20
Работнички во  пенал завршница  поразен од Динамик

Работнички во „пенал-завршница“ поразен од Динамик

пред 8 месеци - Идивиди - Кошарка

Кошаркарите на Работнички доживеја пораз од 90:91 во првиот натпревар од турнирот што го организира бугарскиот клуб Балкан во Ботевград.

Работнички во  пенал завршница  поразен од Динамик

Работнички во „пенал-завршница“ поразен од Динамик

пред 8 месеци - A1on - Кошарка

Кошаркарите на Работнички доживеја пораз од 90:91 во првиот натпревар од турнирот што го организира бугарскиот клуб Балкан во Ботевград.

Работнички со пораз стартуваше на турнирот во Ботевград

Работнички со пораз стартуваше на турнирот во Ботевград

пред 8 месеци - Екипа - Кошарка

Екипата на Работнички со пораз го започна меѓународниот турнир во Бoтевград, Бугарија. Српскиот прволигаш Динамик беше подобар од македонскиот претставник со реузлтат од 91-90.

 Пенал пораз  за Работнички

„Пенал-пораз“ за Работнички

пред 8 месеци - Sportmedia - Кошарка

Тимот од „Градски парк“ загуби од српскиот прволигаш со минимални (90:91) во првиот натпревар од турнирот во Ботевград. Кошаркарите на Работнички со пораз го почнаа учеството на меѓународниот турнир во Ботевград.

Работнички прво против Динамик

Работнички прво против Динамик

пред 8 месеци - Sportmedia - Кошарка

Натпреварот ќе се игра в среда попладне, од 17 часот (по македонско време). Во вториот полуфинален дуел, пак, од 19 часот, домаќинот на турнирот, Балкан, за противник ќe ја има втората бугарска екипа, Академик Бултекс 99.

Времеплов
x