20
Роналдо  ЛШ е натпреварување на Реал Мадрид

Роналдо: ЛШ е натпреварување на Реал Мадрид

пред 8 месеци - Дерби - Фудбал

Португалскиот напаѓач, Кристијано Роналдо со два гола придонесе во победата на Реал Мадрид над АПОЕЛ од 3-0 на стратот на новата сезона во Лигата на шампионите, натпреварување во кое пехарот го бранат „кралевите“.

Роналдо им го сврте умот на своите соиграчи за време на тренинг  погоди и на крајот извика  ВАМОС

Роналдо им го сврте умот на своите соиграчи за време на тренинг, погоди и на крајот извика ВАМОС!

пред 8 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Португалецот доста мотивиран како на натпреварите, така и на тренинзите на својот клуб. Европскиот првак Реал Мадрид со...

ЛШ  Роналдо во друштво на Иско и Бејл ќе го напаѓа АПОЕЛ

ЛШ: Роналдо во друштво на Иско и Бејл ќе го напаѓа АПОЕЛ

пред 8 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Со вечерашните осум предвидени средби ќе се комплетира воведното, прво коло од новата сезона во фудбалската Лига на шампиони.

Роналдо покажа дека е подготвен за АПОЕЛ

Роналдо покажа дека е подготвен за АПОЕЛ

пред 8 месеци - Кајгана - Фудбал

Португалскиот репрезентативец и ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, покажа дека е комплетно подготвен за првиот натпревар од групната фаза од Лигата на шампионите, кој Мадриѓаните вечерва го играат против АПОЕЛ.

Најдобриот фудбал се враќа  започнува Лигата на шампионите

Најдобриот фудбал се враќа, започнува Лигата на шампионите

пред 8 месеци - Кајгана - Фудбал

Конечно дојде и тој период од годината, најдобриот фудбал повторно стапува на сцена. Почетокот на Лигата на шампионите практично...

Времеплов
x