20
 Петка за Лазаров во дебито во Француската лига

„Петка“ за Лазаров во дебито во Француската лига

пред 5 месеци - Канал 5 - Ракомет

Лазаров постигна пет погододоци на гостувањето кај Маси и заедно со Давид Балагер Ромеу беа најефикасните во триумфот на Нант со 28:22.

 Петка за Лазаров во дебито во Француската лига

„Петка“ за Лазаров во дебито во Француската лига

пред 5 месеци - A1on - Ракомет

Македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров имаше успешно деби во дресот на Нант на отворањето на новата сезона во Француската лига.

 Петка за Лазаров во дебито во Француската лига

„Петка“ за Лазаров во дебито во Француската лига

пред 5 месеци - Курир - Ракомет

Лазаров постигна пет погододоци на гостувањето кај Маси и заедно со Давид Балагер Ромеу беа најефикасните во триумфот на Нант со 28:22.

 Петка за Лазаров во дебито во Француската лига

„Петка“ за Лазаров во дебито во Француската лига

пред 5 месеци - Локално - Спорт

– Македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров имаше успешно деби во дресот на Нант на отворањето на новата сезона во Француската лига.

Лазаров со петка ја отвори сезоната во Франција

Лазаров со „петка“ ја отвори сезоната во Франција

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

Кирил Лазаров во оваа натпреварувачка сезона ќе игра за Нант, тим со кој веќе го освои пехарот „Трофеј на шампионите“, а пак вечерва имаше позитивен старт на сезоната во францускиот шампионат.

Лазаров најефикасен во триумфот на Нант

Лазаров најефикасен во триумфот на Нант

пред 5 месеци - Екипа - Ракомет

Кире Лазаров со екипата на Нант ја прослави првата победа во француската лига. Во првото коло во шампионатот, Нант славеше убедлива победа на гостувањето против Маси со 22-28.

Лазаров Во Нант не е сончево како во Македонија и Барселона имаме добар тим и титула па

Лазаров: Во Нант не е сончево како во Македонија и Барселона, имаме добар тим и титула, па…

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров во оваа натпреварувачка сезона ќе биде дел од екипата на Нант со која веќе освои еден значаен трофеј „Трофејот на шампионите“ победувајќи ги Монпелје и Пари Сен Жермен.

Лазаров Учам француски во Нант не е сончево како во Македонија и во Барселона

Лазаров: Учам француски, во Нант не е сончево како во Македонија и во Барселона…

пред 5 месеци - Екипа - Ракомет

Кире Лазаров е едно од најзвучните засилувања во францускиот ракомет летово, па македонскиот ас во дресот на Нант сосема оправдано се наоѓа во фокусот на вниманието пред стартот на новата сезона.

Времеплов
x