20
Ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер

Ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер

пред 8 месеци - Локално - Македонија

– Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест  до 15, а дневната од 26 до 33 степени.

УХМР најавува нов температурен шок

УХМР најавува нов температурен шок

пред 8 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 33 Гевгелија, 32 Демир Капија, 31 Струмица, 30 Скопје, Штип, Виница, Скопје Петровец, 29 Тетово, 28 Прилеп, Битола, 27 Крива Паланка, 26 Берово, Тополчани, Пожаране, Охрид, 25 Ѓуриште, 24 Претор, 22 Маврово, 21 Лазарополе.

Утре сончево со слаб ветер

Утре сончево со слаб ветер

пред 8 месеци - Канал 5 - Македонија

Утринската температура ќе се движи од шест до 15 степени, а дневната од 23 до 32 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Времето утре сончево со слаб ветер

Времето утре сончево со слаб ветер

пред 8 месеци - Весник - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер.

УХМР најавува нов температурен шок

УХМР најавува нов температурен шок

пред 8 месеци - Сител - Македонија

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 33 Гевгелија, 32 Демир Капија, 31 Струмица, 30 Скопје, Штип, Виница, Скопје Петровец, 29 Тетово, 28 Прилеп, Битола, 27 Крива Паланка, 26 Берово, Тополчани, Пожаране, Охрид, 25 Ѓуриште, 24 Претор, 22 Маврово, 21 Лазарополе.

Времето утре во Македонија

Времето утре во Македонија

пред 8 месеци - Алфа - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Какво време не очекува до крајот на неделата

Какво време не очекува до крајот на неделата

пред 8 месеци - Република - Живот

Максимални температури денес измерени во Д. Капија 32, Гевгелија, 30 Скопје, Штип, 29 Струмица, Виница, 28 Тетово, 26 Тополчани, Кр.

Погледнете какво време не очекува до крајот на неделата

Погледнете какво време не очекува до крајот на неделата!

пред 8 месеци - Пулс 24 - Македонија

Максимални температури денес измерени во Д. Капија 32, Гевгелија, 30 Скопје, Штип, 29 Струмица, Виница, 28 Тетово, 26 Тополчани, Кр.

Времето утре сончево со слаб ветер

Времето утре сончево со слаб ветер

пред 8 месеци - Вечер - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Временска прогноза за до крајот на неделата

Временска прогноза за до крајот на неделата

пред 8 месеци - Прес 24 - Македонија

Максимални температури денес измерени во Д. Капија 32, Гевгелија, 30 Скопје, Штип, 29 Струмица, Виница, 28 Тетово, 26 Тополчани, Кр.

Утрешните температури ќе се движат од 23 до 32 степени

Утрешните температури ќе се движат од 23 до 32 степени

пред 8 месеци - ТВ Нова - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од шест до 15 степени, а дневната од 23 до 32 степени.

Утре ќе биде сончево со слаб до умерен ветер

Утре ќе биде сончево со слаб до умерен ветер

пред 8 месеци - A1on - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од шест до 15 степени, а дневната од 23 до 32 степени.

Метео  Сончево и топло  температура до 33 степени

Метео: Сончево и топло, температура до 33 степени

пред 8 месеци - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне до 33 степени.

Какво време не очекува во текот на денешниот ден

Какво време не очекува во текот на денешниот ден?

пред 8 месеци - Скопје Инфо - Скопје

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Сончево со температура до 32 степени

Сончево со температура до 32 степени

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

пред 8 месеци - 24 вести - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температура ќе се движи од 25 до 32 степени.

Сончево време со свежи утра и температура до 32 степени

Сончево време со свежи утра и температура до 32 степени

пред 8 месеци - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Денес сончево со мала до умерена облачност

Денес сончево со мала до умерена облачност

пред 8 месеци - Денар - Економија

Во среда, во Македонија, ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималните...

Следи нова промена со времето   ќе има ли спас од дождот

Следи нова промена со времето - ќе има ли спас од дождот?

пред 8 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Сончево со мала до умерена облачност и температура до 32 степени

Сончево со мала до умерена облачност и температура до 32 степени

пред 8 месеци - Курир - Македонија

Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната температура од 25 до 32 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Сончево со мала до умерена облачност и температура до 32 степени

Сончево со мала до умерена облачност и температура до 32 степени

пред 8 месеци - Вистина - Сцена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Денеска сончево со мала до умерена облачност

Денеска сончево со мала до умерена облачност

пред 8 месеци - ТВ Нова - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност

пред 8 месеци - Канал 5 - Македонија

Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната температура од 25 до 32 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

пред 8 месеци - A1on - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Времето денеска  Сончево со умерен ветер

Времето денеска: Сончево со умерен ветер

пред 8 месеци - Канал 77 - Македонија

Во среда, во Македонија, ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималните...

Денеска сончево со мала до умерена облачност

Денеска сончево со мала до умерена облачност

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Сончево со температура до 32 степени

пред 8 месеци - Нетпрес - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

Сончево со умерен ветер

Сончево со умерен ветер

пред 8 месеци - Кајгана - Македонија

Во среда, во Македонија, ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималните...

Временска прогноза

Временска прогноза

пред 8 месеци - Локално - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер.

УХМР најавува период на сончево време со свежи утра

УХМР најавува период на сончево време со свежи утра

пред 8 месеци - Сител - Македонија

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 32 Д. Капија, Гевгелија, 30 Скопје, Штип, 29 Струмица, Виница, 28 Тетово, 26 Тополчани, Кр. Паланка, Прилеп, Ѓуриште, 25 Берово, 24 Претор, Пожаране, 22 Охрид, 18 Маврово, 17 Лазарополе.

Времеплов
x