20

ВМРО-ДПМНЕ: Телма да ја објави анкетата изработена кон крајот на јули

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Во врска со анкетата која што Телевизија Телма ја објави во соработка со М-Проспект и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ ги повика СДСМ и Зоран...

Анкета 58 9 отсто од граѓаните задоволни од Владата СДСМ води пред ВМРО ДПМНЕ

Анкета: 58,9 отсто од граѓаните задоволни од Владата, СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Речиси 60 отсто од граѓаните на Македонија се задоволни од работата на новата влада во првите 100 дена, покажува анкетата спроведена од Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) и од телевизијата „Телма“.

ВМРО ДПМНЕ СДС и Заев да се охрабрат и да излезат на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе кажат што мислат за нивното расипничкото владеење

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Заев да се охрабрат и да излезат на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе кажат што мислат за нивното расипничкото владеење

пред 8 месеци - Курир - Македонија

Според Анкетата од крајот на месец јули, велат од партијата, резултатите од МЦМС покажале дека ВМРО-ДПМНЕ e со стабилна предност пред СДСМ.

АЈДЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ВМРО ДПМНЕ го повика Заев да не се плаши и да излезе на предвремени парламентарни избори

АЈДЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ: ВМРО-ДПМНЕ го повика Заев, да не се плаши и да излезе на предвремени парламентарни избори!

пред 8 месеци - Infomax - Македонија

Во врска со анкетата која што Телевизија Телма ја објави во соработка со М-Проспект и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика...

Анкетата на Телма и МЦМС проектира победа на СДСМ на локалните избори

Анкетата на Телма и МЦМС проектира победа на СДСМ на локалните избори

пред 8 месеци - Телма - Македонија

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ покажува новата анкета на Телам и МЦМС, спроведена телефонски од „М Проспект“, во период од  4 до 11 август на репрезентативен примерок од 1005 испитаници.

Анкета 58 9 отсто од граѓаните задоволни од Владата СДСМ води пред ВМРО ДПМНЕ

Анкета: 58,9 отсто од граѓаните задоволни од Владата, СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

Речиси 60 отсто од граѓаните на Македонија се задоволни од работата на новата влада во првите 100 дена, покажува анкетата спроведена од Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) и од телевизијата „Телма“.

СДСМ води во анкетата на Телма и МЦМС

СДСМ води во анкетата на Телма и МЦМС

пред 8 месеци - Локално - Без катеторија

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ покажува новата анкета на Телма ио МЦМС, спроведена телефонски од “М Проспект”, во период од 4 до 11 август на репрезентативен примерок од 1005 испитаници.

Анкета на Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ води пред СДСМ

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ

пред 8 месеци - Сител - Македонија

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев ја спроведе втората национална анкета на јавно мислење.

Од ВМРО ДПМНЕ бараат предвремени парламентарни избори

Од ВМРО ДПМНЕ бараат предвремени парламентарни избори

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

ВМРО ДПМНЕ испровоцирани од анкетата која што беше објавена на ТВ Телма, преку соопштение вечерва побара од СДСМ и Зоран Заев да излезат на предвремени парламентарни избори.

Две анкети во ист ден покажаа стабилно водство на ВМРО ДПМНЕ

Две анкети во ист ден покажаа стабилно водство на ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - Алфа - Македонија

Убедлива предност на ВМРО-ДПМНЕ со 26,9% пред СДСМ со 18,9% - ова се последните податоци од последната телефонска анкета на Институтот „Павел Шатев“ за тоа како размислуваат граѓаните во однос на престојните локални избори закажани за октомври.

Албанците позадоволни од новата Влада отколку Македонците

Албанците позадоволни од новата Влада, отколку Македонците

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

Според резултатите на анкетата од МЦМС и Телма, објавена вечерва во емисијата „Топ тема“, на прашањето „дали сте задоволни...

Анкета на Институтот Павел Шатев

Анкета на Институтот „Павел Шатев “

пред 8 месеци - Канал 5 - Македонија

Ова го покажа најновата анкета на Институтот Павел Шатев. Според анкетата за ДУИ би гласале 4,3 а за Алијанса на Албанците 2,1 процент.

ВМРО ДПМНЕ Ајде да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

ВМРО-ДПМНЕ: Ајде да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Во врска со анкетата која што „Телма“ ја објави во соработка со „М-Проспект“ и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика СДСМ и...

 Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

„Павел Шатев“: ВМРО- ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

пред 8 месеци - Пулс 24 - Македонија

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев ја спроведе втората национална анкета на јавно мислење.

ВМРО ДПМНЕ со поголема доверба од СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ со поголема доверба од СДСМ

пред 8 месеци - Весник - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ужива поголема доверба кај гласачите од СДСМ во моментов, покажува новоспроведената анкета на институтот "Павел Шатев".

ВМРО ДПМНЕ Ајде да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

ВМРО-ДПМНЕ: Ајде да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Во врска со анкетата која што „Телма“ ја објави во соработка со „М-Проспект“ и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика СДСМ и...

Анкета на Павел Шатев  Доколку следната недела има избори граѓаните најмногу би гласале за ВМРО ДПМНЕ

Анкета на „Павел Шатев“: Доколку следната недела има избори граѓаните најмногу би гласале за ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - ТВ Нова - Македонија

Доколку би се одржале избори следната недела, 26,9% од испитаниците би гласале за ВМРО-ДПМНЕ, 18,9% од нив за СДСМ, дури 28,3% од анкетираните истакнале дека нема ниту да излезат да гласат.

ВМРО ДПМНЕ ВОДИ НА СИТЕ АНКЕТИ Според анкетата на Павел Шатев ВМРО ДПМНЕ води со солидна предност

ВМРО-ДПМНЕ ВОДИ НА СИТЕ АНКЕТИ: Според анкетата на „Павел Шатев“ ВМРО-ДПМНЕ води со солидна предност!

пред 8 месеци - Infomax - Македонија

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев ја спроведе втората национална анкета на јавно мислење.

Анкета Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ во сигурна предност пред СДСМ во пресрет на локалните избори

Анкета „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ во сигурна предност пред СДСМ во пресрет на локалните избори

пред 8 месеци - Весник - Македонија

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија истражувања на јавното мислење на национално и на локално ниво, Институтот „Павел Шатев“ ја спроведе втората национална анкета на јавно мислење.

ВМРО ДПМНЕ со поголема доверба од СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ со поголема доверба од СДСМ

пред 8 месеци - Вечер - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ужива поголема доверба кај гласачите од СДСМ во моментов, покажува новоспроведената анкета на институтот "Павел Шатев".

Анкета Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ во сигурна предност пред СДСМ во пресрет на локалните избори

Анкета „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ во сигурна предност пред СДСМ во пресрет на локалните избори

пред 8 месеци - Република - Македонија

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија истражувања на јавното мислење на национално и на локално ниво, Институтот „Павел Шатев“ ја спроведе втората национална анкета на јавно мислење.

Анкета на Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

пред 8 месеци - Курир - Македонија

Во периодот помеѓу 9-12 Септември 2017 година Институтот Павел Шатев спроведе телефонска анкета на 1230 испитаници со цел да ги утврди перцепциите на македонските граѓани кон повеќе актуелни политички прашања.

Анкета на Павел Шатев  Граѓаните незадоволни од работата на Владата не очекуваат подобрување

Анкета на „Павел Шатев“: Граѓаните незадоволни од работата на Владата, не очекуваат подобрување

пред 8 месеци - Република - Скопје

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија истражувања на јавното мислење на национално и на локално ниво, Институтот „Павел Шатев“ ја спроведе втората национална анкета на јавно мислење.

58 9 отсто од граѓаните се задоволни од работата на новата Влада

58,9 отсто од граѓаните се задоволни од работата на новата Влада

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Според резултатите на анкетата на телевизија Телма, 58,9 отсто од граѓаните се задоволни од работата на новата Влада предводена од СДСМ.

Анкета на МЦМС и Телма СДСМ со 3 повисок рејтинг од ВМРО ДПМНЕ

Анкета на МЦМС и Телма: СДСМ со 3% повисок рејтинг од ВМРО ДПМНЕ

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Во рамки на вечерашното издание на Топ Телма објавени без резултатите на анкетата направена од страна на Македонскиот центар за меѓународна соработка и Телма според кои СДСМ има за три проценти повисок рејтинг од ВМРО ДПМНЕ.

Анкета на Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

пред 8 месеци - Прес 24 - Македонија

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев ја спроведе втората национална анкета на јавно мислење.

Анкета од МЦМС на Клековски ВМРО ДПМНЕ со голема предност пред СДСМ

Анкета од МЦМС на Клековски: ВМРО-ДПМНЕ со голема предност пред СДСМ

пред 8 месеци - Весник - Македонија

На крајот на месец јули оваа година ,Македонски центар за меѓународна соработка (МЦМС) на политичкиот аналитичар Сашо Клековки, кој што прави анкети на редовна основа за потребите на Телма Телевизија, спроведе теренска анкета на 1.

Анкета од МЦМС на Клековски ВМРО ДПМНЕ со голема предност пред СДСМ

Анкета од МЦМС на Клековски: ВМРО-ДПМНЕ со голема предност пред СДСМ

пред 8 месеци - Република - Македонија

На крајот на месец јули оваа година ,Македонски центар за меѓународна соработка (МЦМС) на политичкиот аналитичар Сашо Клековки, кој што прави анкети на редовна основа за потребите на Телма Телевизија, спроведе теренска анкета на 1.

Анкета на МЦМС и Телма СДСМ со 3 повисок рејтинг од ВМРО ДПМНЕ

Анкета на МЦМС и Телма: СДСМ со 3% повисок рејтинг од ВМРО ДПМНЕ

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Во рамки на вечерашното издание на Топ Телма објавени без резултатите на анкетата направена од страна на Македонскиот центар за меѓународна соработка и Телма според кои СДСМ има за три проценти повисок рејтинг од ВМРО ДПМНЕ.

Анкета на Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

пред 8 месеци - Вистина - Без катеторија

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев ја спроведе втората национална анкета на јавно мислење.

Времеплов
x