20
ФАБРИКИТЕ ЌЕ СЕ ЗАТВАРААТ По отворениот прогон на инвеститорите од Заев и Анѓушев до крајот на годината клуч на врата на 3 фабрики

ФАБРИКИТЕ ЌЕ СЕ ЗАТВАРААТ: По отворениот прогон на инвеститорите од Заев и Анѓушев, до крајот на годината клуч на врата на 3 фабрики!

пред 8 месеци - Infomax - Македонија

Поради игнорантскиот однос и незаинтересираноста на актуелната Влада предводена од Зоран Заев, неколку илјади граѓани ќе останат без работа.

Владата ги брка странските инвеститори уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

Владата ги брка странските инвеститори, уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

пред 8 месеци - Весник - Економија

Поради игнорантскиот однос и незаинтересираноста на актуелната Влада предводена од Зоран Заев, неколку илјади граѓани ќе останат без работа.

Владата ги брка странските инвеститори уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

Владата ги брка странските инвеститори, уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

пред 8 месеци - Република - Економија

Поради игнорантскиот однос и незаинтересираноста на актуелната Влада предводена од Зоран Заев, неколку илјади граѓани ќе останат без работа.

По отворениот прогон на странските инвеститори од Владата хаос меѓу компаниите Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

По отворениот прогон на странските инвеститори од Владата, хаос меѓу компаниите: Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

пред 8 месеци - Курир - Македонија

Имено, откако владата врши отворен прогон на странските инвеститори, дел од нив планираат да ја напуштат Македонија и својот капитал да го пренасочат во друга држава која има одговорна влада, за разлика од нашата.

По отворениот прогон на странските инвеститори од Владата хаос меѓу компаниите Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

По отворениот прогон на странските инвеститори од Владата, хаос меѓу компаниите: Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

пред 8 месеци - Вистина - Без катеторија

Поради игнорантскиот однос и незаинтересираноста на актуелната Влада предводена од Зоран Заев, неколку илјади граѓани ќе останат без работа.

СДСМ Новата Влада создава фер шанса за развој на бизнисот и нови работни места со повисоки плати

СДСМ: Новата Влада создава фер шанса за развој на бизнисот и нови работни места со повисоки плати

пред 8 месеци - A1on - Економија

„Декласифицирањето на тајните договори на поранешната Влада на ВМРО-0ДПМНЕ со странските инвеститори на виделина ја извади...

СДСМ Новата Влада создава фер шанса за развој и нови работни места со повисоки плати заврши скапото политичко шоу на ВМРО ДПМНЕ

СДСМ: Новата Влада создава фер шанса за развој и нови работни места со повисоки плати, заврши скапото политичко шоу на ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

„Декласифицирањето на тајните договори на поранешната Влада на ВМРО-ДПМНЕ со странските инвеститори на виделина ја извади...

Како се договарале странските инвестиции

Како се договарале странските инвестиции?

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Политика на економско шоу, а не на економски раст – вака новата Влада ја оцени политиката на привлекување странски инвестиции која ја водеше Владата на Никола Груевски.

ДЕЛЕВ Бркањето на странските инвеститори само ќе им користи на тајкуните на СДС

ДЕЛЕВ: Бркањето на странските инвеститори само ќе им користи на тајкуните на СДС

пред 8 месеци - ТВ Нова - Македонија

Пресот на владата за странски инвестиции беше уште еден класичен обид за манипулација на јавноста и нејзино дефокусирање...

Христијан Делев СДС нема концепт за странски инвестиции

Христијан Делев: СДС нема концепт за странски инвестиции

пред 8 месеци - Сител - Економија

Пресот на владата за странски инвестиции беше уште еден класичен обид за манипулација на јавноста и нејзино дефокусирање од деструктивните економски политики на неспособната влада предводена од СДС.

Бошњаковски Претходната влада плаќала за странските инвеститори по 11000 евра за работно место

Бошњаковски: Претходната влада плаќала за странските инвеститори по 11000 евра за работно место

пред 8 месеци - ТВ Нова - Без катеторија

225 милиони евра биле потрошени за влез на 25 странски компании кои вработиле над 20.000 луѓе. На повеќето од овие работни места вработени биле работници преземени од македонското стопанство објави денеска новата влада.

Владата контра странските компании  објави класифицирани договори

Владата контра странските компании – објави класифицирани договори

пред 8 месеци - Алфа - Економија

Во меѓувреме, три големи мултинационални компании, со над 2000 вработувања, најавија дека ќе ја напуштат Македонија. 225 милиони биле потрошени за субвенционирање на 25 странски компании кои отвориле нови 20.

Делев Бркањето на странските инвеститори само ќе им користи на тајкуните на СДС и ќе ја намали просечната плата

Делев: Бркањето на странските инвеститори само ќе им користи на тајкуните на СДС и ќе ја намали просечната плата

пред 8 месеци - Курир - Македонија

-Новата влада во паника од економскиот колапс денес излезе со апсолутно неточни информации во делот на странските инвестиции.

Како се договарале странските инвестиции

Како се договарале странските инвестиции?

пред 8 месеци - 24 вести - Економија

Политика на економско шоу, а не на економски раст – вака новата Влада ја оцени политиката на привлекување странски инвестиции која ја водеше Владата на Никола Груевски.

Владата тврди дека странските компании добиле 225 милиони евра за влез во Македонија ВМРО ДПМНЕ негира

Владата тврди дека странските компании добиле 225 милиони евра за влез во Македонија- ВМРО-ДПМНЕ негира

пред 8 месеци - Сител - Економија

Embedded video for Владата тврди дека странските компании добиле 225 милиони евра за влез во Македонија- ВМРО-ДПМНЕ негира За 10 години Владата потрошила 225 милиони евра за да привлече 25  странските компании, кои отвориле 20 илјади работни места.

Делев СДСМ ги брка странските инвеститори што ќе ја намали просечната плата

Делев: СДСМ ги брка странските инвеститори, што ќе ја намали просечната плата

пред 8 месеци - A1on - Економија

Христијан Делев од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека пресот на владата за странски инвестиции бил уште еден обид за манипулација на јавноста и нејзино дефокусирање од деструктивните политики на владата предводена од СДСМ.

25 странски инвеститори добиле 225 милиони евра народни пари

25 странски инвеститори добиле 225 милиони евра народни пари

пред 8 месеци - Телма - Економија

Тоа била политика за економско шоу, а не за економски раст. Со овие зборови владиниот портпарол Бошњаковски денеска ја квалификуваше милионската поддршка што странските инвеститори ја добивале за да дојдат и да работат во земјава.

ВМРО ДПМНЕ Со неточни податоци СДСМ ја дефокусира јавноста

ВМРО-ДПМНЕ: Со неточни податоци СДСМ ја дефокусира јавноста

пред 8 месеци - Вечер - Македонија

Според ВМРО-ДПМНЕ, со објавувањето податоци за трошоците за странските директни инвеститори, кои како што велат се неточни, СДСМ сака да ја дефокусира јавноста и да ги затскрие своите очајни економски резултати.

Делев Бркањето на странските инвеститори само ќе им користи на тајкуните на СДСМ

Делев: Бркањето на странските инвеститори само ќе им користи на тајкуните на СДСМ

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Прес-конференцијата на Владата за странските инвестиции е уште еден обид за манипулација на јавноста и нејзино дефокусирање од деструктивните економски политики на „неспособната Влада предводена од СДС“, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Во странските инвеститори државата вложила 225 милиони евра по 11 илјади за работно место

Во странските инвеститори државата вложила 225 милиони евра, по 11 илјади за работно место

пред 8 месеци - Весник - Македонија

Договорите со странсаките инвеститори и понатаму важат и Владата во целост ќе ги испочитува, така што тие и понатаму ќе добиваат државни пари, но се очекува трошокот по работно место да биде помал Вкупно 225.

225 милиони евра потрошила минатата влада за секое работно место 11 000 евра

225 милиони евра потрошила минатата влада, за секое работно место 11 000 евра

пред 8 месеци - Канал 5 - Македонија

Во нив биле вработени 20 илјади лица, но не сите како нововработени зашто дел од нив претходно работеле во македонското стопанство.

25 странски инвеститори добиле 225 милиони евра народни пари

25 странски инвеститори добиле 225 милиони евра народни пари

пред 8 месеци - Локално - Економија

Тоа била политика за економско шоу, а не за економски раст. Со овие зборови владиниот портпарол Бошњаковски денеска ја квалификуваше милионската поддршка што странските инвеститори ја добивале за да дојдат и да работат во земјава, информира Телма.

Без критериуми и со тајни договори се договарале странските инвестиции

Без критериуми и со тајни договори се договарале странските инвестиции

пред 8 месеци - 24 вести - Македонија

Милионски суми се одлевале од буџетот,  а странските инвестиции се договарале со тајни договори и без критериуми  во десетгодишното владеење на  Никола Груевски - ова  на прес конференција го обелодени владиниот портпарол Миле Бошњаковски.

Во странските инвеститори државата вложила 225 милиони евра по 11 илјади за работно место

Во странските инвеститори државата вложила 225 милиони евра, по 11 илјади за работно место

пред 8 месеци - Вечер - Македонија

Договорите со странсаките инвеститори и понатаму важат и Владата во целост ќе ги испочитува, така што тие и понатаму ќе добиваат државни пари, но се очекува трошокот по работно место да биде помал Вкупно 225.

25 странски инвеститори добиле 225 милиони евра од буџетот

25 странски инвеститори добиле 225 милиони евра од буџетот

пред 8 месеци - Бриф - Македонија

Над 225 милиони евра од државниот буџет биле потрошени за влез на 25 компании на странски инвеститори кои вработиле 20.000 лица.

Странските инвеститори добиле 225 милиони евра државна помош

Странските инвеститори добиле 225 милиони евра државна помош

пред 8 месеци - Алфа - Економија

Над 225 милиони евра од државниот буџет биле потрошени за влез на 25 странски инвеститори кои вработиле 20 илјади лица. Над 225 милиони евра од државниот буџет биле потрошени за влез на 25 странски инвеститори кои вработиле 20 илјади лица.

Груевски давал по 11 000 евра за работник странските инвеститори изедоа 225 милиони евра

Груевски давал по 11.000 евра за работник, странските инвеститори изедоа 225 милиони евра

пред 8 месеци - +Инфо - Економија

Во изминатите 10 години од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ (2007 -2017), државата потрошила вкупно 225 милиони евра за субвенционирање на 25-те странски директни инвеститори кои вработиле вкупно 20.

225 милиони евра за 4 илјади нови работни места

225 милиони евра за 4 илјади нови работни места!

пред 8 месеци - DW - Македонија

Политика за економско шоу, а не за економски раст. Сумите кои владите на Груевски ги потрошиле за странските инвеститори се скандалозни! Македонија потрошила 11.

225 милиони евра државна помош добиле 25 странски компании

225 милиони евра државна помош добиле 25 странски компании

пред 8 месеци - МТВ 1 - Економија

Вкупно 225 милиони евра биле потрошени во изминатите десет години за 25 странски компании кои вработиле 20 илјади лица, информираше портпаролот на Владата, Бошњаковски.

20 000 СЕМЕЈСТВА ВО ОПАСНОСТ ДА ГО ЗАГУБАТ ПАРЧЕТО ЛЕБ СДСМ со објавувањето на договорите отвора војна против 100 странски компании неизвесни над 20 илјади вработувања

20.000 СЕМЕЈСТВА ВО ОПАСНОСТ ДА ГО ЗАГУБАТ ПАРЧЕТО ЛЕБ: СДСМ со објавувањето на договорите отвора војна против 100 странски компании, неизвесни над 20 илјади вработувања!

пред 8 месеци - Infomax - Без катеторија

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев вчера на телевизијата 24 Вести објави дека денекса ќе се почнело со објавување на државна...

Времеплов
x