20
Владата ги брка странските инвеститори уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

Владата ги брка странските инвеститори, уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

пред 5 месеци - Весник - Економија

Поради игнорантскиот однос и незаинтересираноста на актуелната Влада предводена од Зоран Заев, неколку илјади граѓани ќе останат без работа.

Владата ги брка странските инвеститори уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

Владата ги брка странските инвеститори, уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

пред 5 месеци - Република - Економија

Поради игнорантскиот однос и незаинтересираноста на актуелната Влада предводена од Зоран Заев, неколку илјади граѓани ќе останат без работа.

Кузмановска Тевдовски Заев и Анѓушев ја урнисуваат економијата

Кузмановска: Тевдовски, Заев и Анѓушев ја урнисуваат економијата

пред 5 месеци - Сител - Економија

Владата на црната тројка Тевдовски, Заев и Анѓушев продолжува да ја урнисува македонската економија. Вчера беше најавено...

По отворениот прогон на странските инвеститори од Владата хаос меѓу компаниите Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

По отворениот прогон на странските инвеститори од Владата, хаос меѓу компаниите: Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Имено, откако владата врши отворен прогон на странските инвеститори, дел од нив планираат да ја напуштат Македонија и својот капитал да го пренасочат во друга држава која има одговорна влада, за разлика од нашата.

Кузмановска Црната тројка Тевдовски Заев и Анѓушев продолжува да ја урнисува македонската економија со ново задолжување

Кузмановска: Црната тројка Тевдовски, Заев и Анѓушев продолжува да ја урнисува македонската економија со ново задолжување

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

Владата на црната тројка Тевдовски, Заев и Анѓушев продолжува да ја урнисува македонската економија. Вчера беше најавено...

По отворениот прогон на странските инвеститори од Владата хаос меѓу компаниите Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

По отворениот прогон на странските инвеститори од Владата, хаос меѓу компаниите: Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

Поради игнорантскиот однос и незаинтересираноста на актуелната Влада предводена од Зоран Заев, неколку илјади граѓани ќе останат без работа.

Кузмановска Црната тројка Тевдовски Заев и Анѓушев продолжува да ја урнисува македонската економија со ново задолжување

Кузмановска: Црната тројка Тевдовски, Заев и Анѓушев продолжува да ја урнисува македонската економија со ново задолжување

пред 5 месеци - Курир - Македонија

-Со оваа аукција која треба да се случи како по правило во вторник вкупниот износ на средства кои расипничката и неодговорна...

Кузмановска Тевдовски Заев и Анѓушев ја урнисуваат економијата

Кузмановска: Тевдовски, Заев и Анѓушев ја урнисуваат економијата

пред 5 месеци - ТВ Нова - Без катеторија

Владата на црната тројка Тевдовски, Заев и Анѓушев продолжува да ја урнисува македонската економија. Вчера беше најавено...

ВМРО ДПМНЕ Црната тројка продолжува да ја урнисува македонската економија

ВМРО-ДПМНЕ: Црната тројка продолжува да ја урнисува македонската економија

пред 5 месеци - A1on - Економија

„Владата на црната тројка Тевдовски, Заев и Анѓушев продолжува да ја урнисува македонската економија. Вчера беше најавено...

СДСМ Новата Влада создава фер шанса за развој на бизнисот и нови работни места со повисоки плати

СДСМ: Новата Влада создава фер шанса за развој на бизнисот и нови работни места со повисоки плати

пред 5 месеци - A1on - Економија

„Декласифицирањето на тајните договори на поранешната Влада на ВМРО-0ДПМНЕ со странските инвеститори на виделина ја извади...

ВМРО ДПМНЕ СДС место да ги продолжи проектите од кои граѓаните имаат придобивка троши пари на луксузирање

ВМРО-ДПМНЕ: СДС место да ги продолжи проектите од кои граѓаните имаат придобивка, троши пари на луксузирање

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека СДС не само што не изгради ниту еден магистрален пат, туку и парите на граѓаните ги потроши на луксузирање на неговите партиски војници.

ВМРО ДПМНЕ Претходната влада изгради 10 километри магистрален пат Радовиш Струмица

ВМРО-ДПМНЕ: Претходната влада изгради 10 километри магистрален пат Радовиш-Струмица

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Владата на Заев за само 100 дена расипнички потроши над 350 милиони евра преку задолжување и повлекување на девизните резерви.

ВМРО ДПМНЕ СДС место да ги продолжи проектите од кои граѓаните имаат придобивка троши пари на луксузирање

ВМРО-ДПМНЕ: СДС место да ги продолжи проектите од кои граѓаните имаат придобивка, троши пари на луксузирање

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ со 8,5 милиони евра изгради 10 километри магистрален пат Радовиш-Струмица. Владата на Заев за само 100 дена расипнички потроши над 350 милиони евра преку задолжување и повлекување на девизните резерви.

ВМРО ДПМНЕ Неспособната и алчна Влада на Зоран Заев ќе биде казнета на 15 ти октомври

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособната и алчна Влада на Зоран Заев ќе биде казнета на 15-ти октомври

пред 5 месеци - A1on - Македонија

„Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ со 8,5 милиони евра изгради 10 километри магистрален пат Радовиш-Струмица. Владата на Заев за само 100 дена расипнички потроши над 350 милиони евра преку задолжување и повлекување на девизните резерви.

СДСМ Новата Влада создава фер шанса за развој и нови работни места со повисоки плати заврши скапото политичко шоу на ВМРО ДПМНЕ

СДСМ: Новата Влада создава фер шанса за развој и нови работни места со повисоки плати, заврши скапото политичко шоу на ВМРО-ДПМНЕ

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

„Декласифицирањето на тајните договори на поранешната Влада на ВМРО-ДПМНЕ со странските инвеститори на виделина ја извади...

Како се договарале странските инвестиции

Како се договарале странските инвестиции?

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Политика на економско шоу, а не на економски раст – вака новата Влада ја оцени политиката на привлекување странски инвестиции која ја водеше Владата на Никола Груевски.

ДЕЛЕВ Бркањето на странските инвеститори само ќе им користи на тајкуните на СДС

ДЕЛЕВ: Бркањето на странските инвеститори само ќе им користи на тајкуните на СДС

пред 5 месеци - ТВ Нова - Македонија

Пресот на владата за странски инвестиции беше уште еден класичен обид за манипулација на јавноста и нејзино дефокусирање...

Христијан Делев СДС нема концепт за странски инвестиции

Христијан Делев: СДС нема концепт за странски инвестиции

пред 5 месеци - Сител - Економија

Пресот на владата за странски инвестиции беше уште еден класичен обид за манипулација на јавноста и нејзино дефокусирање од деструктивните економски политики на неспособната влада предводена од СДС.

Бошњаковски Претходната влада плаќала за странските инвеститори по 11000 евра за работно место

Бошњаковски: Претходната влада плаќала за странските инвеститори по 11000 евра за работно место

пред 5 месеци - ТВ Нова - Без катеторија

225 милиони евра биле потрошени за влез на 25 странски компании кои вработиле над 20.000 луѓе. На повеќето од овие работни места вработени биле работници преземени од македонското стопанство објави денеска новата влада.

Владата контра странските компании  објави класифицирани договори

Владата контра странските компании – објави класифицирани договори

пред 5 месеци - Алфа - Економија

Во меѓувреме, три големи мултинационални компании, со над 2000 вработувања, најавија дека ќе ја напуштат Македонија. 225 милиони биле потрошени за субвенционирање на 25 странски компании кои отвориле нови 20.

СДСМ најави ново задолжување од 60 милиони евра вкупно 400 милиони евра за само 3 месеци на власт

СДСМ најави ново задолжување од 60 милиони евра, вкупно 400 милиони евра за само 3 месеци на власт

пред 5 месеци - Пулс 24 - Македонија

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев, кога ја презентираше својата прогама „План за живот во Македонија“ меѓу оние работи кои ги вети, беше и она дека Македонија нема да се задолжува.

СДСМ најави ново задолжување од 60 милиони евра вкупно 400 милиони евра за само 3 месеци на власт

СДСМ најави ново задолжување од 60 милиони евра, вкупно 400 милиони евра за само 3 месеци на власт

пред 5 месеци - Република - Економија

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев, кога ја презентираше својата прогама „План за живот во Македонија“ меѓу оние работи кои ги вети, беше и она дека Македонија нема да се задолжува.

Делев Бркањето на странските инвеститори само ќе им користи на тајкуните на СДС и ќе ја намали просечната плата

Делев: Бркањето на странските инвеститори само ќе им користи на тајкуните на СДС и ќе ја намали просечната плата

пред 5 месеци - Курир - Македонија

-Новата влада во паника од економскиот колапс денес излезе со апсолутно неточни информации во делот на странските инвестиции.

Како се договарале странските инвестиции

Како се договарале странските инвестиции?

пред 5 месеци - 24 вести - Економија

Политика на економско шоу, а не на економски раст – вака новата Влада ја оцени политиката на привлекување странски инвестиции која ја водеше Владата на Никола Груевски.

МАКЕДОНИЈА ТРНГУВА НА ПАТОТ КОН БАНКРОТ 400 милиони евра за само три месеци  СДС најави ново задолжување од 60 милиони евра

МАКЕДОНИЈА ТРНГУВА НА ПАТОТ КОН БАНКРОТ: 400 милиони евра за само три месеци – СДС најави ново задолжување од 60 милиони евра!

пред 5 месеци - Infomax - Без катеторија

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев, кога ја презентираше својата прогама „План за живот во Македонија“ меѓу оние работи кои ги вети, беше и она дека Македонија нема да се задолжува.

СДСМ најави ново задолжување од 60 милиони евра вкупно 400 милиони евра за само 3 месеци на власт

СДСМ најави ново задолжување од 60 милиони евра, вкупно 400 милиони евра за само 3 месеци на власт

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Според проспектите објавени денеска за аукцијата во вторник, најавено е ново задолжување. Предвидено е да се земат 15 годишни обврзници вредни 1.

Владата тврди дека странските компании добиле 225 милиони евра за влез во Македонија ВМРО ДПМНЕ негира

Владата тврди дека странските компании добиле 225 милиони евра за влез во Македонија- ВМРО-ДПМНЕ негира

пред 5 месеци - Сител - Економија

Embedded video for Владата тврди дека странските компании добиле 225 милиони евра за влез во Македонија- ВМРО-ДПМНЕ негира За 10 години Владата потрошила 225 милиони евра за да привлече 25  странските компании, кои отвориле 20 илјади работни места.

Делев СДСМ ги брка странските инвеститори што ќе ја намали просечната плата

Делев: СДСМ ги брка странските инвеститори, што ќе ја намали просечната плата

пред 5 месеци - A1on - Економија

Христијан Делев од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека пресот на владата за странски инвестиции бил уште еден обид за манипулација на јавноста и нејзино дефокусирање од деструктивните политики на владата предводена од СДСМ.

25 странски инвеститори добиле 225 милиони евра народни пари

25 странски инвеститори добиле 225 милиони евра народни пари

пред 5 месеци - Телма - Економија

Тоа била политика за економско шоу, а не за економски раст. Со овие зборови владиниот портпарол Бошњаковски денеска ја квалификуваше милионската поддршка што странските инвеститори ја добивале за да дојдат и да работат во земјава.

ВМРО ДПМНЕ Со неточни податоци СДСМ ја дефокусира јавноста

ВМРО-ДПМНЕ: Со неточни податоци СДСМ ја дефокусира јавноста

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

Според ВМРО-ДПМНЕ, со објавувањето податоци за трошоците за странските директни инвеститори, кои како што велат се неточни, СДСМ сака да ја дефокусира јавноста и да ги затскрие своите очајни економски резултати.

Времеплов
x