20
МЗТ го победи Левски во Софија

МЗТ го победи Левски во Софија

пред 6 месеци - Курир - Кошарка

Даниел Џенсен со 20 поени беше најефикасен во редовите на македонскиот шампион Ерик Гарсија постигна 14, Јуре Лалиќ 11, а Адем Мекиќ реализира 10 поени.

МЗТ го победи Левски во Софија

МЗТ го победи Левски во Софија

пред 6 месеци - Идивиди - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до втората победа во подготовките за новата сезона, откако вчеравечер во Софија, го совладаа тимот на Левски со 78:67.

МЗТ го победи Левски во Софија

МЗТ го победи Левски во Софија

пред 6 месеци - +Инфо - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до втората по ред победа во подготовките за новата сезона, откако вчеравечер во Софија, го совладаа тимот на Левски со 78:67.

МЗТ го победи Левски во Софија

МЗТ го победи Левски во Софија

пред 6 месеци - A1on - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до втората по ред победа во подготовките за новата сезона, откако вчеравечер во Софија, го совладаа тимот на Левски со 78:67.

МЗТ го победи Левски во Софија

МЗТ го победи Левски во Софија

пред 6 месеци - Локално - Спорт

– Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до втората по ред победа во подготовките за новата сезона, откако вчеравечер во Софија, го совладаа тимот на Левски со 78:67.

МЗТ Скопје со сигурна победа против Левски

МЗТ Скопје со сигурна победа против Левски

пред 6 месеци - Весник - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје ја забележаа втората победа во низа во подготовките за новата натпреварувачка сезона, откако славеа...

МЗТ Скопје со сигурна победа против Левски

МЗТ Скопје со сигурна победа против Левски

пред 6 месеци - Вечер - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје ја забележаа втората победа во низа во подготовките за новата натпреварувачка сезона, откако славеа...

МЗТ го надигра Левски во Софија

МЗТ го надигра Левски во Софија

пред 6 месеци - Дерби - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја забележаа втората победа во низа во подготовките за новата натпреварувачка кампања.

МЗТ Скопје го преслуша Левски во Софија

МЗТ Скопје го преслуша Левски во Софија

пред 6 месеци - Екипа - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до втората по ред победа на приојателските натпревари во текот на подготовките за новата сезона, откако вечерва во Софија го совладаа тимот на Левски со 78-67.

СУПЕР СТАРТ ВО СОФИЈА   плус 11

СУПЕР СТАРТ ВО СОФИЈА - плус 11 !

пред 6 месеци - Sportmedia - Кошарка

Во првата од двете предвидени проверки во Софија, „сино-белите" беа подобри од домашниот Левски. Славеа избраниците на тренерот...

Прво со Левски  па со Лукоил  нема  контроли  во Крајова  има во Солун

Прво со Левски, па со Лукоил, нема „контроли" во Крајова, има во Солун...

пред 6 месеци - Sportmedia - Кошарка

Наместо дводневното гостуавње во Романија, следната недела „металците" ќе играат со солунски Арис... Кошаркарите на МЗТ Скопје...

Времеплов
x