20
Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

Врховниот суд на денешната седница треба да расправа за Барањето за заштита на законитоста поднесено од Специјалното јавно обвинителство за пресудата за шестообвинетиот во случајот „Пуч“, Звонко Костовски.

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - Канал 5 - Македонија

Скопскиот Кривичен суд на 25 февруари 2015 година донесе пресуда за поранешниот вработен во УБК, Звонко Костовски, со образложение...

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - Сител - Македонија

Врховниот суд на денешната седница треба да се расправа за Барањето за заштита на законитоста поднесено од Специјалното јавно обвинителство за пресудата за шестообвинетиот во случајот „Пуч“, Звонко Костовски.

Врховен денеска ќе одлучува за свиркачот Костовски

Врховен денеска ќе одлучува за свиркачот Костовски

пред 8 месеци - Телма - Македонија

Врховниот суд на денешната седница ќе одлучува за судбината на Ѕвонко Костовски, кој е обвинет во случајот „Пуч“што го отвори Јавното обвинителство под раководство на поранешниот јавен обвинител, Марко Зврлевски.

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - A1on - Македонија

Врховниот суд на денешната седница треба да се расправа за Барањето за заштита на законитоста поднесено од Специјалното јавно обвинителство за пресудата за шестообвинетиот во случајот „Пуч“, Звонко Костовски.

Врховниот суд ќе одлучува по барањето на СЈО за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ

Врховниот суд ќе одлучува по барањето на СЈО за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - 24 вести - Македонија

Судиите треба да расправаат по однос на барањето за заштита на законитоста поднесено од Специјалното јавно обвинителство...

Пресудата за Звонко Костовски пред Врховниот суд

Пресудата за Звонко Костовски пред Врховниот суд

пред 8 месеци - DW - Македонија

Пресудата за Костовски, која требаше да даде покритие на приказните за „жолти комбиња и странски служби“ во случајот „Пуч“, стана директен доказ против налогодавците и извршители на делото.

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ

Врховен ќе расправа за Звонко Костовски и за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Врховниот суд на денешната седница треба да се расправа за Барањето за заштита на законитоста поднесено од Специјалното јавно обвинителство за пресудата за шестообвинетиот во случајот „Пуч“, Звонко Костовски.

Пресудата за Звонко Костовски пред Врховниот суд   ќе падне ли и последната лага

Пресудата за Звонко Костовски пред Врховниот суд – ќе падне ли и последната лага?

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Пресудата за Костовски, која требаше да даде покритие на приказните за „жолти комбиња и странски служби“ во случајот „Пуч“, стана директен доказ против налогодавците и извршители на делото.

Врховен денеска ќе одлучува за свиркачот Ѕвонко Костовски

Врховен денеска ќе одлучува за свиркачот Ѕвонко Костовски

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

Денеска Врховниот суд на седница ќе одлучува за судбината на еден од двајцата најпознати свиркачи во Македонија, Ѕвонко Костовски, човекот без кого никогаш немаше да се дознае дека поранешната власт прислушува пола милион граѓани.

Врховните судии ќе расправаат за замрзнувањето на имотот на ВМРО ДПМНЕ и за осудениот за прислушувањето Звонко Костовски

Врховните судии ќе расправаат за замрзнувањето на имотот на ВМРО-ДПМНЕ и за осудениот за прислушувањето Звонко Костовски

пред 8 месеци - Канал 77 - Македонија

Врховните судии на денешната седница ќе расправаат за барањето за заштита на законитоста поднесено од СЈО во случајот „Пуч“...

Врховниот суд ќе го разгледува барањето на СЈО  за замрзнување на имотот на ВМРО ДПМНЕ   како и за пресудата на обвинетиот Костовски

Врховниот суд ќе го разгледува барањето на СЈО  за замрзнување на имотот на ВМРО-ДПМНЕ , како и за пресудата на обвинетиот Костовски

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Врховниот суд на денешната седница ќе расправа за барањето за заштита на законитоста кое е поднесено од стран на Специјалното јавно обвинителство, а е во врска со случајот „Пуч“ за пресудата на шестообвинетиот, Ѕвонко Костовски.

Костовски признал дека извршил дело кое не постои

Костовски признал дека извршил дело кое не постои

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

Пресудата за свиркачот Ѕвонко Костовски за која Специјалното јавно обвинителство поднесе и барање за испитување на законитоста, затоа што како што велат од СЈО имаат неколку спорни моменти ќе се расправа утре на седница на Врховниот суд.

Во четврток Врховен ќе одлучува за свиркачот Ѕвонко Костовски

Во четврток Врховен ќе одлучува за свиркачот Ѕвонко Костовски

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

Од почетокот на случајот „Пуч“ па до сега, се менуваа насоките во кои се движи целиот случај. Обвинителството овој случај го градело со самите искази кои Костовски ги давал пред да ја потпише спогодбата.

СЈО со нова интернет страница ја најави двегодишнината од формирањето

СЈО со нова интернет-страница ја најави двегодишнината од формирањето

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Специјалното јавно обвинителство в петок полни две години од своето формирање, односно од донесувањето на Законот за СЈО и од изборот на Катица Јанева за специјална јавна обвинителка.

Што предвидува Стратегијата за реформи во правосудството

Што предвидува Стратегијата за реформи во правосудството?

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) да стане дел од Јавното обвинителство (ЈО), да се укинат Советот за утврдување факти...

Времеплов
x