20
Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

Врховниот суд на денешната седница треба да расправа за Барањето за заштита на законитоста поднесено од Специјалното јавно обвинителство за пресудата за шестообвинетиот во случајот „Пуч“, Звонко Костовски.

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - Канал 5 - Македонија

Скопскиот Кривичен суд на 25 февруари 2015 година донесе пресуда за поранешниот вработен во УБК, Звонко Костовски, со образложение...

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - Сител - Македонија

Врховниот суд на денешната седница треба да се расправа за Барањето за заштита на законитоста поднесено од Специјалното јавно обвинителство за пресудата за шестообвинетиот во случајот „Пуч“, Звонко Костовски.

Врховен денеска ќе одлучува за свиркачот Костовски

Врховен денеска ќе одлучува за свиркачот Костовски

пред 8 месеци - Телма - Македонија

Врховниот суд на денешната седница ќе одлучува за судбината на Ѕвонко Костовски, кој е обвинет во случајот „Пуч“што го отвори Јавното обвинителство под раководство на поранешниот јавен обвинител, Марко Зврлевски.

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - A1on - Македонија

Врховниот суд на денешната седница треба да се расправа за Барањето за заштита на законитоста поднесено од Специјалното јавно обвинителство за пресудата за шестообвинетиот во случајот „Пуч“, Звонко Костовски.

Врховниот суд ќе одлучува по барањето на СЈО за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ

Врховниот суд ќе одлучува по барањето на СЈО за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - 24 вести - Македонија

Судиите треба да расправаат по однос на барањето за заштита на законитоста поднесено од Специјалното јавно обвинителство...

Пресудата за Звонко Костовски пред Врховниот суд

Пресудата за Звонко Костовски пред Врховниот суд

пред 8 месеци - DW - Македонија

Пресудата за Костовски, која требаше да даде покритие на приказните за „жолти комбиња и странски служби“ во случајот „Пуч“, стана директен доказ против налогодавците и извршители на делото.

Пресудата за Звонко Костовски пред Врховниот суд  ќе падне ли и последната лага

Пресудата за Звонко Костовски пред Врховниот суд – ќе падне ли и последната лага?

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Пресудата за Костовски, која требаше да даде покритие на приказните за „жолти комбиња и странски служби“ во случајот „Пуч“, стана директен доказ против налогодавците и извршители на делото.

 Салто мортале на Јово Вангеловски

„Салто мортале“ на Јово Вангеловски

пред 8 месеци - Либертас - Колумни

Занимлива е стратегијата на претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски за избегнување на сопствената одговорност за...

Врховен денеска ќе одлучува за свиркачот Ѕвонко Костовски

Врховен денеска ќе одлучува за свиркачот Ѕвонко Костовски

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

Денеска Врховниот суд на седница ќе одлучува за судбината на еден од двајцата најпознати свиркачи во Македонија, Ѕвонко Костовски, човекот без кого никогаш немаше да се дознае дека поранешната власт прислушува пола милион граѓани.

Врховните судии ќе расправаат за замрзнувањето на имотот на ВМРО ДПМНЕ и за осудениот за прислушувањето Звонко Костовски

Врховните судии ќе расправаат за замрзнувањето на имотот на ВМРО-ДПМНЕ и за осудениот за прислушувањето Звонко Костовски

пред 8 месеци - Канал 77 - Македонија

Врховните судии на денешната седница ќе расправаат за барањето за заштита на законитоста поднесено од СЈО во случајот „Пуч“...

Врховниот суд ќе го разгледува барањето на СЈО за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ  како и за пресудата на обвинетиот Костовски

Врховниот суд ќе го разгледува барањето на СЈО  за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ , како и за пресудата на обвинетиот Костовски

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Врховниот суд на денешната седница ќе расправа за барањето за заштита на законитоста кое е поднесено од стран на Специјалното јавно обвинителство, а е во врска со случајот „Пуч“ за пресудата на шестообвинетиот, Ѕвонко Костовски.

Советот за факти контра претседателот на Врховниот суд Вангеловски

Советот за факти контра претседателот на Врховниот суд, Вангеловски

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Вангеловски не ги пуштил членовите на Советот за факти во Врховен за да направат увид во предметот за бегалците Грујевски и Бошкоски.

 Зелена лупа го поздрави обидот за влез во Врховен суд за увид во Тврдина и Таргет

„Зелена лупа“ го поздрави обидот за влез во Врховен суд за увид во „Тврдина“ и „Таргет“

пред 8 месеци - Сител - Македонија

Здружението за истражување, анализи и развој „Зелена лупа” како иницијатор за поведување постапки пред Советот за утврдување...

Советот за факти контра претседателот на Врховниот суд Вангеловски

Советот за факти контра претседателот на Врховниот суд, Вангеловски

пред 8 месеци - 24 вести - Македонија

Вангеловски не ги пуштил членовите на Советот за факти во Врховен за да направат увид во предметот за бегалците Грујевски и Бошкоски.

Костовски признал дека извршил дело кое не постои

Костовски признал дека извршил дело кое не постои

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

Пресудата за свиркачот Ѕвонко Костовски за која Специјалното јавно обвинителство поднесе и барање за испитување на законитоста, затоа што како што велат од СЈО имаат неколку спорни моменти ќе се расправа утре на седница на Врховниот суд.

 Зелена лупа го поздрави обидот за влез во Врховен суд за увид во Тврдина и Таргет

„Зелена лупа“ го поздрави обидот за влез во Врховен суд за увид во „Тврдина“ и „Таргет“

пред 8 месеци - A1on - Македонија

Здружението за истражување, анализи и развој „Зелена лупа” како иницијатор за поведување постапки пред Советот за утврдување...

Најавена кривична за Јово Вангеловски

Најавена кривична за Јово Вангеловски

пред 8 месеци - Телма - Македонија

Судскиот совет за утврдување на факти кој ги истражува судиите за бегството на Горан Грујовски и Никола Бошкоски стигна само до влезот на Врховниот суд.

Зелена лупа Зошто Јово Вангеловски со судската полиција ги брка членовите на Советот

Зелена лупа: Зошто Јово Вангеловски со судската полиција ги брка членовите на Советот?

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

„Зелена лупа”, како иницијатор за поведување на постапки пред Советот за утврдување на фактите против судиите инволвирани...

Врховен Советот за утврдување на факти да поднесе писмено барање за увид

Врховен: Советот за утврдување на факти да поднесе писмено барање за увид

пред 8 месеци - Сител - Македонија

Откако Советот за утврдување на факти писмено ќе го образложи барањето за пристап, Судот ќе определи време и простор, велат...

Врховен Советот за утврдување на факти да поднесе писмено барање за увид

Врховен: Советот за утврдување на факти да поднесе писмено барање за увид

пред 8 месеци - A1on - Македонија

Откако Советот за утврдување на факти писмено ќе го образложи барањето за пристап, Судот ќе определи време и простор, велат...

Врховен суд Прво да образложат па после ќе добијат увид во списите за Грујовски и за Бошковски

Врховен суд: Прво да образложат, па после ќе добијат увид во списите за Грујовски и за Бошковски

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Прво Советот за утврдување на факти писмено да го образложи барањето за пристап до списите од предметите „Таргет“ и „Тврдина“, а потоа Врховниот суд ќе определи време и простор, соопштиле од судот за државната новинска агенција МИА.

Избеганиот Грујевски може да биде осуден во отсуство ако тоа го побара СЈО

Избеганиот Грујевски може да биде осуден во отсуство, ако тоа го побара СЈО

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Судијката Лидија Петровска може да го осуди во отсуство обвинетиот ексначалник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски кој е во бегство, потврди таа за САКАМДАКАЖАМ.

 Зелена лупа  Кривичната постапка против Вангеловски е нов удар врз судиите на НЕ правдата

„Зелена лупа”: Кривичната постапка против Вангеловски е нов удар врз судиите на НЕ-правдата

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

„Зелена лупа”, како иницијатор за поведување на постапки пред Советот за утврдување на фактите против судиите инволвирани...

Вангеловски не дозволува увид во предметите Тврдина и Таргет

Вангеловски не дозволува увид во предметите „Тврдина“ и „Таргет“

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски не дозволил Советот за утврдување одговорност кај судија да направи увид во предметите на Специјалното обвинителство, “Тврдина“, „Таргет“.

Вангеловски не ѝ дозволил на комисијата за Грујовски и за Бошковски да влезе во Врховен

Вангеловски не ѝ дозволил на комисијата за Грујовски и за Бошковски да влезе во Врховен

пред 8 месеци - Локално - Македонија

На Комисијата која истражува дали судиите од Кривичниот, Апелацискиот и од Врховниот суд, кои одлучувале по барањата за притвори,...

Кривична за Јово Вангеловски не дозволил увид во Таргет и Тврдина

Кривична за Јово Вангеловски, не дозволил увид во „Таргет“ и „Тврдина“

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски не ѝ дозволил на Комисијата од Советот за утврдување на факти да направи увид во предметите „Таргет“ и „Тврдина“ во коишто се обвинети и двајцата бегалци, Горан Грујевски и Никола Бошковски.

Избеганиот Грујевски може да биде осуден во отсуство ако тоа го побара СЈО

Избеганиот Грујевски може да биде осуден во отсуство, ако тоа го побара СЈО

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Судијката Лидија Петровска може да го осуди во отсуство обвинетиот ексначалник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски кој е во бегство, потврди таа за САКАМДАКАЖАМ.

Кривична за Вангеловски бидејќи не дозволил увид за Грујовски и Бошковски во Врховен

Кривична за Вангеловски бидејќи не дозволил увид за Грујовски и Бошковски во Врховен

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

На Комисијата која истражува дали судиите од Кривичниот, Апелацискиот и Врховниот суд, кои одлучувале по барањата за притвори...

50 дена бегство МВР истражува кој им помогнал на Грујевски и Бошковски

50 дена бегство:МВР истражува кој им помогнал на Грујевски и Бошковски

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

Речиси 50 дена нема ни трага ни глас од Горан Грујевски и Никола Бошковски, двајцата поранешни началници во петтата управа на УБК кадешто е системот за прислушување, обвинети од СЈО за следење коминукации и за уништување на опремата.

Времеплов
x