20
 Орлите  долетаа до полуфиналето

„Орлите“ долетаа до полуфиналето

пред 5 месеци - Sportmedia - Кошарка

Селекцијата на Србија одигра одлично во дефанзивата, ги лимитираше Италијанците на мал број на поени, и стигна до големите...

Србите го фатија  последниот воз  за полуфинале на Евробаскетот

Србите го фатија „последниот воз“ за полуфинале на Евробаскетот

пред 5 месеци - Екипа - Кошарка

Репрезентацијата на Србија ќе биде противникот на Русија во полуфиналето од Евробаскетот, откако избраниците на Ѓорѓевиќ ја елиминираа Италија со резултат од 83-67.

Србија ја реши Италија за полуфинале со Русија

Србија ја реши Италија за полуфинале со Русија

пред 5 месеци - Дерби - Кошарка

Србија е последниот патник во полуфиналето на Европското првенство и тоа откако вечерва во Истанбул ја доби селекцијата на Италија со 83-67.

Го сакам Богдан  но сега пријателството не важи

Го сакам Богдан, но сега пријателството не важи

пред 5 месеци - Sportmedia - Кошарка

Особено интересен ќе биде вечерва (20.30 часот), во четвртфиналниот дуел помеѓу Италија и Србија. Не само поради големото ривалство меѓу двете селекции туку и поради оние индивидуални дуели.

Времеплов
x