20
САД Напад во средно училиште има загинати

САД: Напад во средно училиште, има загинати

пред 5 месеци - Весник - Свет

Едно лице загина, а тројца се повредени при напад со огнено оружје во средно училиште во гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон, соопштија официјални претставници.

САД Напад во средно училиште има загинати

САД: Напад во средно училиште, има загинати

пред 5 месеци - Република - Свет

Едно лице загина, а тројца се повредени при напад со огнено оружје во средно училиште во гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон, соопштија официјални претставници.

Пукање во школо во САД една жртва напаѓачот уапсен

Пукање во школо во САД, една жртва, напаѓачот уапсен

пред 5 месеци - Канал 5 - Свет

Како што се наведува, инцидентот се лсучил во местото Споукејн во американската сојузна држава Вашингтон. Исто така се додава дека најмалку четири лица биле ранети како и дека учениците биле евакуирани.

Фатално пукање во средно училиште во Вашингтон Еден загинат шест ранети децата преплашени

Фатално пукање во средно училиште во Вашингтон: Еден загинат, шест ранети, децата преплашени

пред 5 месеци - Сител - Свет

Едно лице загина, а тројца се повредени при напад со огнено оружје во средно училиште во гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон, соопштија официјални претставници.

Еден загинат тројца повредени во нападот во средно училиште во американското гратче Спокејн

Еден загинат, тројца повредени во нападот во средно училиште во американското гратче Спокејн

пред 5 месеци - Алфа - Свет

Едно лице загина, а тројца се повредени при напад со огнено оружје во средно училиште во гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон, соопштија официјални претставници.

Еден загинат тројца повредени во нападот во средно училиште во американското гратче Спокејн

Еден загинат, тројца повредени во нападот во средно училиште во американското гратче Спокејн

пред 5 месеци - Прес 24 - Свет

Едно лице загина, а тројца се повредени при напад со огнено оружје во средно училиште во гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон, соопштија официјални претставници.

Полицијата добила дојава за истрели во средно училиште во американското гратче Спокејн

Полицијата добила дојава за истрели во средно училиште во американското гратче Спокејн

пред 5 месеци - Алфа - Свет

Во средно училиште во близина на гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон, пријавено е пукање од огнено оружје, по што полицијата веднаш се упатила на местото на инцидентот.

Еден загинат тројца повредени во нападот во средно училиште во американското гратче Спокејн

Еден загинат, тројца повредени во нападот во средно училиште во американското гратче Спокејн

пред 5 месеци - 24 вести - Свет

Едно лице загина, а тројца се повредени при напад со огнено оружје во средно училиште во гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон, соопштија официјални претставници.

Еден загинат и тројца повредени во напад во средно училиште во американското гратче Спокејн

Еден загинат и тројца повредени во напад во средно училиште во американското гратче Спокејн

пред 5 месеци - A1on - Свет

Едно лице загина, а тројца се повредени при напад со огнено оружје во средно училиште во гратчето Спокејн, во американската држава Вашингтон, соопштија официјални претставници.

Времеплов
x