20
Странските инвеститори си заминуваат од Македонија цветаат бизнисите на Заеви и Анѓушев

Странските инвеститори си заминуваат од Македонија, цветаат бизнисите на Заеви и Анѓушев

пред 5 месеци - Весник - Економија

Повеќе од 20.000 вработени стравуваат за своите работни места, а со сигурност 1500 останаа без работа со пренасочување на...

Странските инвеститори си заминуваат од Македонија цветаат бизнисите на Заеви и Анѓушев

Странските инвеститори си заминуваат од Македонија, цветаат бизнисите на Заеви и Анѓушев

пред 5 месеци - Република - Економија

Повеќе од 20.000 вработени стравуваат за своите работни места, а со сигурност 1500 останаа без работа со пренасочување на...

Случај Фероинвест Според законот сѐ е во ред но законот не е во ред

Случај Фероинвест: Според законот сѐ е во ред, но законот не е во ред

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Според експерти, законската обврска на службено лице да се откаже од управувањето со фирмата во кој е сопственик, не ја елиминира опасноста од можно влијание преку неговите јавни овластувања, пишува Дојче веле .

Фероинвест од друг агол

Фероинвест од друг агол

пред 5 месеци - Либертас - Колумни

Претпоставката дека актуелниот вицепремиер може да се однесува спротивно на законот или да влијае други во неговата зона...

Рамчиловиќ Го повикуваме Анѓушев да си даде оставка и никогаш повеќе да не располага со народните пари

Рамчиловиќ: Го повикуваме Анѓушев да си даде оставка и никогаш повеќе да не располага со народните пари

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Интегрален текст  од  прес конференција за медиуми, која се одржа денес, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, при што се обрати Зекир Рамчиловиќ, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ Анѓушев функцијата ја користи за стекнување огромни профити

ВМРО-ДПМНЕ: Анѓушев функцијата ја користи за стекнување огромни профити

пред 5 месеци - Сител - Економија

Kочо Анѓушев, функцијата вицепремиер во владата на Социјал-демократскиот сојуз ја користи за создавање на огромни профити за сопствените фирми, а не за унапредување на стандардот на граѓаните и државата.

ИНВЕСТИТОРИТЕ СЕ БРКААТ ЗА ДА ЦВЕТА БИЗНИСОТ НА КОЧО Владата на СДСМ ги брка инвеститорите за да цветаат бизнисите на Заев и Анѓушев

ИНВЕСТИТОРИТЕ СЕ БРКААТ ЗА ДА ЦВЕТА БИЗНИСОТ НА КОЧО: Владата на СДСМ ги брка инвеститорите за да цветаат бизнисите на Заев и Анѓушев!

пред 5 месеци - Infomax - Македонија

Додека неколку илјади македонски граѓани стравуваат дека ќе останат без работно место и егзистенција ако странски компании одлучат да ја напуштат земјава, челниците во македонската Влада тријат раце.

ВМРО ДПМНЕ бара кривична одговорност за Анѓушев

ВМРО-ДПМНЕ бара кривична одговорност за Анѓушев

пред 5 месеци - Сител - Економија

Embedded video for ВМРО-ДПМНЕ бара кривична одговорност за Анѓушев Кочо Анѓушев, функцијата вицепремиер во Владата на Социјал-демократскиот...

Владата на СДСМ ги брка инвеститорите за да цветаат бизнисите на Заев и Анѓушев

Владата на СДСМ ги брка инвеститорите за да цветаат бизнисите на Заев и Анѓушев

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот Кочо Анѓушев во првите 100 дена откако седнаа на столчињата на „Илинденска“, покажаа дека ќе се грижат единствено за бизнисите на своите семејства и пријателите.

ВМРО ДПМНЕ Анѓушев функцијата ја користи за стекнување огромни профити

ВМРО-ДПМНЕ: Анѓушев функцијата ја користи за стекнување огромни профити

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Заев и Анѓушев се однесуваат како државата да е нивна приватна сопственост, а буџетот, кој се полни со парите на граѓаните, како нивна приватна сметка.

Србов Вицепремиерот Анѓушев ја користи својата позиција за создавање огромни профити на неговите фирми

Србов: Вицепремиерот Анѓушев ја користи својата позиција за создавање огромни профити на неговите фирми

пред 5 месеци - Република - Македонија

Кочо Анѓушев, функцијата вицепремиер во владата на Социјал-демократскиот сојуз ја користи за создавање на огромни профити за сопствените фирми, а не за унапредување на стандардот на граѓаните и државата.

Србов Функцијата вицепремиер во Владата на СДС Анѓушев ја користи за создавање на огромни профити за сопствените фирми

Србов: Функцијата вицепремиер во Владата на СДС Анѓушев ја користи за создавање на огромни профити за сопствените фирми

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Членот на Извршниот комитет на таа партија, Никола Србов истакна дека Анѓушев својата работа како вицепремиер за првите сто дена си ја наплати со тендер во висина од 2.

Србов Функцијата вицепремиер во Владата на СДС Анѓушев ја користи за создавање на огромни профити за сопствените фирми

Србов: Функцијата вицепремиер во Владата на СДС Анѓушев ја користи за создавање на огромни профити за сопствените фирми

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

Кочо Анѓушев, функцијата вицепремиер во владата на Социјал-демократскиот сојуз ја користи за создавање на огромни профити за сопствените фирми, а не за унапредување на стандардот на граѓаните и државата.

ВМРО ДПМНЕ Заев и Анѓушев се однесуваат како буџетот да е нивна приватна сметка

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Анѓушев се однесуваат како буџетот да е нивна приватна сметка

пред 5 месеци - A1on - Економија

„Кочо Анѓушев, функцијата вицепремиер во владата на Социјал-демократскиот сојуз ја користи за создавање на огромни профити за сопствените фирми, а не за унапредување на стандардот на граѓаните и државата.

Србов: Функцијата вицепремиер во Владата на СДС Анѓушев ја користи за создавање на огромни профити за сопствените фирми

пред 5 месеци - Денешен - Македонија

Кочо Анѓушев, функцијата вицепремиер во владата на Социјал-демократскиот сојуз ја користи за создавање на огромни профити за сопствените фирми, а не за унапредување на стандардот на граѓаните и државата.

Со криминалниот тендер на ЕЛЕМ вицепремиерот Анѓушев ќе тежи 30 милиони евра а ќе се омрси и кланот Заеви

Со криминалниот тендер на ЕЛЕМ вицепремиерот Анѓушев ќе тежи 30 милиони евра, а ќе се омрси и кланот Заеви

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Најбогатиот функционер во Македонија, вицепремиерот Кочо Анѓушев, според анкетниот лист тежи меѓу 27 и 28 милиони евра. Според анкетниот лист кој Анѓушев им го подели на новинарите, тој поседува возен парк од околу 300.

Со криминалниот тендер на ЕЛЕМ вицепремиерот Анѓушев ќе тежи 30 милиони евра а ќе се омрси и кланот Заеви

Со криминалниот тендер на ЕЛЕМ вицепремиерот Анѓушев ќе тежи 30 милиони евра, а ќе се омрси и кланот Заеви

пред 5 месеци - Република - Економија

Само 10 дена откако е назначен новиот генерален директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски, на својот претпоставен во Владата, вицепремиерот...

Србов: Функцијата вицепремиер Анѓушев ја користи за создавање огромни профити за сопствените фирми

пред 5 месеци - Нетпрес - Македонија

Кочо Анѓушев, функцијата вицепремиер во владата на Социјалдемократскиот сојуз ја користи за создавање на огромни профити за сопствените фирми, а не за унапредување на стандардот на граѓаните и државата.

КЛАНОТ ЗАЕВИ ЌЕ ЛАПНЕ ОД КРИМИНАЛНИОТ ТЕНДЕР СО ЕЛЕМ По тендерот со ЕЛЕМ Анѓушев ќе има 30 милиони лично богатство а Заеви се во трка да го стигнат

КЛАНОТ ЗАЕВИ ЌЕ „ЛАПНЕ“ ОД КРИМИНАЛНИОТ ТЕНДЕР СО ЕЛЕМ: По тендерот со ЕЛЕМ, Анѓушев ќе има 30 милиони лично богатство, а Заеви се во трка да го стигнат!

пред 5 месеци - Infomax - Македонија

Само 10 дена откако е назначен новиот генерален директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски, на својот претпоставен во Владата, вицепремиерот...

Случај Фероинвест Според законот сѐ е во ред но законот не е во ред

Случај Фероинвест: Според законот сѐ е во ред, но законот не е во ред

пред 5 месеци - DW - Македонија

Според експерти, законската обврска на службено лице да се откаже од управувањето со фирмата во кој е сопственик, не ја елиминира...

Вицепремиерот Анѓушев со криминалниот тендер на ЕЛЕМ ќе има над 30 милиони евра лично богатство и Заеви може да се омрсат од државните тендери

Вицепремиерот Анѓушев со криминалниот тендер на ЕЛЕМ ќе има над 30 милиони евра лично богатство и Заеви може да се омрсат од државните тендери

пред 5 месеци - Курир - Македонија

На овој начин мултимилионерот Анѓушев за само еден ден заработи 2.6 милиони евра, а предноста пред сите останати ја доби благодарение на тоа  што е вицепремиер во владата на Заев.

Вицепремиерот Анѓушев со криминалниот тендер на ЕЛЕМ ќе има над 30 милиони евра лично богатство и Заеви може да се омрсат од државните тендери

Вицепремиерот Анѓушев со криминалниот тендер на ЕЛЕМ ќе има над 30 милиони евра лично богатство и Заеви може да се омрсат од државните тендери

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

Само 10 дена откако е назначен новиот генерален директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски, на својот претпоставен во Владата, вицепремиерот...

Случај Фероинвест Според законот сѐ е во ред но законот не е во ред

Случај Фероинвест: Според законот сѐ е во ред, но законот не е во ред

пред 5 месеци - Локално - Без катеторија

Според експерти, законската обврска на службено лице да се откаже од управувањето со фирмата во кој е сопственик, не ја елиминира...

Корупцијата во Владата цвета, Заеви по цена на гарсониера купија фабрика, вицепремиерот Анѓушев од државата доби криминален тендер од 2.6 милиони евра

пред 5 месеци - Денешен - Македонија

Само 10 дена откако е назначен новиот генерален директор на ЕЛЕМ, Драган Миновски, на својот претпоставен во Владата, вицепремиерот...

Случај Фероинвест Според законот сѐ е во ред но законот не е во ред

Случај Фероинвест: Според законот сѐ е во ред, но законот не е во ред

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Според експерти, законската обврска на службено лице да се откаже од управувањето со фирмата во кој е сопственик, не ја елиминира опасноста од можно влијание преку неговите јавни овластувања, пишува Дојче веле .

ВМРО ДПМНЕ Смешно е образложението на Анѓушев дека ништо не е спорно во добивањето на тендерот

ВМРО-ДПМНЕ: Смешно е образложението на Анѓушев дека ништо не е спорно во добивањето на тендерот

пред 5 месеци - ТВ Нова - Македонија

Вицепремиерот Кочо Анѓушев се обидува да ја изманипулира јавноста со оправдување дека тој не е управител на фирмата Фероинвест која е во игра за тендер за набавка на гуми за РЕК Битола, туку само сопственик, обвини денеска ВМРО ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ Анѓушев си доделил тендер од ЕЛЕМ сам на себе

ВМРО-ДПМНЕ: Анѓушев си доделил тендер од ЕЛЕМ сам на себе

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Кочо Анѓушев си додели тендер сам на себе од 2.6 милиони евра и тоа од државната фирма ЕЛЕМ на својата фирма „Фероинвест“.

ВМРО ДПМНЕ бара Вицепремиерот Кочо Анѓушев да поднесе оставка

ВМРО-ДПМНЕ бара Вицепремиерот Кочо Анѓушев да поднесе оставка

пред 5 месеци - Сител - Економија

Embedded video for ВМРО-ДПМНЕ бара Вицепремиерот Кочо Анѓушев да поднесе оставка Кочо Анѓушев си додели тендер сам на себе од 2.

ВМРО ДПМНЕ Анѓушев си доделил тендер сам на себе од ЕЛЕМ

ВМРО-ДПМНЕ: Анѓушев си доделил тендер сам на себе од ЕЛЕМ

пред 5 месеци - Весник - Економија

Кочо Анѓушев си додели тендер сам на себе од 2.6 милиони евра и тоа од државната фирма ЕЛЕМ на својата фирма „Фероинвест", обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Перински Анѓушев си додели тендер сам на себе веднаш да си поднесе оставка

Перински: Анѓушев си додели тендер сам на себе, веднаш да си поднесе оставка

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Кочо Анѓушев си додели тендер сам на себе од 2.6 милиони евра и тоа од државната фирма ЕЛЕМ на својата фирма „Фероинвест“.

Времеплов
x