен во триумфот на Нант

Лазаров најефикасен во триумфот на Нант

пред 8 месеци - Екипа - Ракомет

Кире Лазаров со екипата на Нант ја прослави првата победа во француската лига. Во првото коло во шампионатот, Нант славеше убедлива победа на гостувањето против Маси со 22-28.

Лазаров со  петка  ја отвори сезоната во Франција

Лазаров со „петка“ ја отвори сезоната во Франција

пред 8 месеци - Дерби - Ракомет

Кирил Лазаров во оваа натпреварувачка сезона ќе игра за Нант, тим со кој веќе го освои пехарот „Трофеј на шампионите“, а пак вечерва имаше позитивен старт на сезоната во францускиот шампионат.

Лазаров  Во Нант не е сончево како во Македонија и Барселона  имаме добар тим и титула  па

Лазаров: Во Нант не е сончево како во Македонија и Барселона, имаме добар тим и титула, па…

пред 9 месеци - Дерби - Ракомет

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров во оваа натпреварувачка сезона ќе биде дел од екипата на Нант со која веќе освои еден значаен трофеј „Трофејот на шампионите“ победувајќи ги Монпелје и Пари Сен Жермен.

Лазаров  Учам француски  во Нант не е сончево како во Македонија и во Барселона

Лазаров: Учам француски, во Нант не е сончево како во Македонија и во Барселона…

пред 9 месеци - Екипа - Ракомет

Кире Лазаров е едно од најзвучните засилувања во францускиот ракомет летово, па македонскиот ас во дресот на Нант сосема оправдано се наоѓа во фокусот на вниманието пред стартот на новата сезона.

Времеплов
x