20
Ердоган најави голема модернизација на армијата

Ердоган најави голема модернизација на армијата

пред 5 месеци - Канал 77 - Свет

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска на состанокот на владејачката Партија на правдата и развојот изјави дека ќе стори што е потребно за да ја одржи земјата жива.

Ердоган го критикува Западот  Склучив договор за С 400  а тие полудеа  зарем да чекаме за нашата безбедност

Ердоган го критикува Западот: Склучив договор за С-400, а тие полудеа, зарем да чекаме за нашата безбедност

пред 5 месеци - Локално - Балкан

Турскиот претседател и премиер на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) Реџеп Тајип Ердоган луто одговори на западните критики за испораката на ракетни комплекси С-400 на Русија.

САД незадоволни од одлуката на Турција да ги купи руските ракетни системи С-400

пред 5 месеци - Нетпрес - Свет

Пентагон потсетува на важноста да се сочува интероперабилноста во НАТО при големите воени набавки САД не се задоволни од...

Турција купува ракети од Русија

Турција купува ракети од Русија

пред 5 месеци - Весник - Свет

Турција потпиша договор со Русија за купување на ракетни системи Ес-400. Ова е прва голема набавка на оружје од Москва. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за турските медиуми потврдува дека е потпишан договор и дека платиле депозит.

Турција купува ракети од Русија

Турција купува ракети од Русија

пред 5 месеци - Вечер - Свет

Турција потпиша договор со Русија за купување на ракетни системи Ес-400. Ова е прва голема набавка на оружје од Москва. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за турските медиуми потврдува дека е потпишан договор и дека платиле депозит.

Турција потпиша договор со Русија за набавка на системите С-400

пред 5 месеци - Нетпрес - Балкан

Турција потпиша договор со Русија за опремување на својата армија со напредните противвоздушни ракетни системи С-400, што предизвикува негодување кај нејзините западни сојузници во НАТО.

Анкара и Москва го потпишаа договорот за купување на рускиот систем C 400

Анкара и Москва го потпишаа договорот за купување на рускиот систем C 400

пред 5 месеци - Сител - Балкан

Embedded video for Анкара и Москва го потпишаа договорот за купување на рускиот систем C 400 Анкара и Москва го потпишаа договорот  за купување на рускиот систем за против воздушна одбрана С 400.

Анкара од Москва го купува  системот за противвоздушна одбрана С 400

Анкара од Москва го купува системот за противвоздушна одбрана С-400

пред 5 месеци - Канал 5 - Свет

Ова е најголем договор што Анкара го потпишала со Москва. Според Ердоган веќе е , уплатен и  аванс. Продажбата на системот...

Турција купува руски ракетни системи С 400

Турција купува руски ракетни системи С-400

пред 5 месеци - ТВ Нова - Свет

Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва, објави денеска турскиот весник „Хуријет“.

Турција купува руски ракетни системи С 400

Турција купува руски ракетни системи С-400

пред 5 месеци - +Инфо - Свет

Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва, објави денеска турскиот весник „Хуријет“.

Турција купува руски ракетни системи С 400

Турција купува руски ракетни системи С-400

пред 5 месеци - 24 вести - Свет

Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва, објави денеска турскиот весник „Хуријет“.

Турција купува руски ракетни системи С 400

Турција купува руски ракетни системи С-400

пред 5 месеци - A1on - Балкан

Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва, објави денеска турскиот весник „Хуријет“.

Турција уплати депозит за купување руски ракетни системи С 400

Турција уплати депозит за купување руски ракетни системи С-400

пред 5 месеци - Локално - Балкан

– Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва, објави денеска турскиот весник „Хуријет“.

Времеплов
x