20
Единствениот град каде руските хулигани јадат ќотек

Единствениот град каде руските хулигани јадат ќотек

пред 8 месеци - Off.net.mk - Спорт

Словенечкиот Марибор важи за еден од ретките градови каде руските навивачи не можат баш да шетаат слободно. За некое чудо,...

Хаос во Марибор   хулиганите ја нападнаа полицијата  судијата избегна ракета

Хаос во Марибор - хулиганите ја нападнаа полицијата, судијата избегна ракета

пред 8 месеци - Прес 24 - Свет

Во нередите на улиците во словенскиот град не учествувале навивачите на Спартак, туку оние на Марибор, кои имале помош од хулиганите на Висла.

Хаос во Марибор: Хулиганите ја нападнаа полицијата, судијата избегна ракета

пред 8 месеци - Курир - Фудбал

Натпреварот во првото коло од Лигата на шампионите меѓу Марибор и Спартак имаше лош вовед. Хулиганите на Марибор ја нападнаа полицијата еден час пред натпреварот.

Избегнат голем инцидент  Навивачите на Спартак за малку ќе го погодеа судијата со ракета

Избегнат голем инцидент: Навивачите на Спартак за малку ќе го погодеа судијата со ракета

пред 8 месеци - Дерби - Фудбал

Навивачите на Спартак Москва вечерва можеа да предизвикаат голем скандал и сериозно да го повредат главниот судија на дуелот од Лигата на шампионите кој рускиот тим го игра против Марибор.

Опасни се руските хулигани  Во Марибор   со факел го гаѓаа судијата

Опасни се руските хулигани: Во Марибор – со факел го гаѓаа судијата

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Руските хулигани се посебна приказна. На вечерашниот меч од Лигата на шампионите меѓу Марибор и Спартак Москва, гостинските ултрас фанови со факел го гаѓаа судијата Дениз Ајтекин од Германија.

Времеплов
x