20
Младиот Нагелсман ги расчисти дилемите  Јас немам толку гаќи колку што Анчелоти

Младиот Нагелсман ги расчисти дилемите: Јас немам толку гаќи колку што Анчелоти…

пред 8 месеци - Дерби - Фудбал

Младиот стратег на кормилото на бундеслигашот Хофенхајм, Јулијан Нагелсман е еден од тренерите кој се поврзува како можен наследник на Карло Анчелоти во Баерн Минхен, особено и по изјавата оти е отворен за една таква опција.

Тренерот на Хофенхајм не негираше дека ќе го наследи Анчелоти во Баерн и посочи дека има посебна мотивација да го направи тоа

Тренерот на Хофенхајм не негираше дека ќе го наследи Анчелоти во Баерн и посочи дека има посебна мотивација да го направи тоа

пред 8 месеци - Дерби - Фудбал

Тренерот на Хофенхајм Јулиан Нагелсман се поврзува со тренерската позиција во Баерн Минхен по гласините дека актуелниот тренер на Баварците Карло Анчелоти може наскоро да си замине од „Алијанц Арена“.

Кој го мести Анчелоти

Кој го мести Анчелоти?!

пред 8 месеци - Весник - Спорт

Но, по дуелот во Бремен, Милен јавно го критикуваше Анчелоти и изјави дека не знае какви квалитети посакува италијанскиот...

Кој го мести Анчелоти

Кој го мести Анчелоти?!

пред 8 месеци - Вечер - Спорт

Но, по дуелот во Бремен, Милен јавно го критикуваше Анчелоти и изјави дека не знае какви квалитети посакува италијанскиот...

Билд открива како настанал хаосот во Минхен  Анчелоти ја изгубил соблекувалната со низа потези

Билд открива како настанал хаосот во Минхен, Анчелоти ја изгубил соблекувалната со низа потези

пред 8 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Германски Билд го обвинува Карло Анчелоти за хаосот кој владее во Баерн Минхен во моментов, весникот вели дека неколку одлуки...

Нагелсман го нокаутира Баерн и си се најави како нов тренер на Баварците

Нагелсман го нокаутира Баерн и си се најави како нов тренер на Баварците

пред 8 месеци - Sportmedia - Фудбал

Јулијан Нагелсман го нокаутира Баерн викендов, а од денеска е главен кандидат за тренер на Баварците, нешто што е  најавено како речиси сигурна работа во наредниот период.

Анчелоти се поблизу до отказ  Нагелсман фаворит за тренер на Баерн

Анчелоти се поблизу до отказ, Нагелсман фаворит за тренер на Баерн

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Карло Анчелоти е се поблизу до отказ откако дел од фудбалерите се погласно го искажуваат своето незадоволство од италијанскиот стратег.

Томас Милер бега од Анчелоти  кај Жозе Мурињо

Томас Милер бега од Анчелоти… кај Жозе Мурињо

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Томас Милер е отворен за преселба во Манчестер јунајтед доколку англискиот гигант повторно испрати сериозна понуда за неговите услуги.

Времеплов
x