20
Нема крај ужасот на Флорида Петмина починати во дом за стари останале без струја

Нема крај ужасот на Флорида: Петмина починати во дом за стари, останале без струја

пред 5 месеци - Сител - Свет

Пет лица починале во дом за стари лица во Флорида, откако останале без струја, во деновите по налетот на ураганот Ирма. Локалната...

Петмина починати во дом за стари во Флорида оставени без струја

Петмина починати во дом за стари во Флорида оставени без струја

пред 5 месеци - Алфа - Свет

Пет лица починале во дом за стари лица во Флорида, откако останале без струја, во деновите по налетот на ураганот Ирма. Пет лица починале во дом за стари лица во Флорида, откако останале без струја, во деновите по налетот на ураганот Ирма.

Пет лица починаа во дом за стари во Флорида по налетот на Ирма

Пет лица починаа во дом за стари во Флорида по налетот на „Ирма“

пред 5 месеци - Курир - Свет

Локалната полиција соопшти дека од домот претходно биле евакуирани 120 стари и немоќни луге, откако ураганот предизвика прекин на струјата, што го запре и работењето на клима уредите и другата техника.

Пет лица починаа во дом за стари во Флорида по налетот на Ирма

Пет лица починаа во дом за стари во Флорида по налетот на „Ирма“

пред 5 месеци - Прес 24 - Свет

Пет лица починале во дом за стари лица во Флорида, откако останале без струја, во деновите по налетот на ураганот Ирма. Локалната...

Пет лица починале во дом за стари лица во Флорида откако останел без струја

Пет лица починале во дом за стари лица во Флорида, откако останел без струја

пред 5 месеци - A1on - Свет

Пет лица починале во дом за стари лица во Флорида, откако останале без струја, во деновите по налетот на ураганот Ирма. Локалната...

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

пред 5 месеци - Алфа - Свет

Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што билансот на жртви се искачи на 55. Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што билансот на жртви се искачи на 55.

Ураганот Ирма усмрти над 50 луѓе на карипска и американска територија

Ураганот „Ирма“ усмрти над 50 луѓе на карипска и американска територија

пред 5 месеци - МТВ 1 - Свет

Ураганот Ирма усмрти 55 луѓе во САД и на Карипските острови. Жртвите загинале во сообраќајни несреќи, струјни удари, влошување на здравствената состојба, а дел од нив настрадале и при подготовките за ураганот.

Ирма пост фестум 55 жртви и неколку години опоравување

Ирма пост фестум: 55 жртви и неколку години опоравување

пред 5 месеци - Фаланга - Без катеторија

Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што вкупниот број на жртви се искачи на 55.. Портпаролот...

55 загинати од Ирма

55 загинати од „Ирма“

пред 5 месеци - Канал 5 - Свет

Портпаролот на гувернерот на Флорида, Мекинли Луис, наведе дека шест лица загинале во сообраќајни несреќи, четворица при подготовките за невремето, едно лице загинало од струен удар, додека друго од срцев удар.

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

пред 5 месеци - Сител - Свет

Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што билансот на жртви се искачи на 55. Портпаролот...

Сѐ поголем бројот на жртвите од ураганот Ирма  предизвика сообраќајки и струјни удари

Сѐ поголем бројот на жртвите од ураганот „Ирма“ - предизвика сообраќајки и струјни удари

пред 5 месеци - Прес 24 - Свет

Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што билансот на жртви се искачи на 55. Портпаролот...

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

пред 5 месеци - 24 вести - Свет

Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што билансот на жртви се искачи на 55. Портпаролот...

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

пред 5 месеци - +Инфо - Свет

Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што билансот на жртви се искачи на 55. Портпаролот...

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

пред 5 месеци - Курир - Свет

Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што билансот на жртви се искачи на 55. Портпаролот...

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

пред 5 месеци - ТВ Нова - Свет

Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што билансот на жртви се искачи на 55. Портпаролот...

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

пред 5 месеци - Идивиди - Свет

Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што билансот на жртви се искачи на 55. Портпаролот...

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

пред 5 месеци - A1on - Свет

Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што билансот на жртви се искачи на 55. Портпаролот...

Ирма однесе 55 животи

Ирма однесе 55 животи

пред 5 месеци - Кајгана - Свет

Властите објавија дека бројот на жртвите од ураганот Ирма на Флорида се искачил на 12, додека вкупниот број на загинати од невремето е 55.

Во ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

Во ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

пред 5 месеци - Пулс 24 - Свет

Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што билансот на жртви се искачи на 55. Портпаролот...

Ирма пост фестум 55 жртви и неколку години опоравување

Ирма пост фестум: 55 жртви и неколку години опоравување

пред 5 месеци - Нова ТВ - Свет

Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што вкупниот број на жртви се искачи на 55. Портпаролот...

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

Во налет на ураганот Ирма загинаа вкупно 55 луѓе

пред 5 месеци - Либертас - Свет

Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што билансот на жртви се искачи на 55. Портпаролот...

Ураганот Ирма однесе 55 жртви и огромна матерјална штета

Ураганот Ирма однесе 55 жртви и огромна матерјална штета

пред 5 месеци - Локално - Свет

– Како последица од ураганот Ирма досега на Флорида загинаа 12 лица, со што билансот на жртви се искачи на 55. Портпаролот...

Ураганот Ирма собори рекорди Неколку факти за најсилниот ураган во САД

Ураганот Ирма собори рекорди: Неколку факти за најсилниот ураган во САД

пред 5 месеци - Прес 24 - Свет

Ураганот Ирма, односно, сега веќе посттропскиот циклон Ирма, помина низ Флорида и зад себе остави трагови на разорување, како што претходните денови стори и со карипските острови.

Шест и пол милиони луѓе во Флорида и натаму без струја

Шест и пол милиони луѓе во Флорида и натаму без струја

пред 5 месеци - Канал 5 - Свет

Според информациите, во моментов со обнова на електроснабдувањето се занимаваат близу 20 илјади специјалисти на енергетската компанија "Флорида Пауер Енд Лајт", која опслужува повеќе од половина жители во американската држава.

Рекорди кои беа срушени од Ирма

Рекорди кои беа срушени од Ирма

пред 5 месеци - Локално - Свет

САД никогаш не бил потопen од бура како Ирма. Ова е најсилниот ураган, некогаш надвор од Мексиканскиот залив и Карипското Море.

Еве кога ураганот Ирма конечно ќе запре

Еве кога ураганот Ирма конечно ќе запре

пред 5 месеци - Пулс 24 - Свет

Првично ураган, а потоа тропската бура Ирма веќе ослабна на ниво на тропско невреме, а најверојатно до вечерва дополнително...

Најлошото од ураганот Ирма заврши опасноста останува

Најлошото од ураганот „Ирма“ заврши, опасноста останува

пред 5 месеци - МТВ 1 - Свет

По пустошот на Карибите и на Флорида, бурата „Ирма“ продолжува да се движи кон северот на Соединетите Американски Држави, предизвикувајќи штета и на местата каде што многумина се обидоа да се засолнат.

Последиците од Ирма и натаму закана за Флорида

Последиците од „Ирма“ и натаму закана за Флорида

пред 5 месеци - Порта3 - Живот

Ураганот „Ирма“ кој изгуби од силата и се претвори во тропска бура и натаму слабее кон тропски циклон и веројатно до вечерва целосно ќе ја изгуби силата, соопшти Националниот центар за урагани на САД.

Ирма ослабна на ниво на тропско невреме

Ирма ослабна на ниво на тропско невреме

пред 5 месеци - Алфа - Свет

Првично ураган, а потоа тропската бура Ирма ослабна на ниво на тропско невреме, а најверојатно до вечерва дополнително ќе губи на сила, соопшти американскиот Национален центар за урагани во САД.

Ирма ослабна на ниво на тропско невреме

Ирма ослабна на ниво на тропско невреме

пред 5 месеци - Сител - Свет

Првично ураган, а потоа тропската бура Ирма ослабна на ниво на тропско невреме, а најверојатно до вечерва дополнително ќе губи на сила, соопшти американскиот Национален центар за урагани во САД.

Времеплов
x