20
Промо фејлот на Face ID не е грешка на iPhone X

Промо фејлот на Face ID не е грешка на iPhone X

пред 5 месеци - Телефони - Техно

При промоцијата на новиот iPhone X, еден од директорите на Apple, Крег Федериги ја имаше честа да го претстави главниот новитет Face ID при што смартфонот се отклучува само со скенирање на лицето.

iPhone 8 и iPhone 8 Plus Нов дизајн безжично полнење и подобри камери

iPhone 8 и iPhone 8 Plus: Нов дизајн, безжично полнење и подобри камери!

пред 5 месеци - GSM - Техно

Apple конечно ги претстави овогодинешните iPhone модели. Покрај револуционерниот iPhone X, ги запознавме и новите верзии на iPhone 7 и 7 Plus.

Зошто iPhone X сеуште заостанува зад конкуренцијата

Зошто iPhone X сеуште заостанува зад конкуренцијата

пред 5 месеци - Локално - Техно

Новиот iPhone X несомнено е најдобар паметен телефон на Apple досега. Дури тоа сепак се чини дека не е доволно за уредот да отскокне во однос на конкурентите.

Погледнете ги првите видеа за iPhone 8 и iPhone X

Погледнете ги првите видеа за iPhone 8 и iPhone X

пред 5 месеци - Телефони - Техно

Apple вчера имаше одлична промоција на дури три нови смартфони, од кои два модела на iPhone 8 и сосема новиот iPhone X кој нуди дизајн со целосна искористеност на предната површина со дисплејот.

iPhone 8 и iPhone 8 Plus Нови камери стари дисплеи

iPhone 8 и iPhone 8 Plus: Нови камери, стари дисплеи...

пред 5 месеци - Бркај работа - Техно

Најголемата ѕвезда на вчерашниот настан на Apple е јубилејниот iPhone X, но iPhone 8 и 8 Plus заедно со него имаат доволно подобрувања за да го заслужат своето место.

Прошетка во новиот подземен театар на Apple од 14 милиони долари посветен на Стив Џобс

Прошетка во новиот подземен театар на Apple од 14 милиони долари, посветен на Стив Џобс

пред 5 месеци - Мотика - Забава

На 12-ти септември не беше претставен пред јавноста само новиот Ајфон од Apple, туку во таа прилика беше и големото отварање...

Епл го презентираше луксузниот Ајфон

Епл го презентираше луксузниот Ајфон

пред 5 месеци - Либертас - Живот

Нема веќе тајни: Епл (Apple) ги претстави своите нови ајфони – Ајфон 8 (iPhone 8) и Ајфон Десет (iPhone X), пишува Дојче веле .

Епл го презентираше луксузниот Ајфон

Епл го презентираше луксузниот Ајфон

пред 5 месеци - DW - Живот

Нема веќе тајни: Епл (Apple) ги претстави своите нови ајфони - Ајфон 8 (iPhone 8) и Ајфон Десет (iPhone X). Во предбожиќниот бизнис Епл влегува со најголемата Ајфон-новина во последните три години.

Први официјални слики направени со iPhone X 8 и 8 Plus

Први официјални слики направени со iPhone X, 8 и 8 Plus

пред 5 месеци - GSM - Техно

Иако новите iPhone модели беа претставени пред само еден ден, веќе ги имаме првите слики направени со нивните камери. Да ги погледнеме резултатите:.

На презентацијата на iPhone киксна функцијата за препознавање на ликот (ГАЛЕРИЈА)

пред 5 месеци - Нетпрес - Живот

Функцијата Face ID, којшто го препознава лицето на сопственикот на новиот паметен телефон iPhone на американскиот технолошки гигант Apple кој беше презентиран во вторникот, ги изневери креаторите веќе во текот на презентацијата на новитетот.

Apple ги претстави iPhone X Apple Watch Apple TV како и iPhone 8 и iPhone 8 Plus фото видео

Apple ги претстави iPhone X, Apple Watch, Apple TV, како и iPhone 8 и iPhone 8 Plus (фото+видео)

пред 5 месеци - Денар - Техно

Apple го објави официјалното доаѓање на новиот член во семејството – iPhone X, за време на прес настан во Купертино, Калифорнија.

Официјално iPhone X Побрз попаметен и помоќен

Официјално iPhone X: Побрз, попаметен и помоќен!

пред 5 месеци - GSM - Техно

9 јануари, 2007 година е денот на кој Apple ја промени иднината на смартфоните со својот iPhone. Денеска сме сведоци на претставувањето на телефонот кој ја обележува десетгодишнината од постоењето на тој уред.

Apple го претстави најновиот модел  iPhoneX

Apple го претстави најновиот модел – iPhoneX

пред 5 месеци - Бизнис инфо - Свет

Фото: Apple Технолошкиот гигант Apple го претстави најновиот модел на мобилен телефон iPhoneX , којшто според главниот извршен директор на компанијата, Тим Кук претставува “најголем исчекор од оригиналниот iPhone“, јавува Ројтерс .

Официјално Ова е iPhone X со сите негови карактеристики

Официјално: Ова е iPhone X со сите негови карактеристики

пред 5 месеци - Црно бело - Техно

Apple го објави официјалното доаѓање на новиот член во семејството – iPhone X, за време на прес настан во Купертино, Калифорнија.

Безжично полнење отклучување со поглед виртуелни фотографии Што нуди новиот iPhone X

Безжично полнење, отклучување со поглед, виртуелни фотографии: Што нуди новиот iPhone X

пред 5 месеци - Локално - Техно

10 години подоцна, по повод јубилејот на Ајфонот, сите очекуваа некакво изненадување од Епл. А, тие се одлучија тоа да биде новиот iPhone X.

Погледнете ја првата најава за iPhone X

Погледнете ја првата најава за iPhone X

пред 5 месеци - IT.mk - Техно

Без желба да ја намалиме важноста на iPhone 8 и iPhone 8 Plus, новиот iPhone X е најажната најава која ја видовме на Keynote.

Епл го откри најновиот модел телефон

Епл го откри најновиот модел телефон

пред 5 месеци - Канал 5 - Свет

Телефонот ќе чини 999 долари и ќе биде најскап на пазарот . Извршниот директор на компанијата , Тим Кук последниот производ го нарече најголем скок напред од почетокот на постоењето на смартфоните на компанијата .

Пристигнаa новитe Apple Watch Apple TV iPhone и iPhone X

Пристигнаa новитe Apple Watch, Apple TV, iPhone и iPhone X

пред 5 месеци - IT.mk - Техно

Десет години по првиот iPhone кој што го промени изгледот на телефоните, Apple ја одржи првата конференција во Steve Jobs Theater.

Apple го претстави најновиот iPhoneX

пред 5 месеци - Нетпрес - Живот

Американскиот технолошки гигант Apple на презентацијата во вторникот во „подземниот театар на Стив Џобс“ во „Apple Park“...

Официјално iPhone 8 и iPhone 8 Plus  Подобрување во сите елементи

Официјално iPhone 8 и iPhone 8 Plus - Подобрување во сите елементи

пред 5 месеци - Телефони - Техно

Apple со претставувањето на новите iPhone 8 и iPhone 8 Plus прикажа одличен степен на иновативност нудејќи смартфони кои целосно го заслужуваат епитетот „следна генерација“ бидејќи нудат подобрувања во сите елементи.

Тим Кук го откри светилиштето на Стив Џобс

Тим Кук го откри „светилиштето“ на Стив Џобс

пред 5 месеци - Телефони - Техно

Симболично во новиот Стив Џобс театар во Купертино, Калифорнија, Apple ја стартуваше специјалната промоција на која ќе ги открие своите нови смартфони.

Претставен новиот iPhone 8 безжично полнење и подобар процесор

Претставен новиот iPhone 8: безжично полнење и подобар процесор

пред 5 месеци - Кајгана - Техно

„Apple“ ги претставите новите модели, iPhone 8 и iPhone 8 Plus, кои се наследници на минатогодишните iPhone 7 и iPhone 7 Plus, но со подобри процесори, камери и различен дисплеј.

Дознајте кое е името на новиот Apple iPhone но и уште неколку важни детали

Дознајте кое е името на новиот Apple iPhone, но и уште неколку важни детали!

пред 5 месеци - Пулс 24 - Техно

Судејќи според најновите информации коишто се појавија на интернет мрежата, најновиот Apple iPhone ќе го понесе називот iPhone X.

Следете За прв пат нов iPhone во Стив Џобс театарот

Следете: За прв пат нов iPhone во Стив Џобс театарот

пред 5 месеци - Телефони - Техно

За неколку часа започнува специјалниот промотивен настан на Apple кој за прв пат ќе се одржи во Стив Џобс театарот во Калифорнија веднаш до самото корпоративно седиште на компанијата.

Тим Кук Apple iPhone не е само за богатите

Тим Кук: Apple iPhone не е само за богатите

пред 5 месеци - Телефони - Техно

Тим Кук, извршниот директор на Apple во интервју за Fortune магазинот потенцираше дека не е вистина тврдењето дека производите на компанијата вклучувајќи ги и iPhone смартфоните со високите цени се наменети само за богатите луѓе.

Apple ќе овозможи трампa на стар iPhone за новиот iPhone X

Apple ќе овозможи трампa на стар iPhone за новиот iPhone X

пред 5 месеци - Телефони - Техно

Apple од оваа година ќе ја прошири својата програма за лојалност со кој им овозможува на корисниците да го заменат својот стар модел со нов ако плаќаат месечен надоместок кој и не е баш низок.

 Епл ќе ги претстави најновите иновации денеска

„Епл“ ќе ги претстави најновите иновации денеска

пред 5 месеци - Локално - Техно

Американската корпорација “Епл” ќе ги претстави денеска најновите иновации. По традиција фирмата не открива никакви информации...

Најоткачените вести за новиот iPhone X

Најоткачените вести за новиот iPhone X

пред 5 месеци - Локално - Техно

За отприлика еден ден Apple треба да ги претстави трите нови модели на iPhone. Два од нив ќе се редовните надградби на палетата, а третиот ќе биде специјалниот, јубилеен модел по повод 10-годишнината на iPhone.

На 12 септември Apple ќе претстави 3 нови телефони

На 12 септември Apple ќе претстави 3 нови телефони

пред 5 месеци - IT.mk - Техно

Оваа недела ја очекуваме прес конференцијата на која Apple ќе ги претстави новите телефони. На само неколку дена пред самиот настан протекоа добар дел од податоците за новите телефони.

iPhone X ќе работи со 3D скенер за Face ID

iPhone X ќе работи со 3D скенер за Face ID

пред 5 месеци - Телефони - Техно

Apple најверојатно во следниот топ модел iPhone X кој се очекува да биде најмоќен и најскап во историјата ќе ги склопи сите иновации кои сега ги има на располагање.

Времеплов
x