20
Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

пред 8 месеци - МТВ 1 - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација направи скок од 32 места на ранг листата што Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ја објави денеска.

Работите изгледаат далеку подобро  Македонија забележа значителен напредок на ФИФА ранг листата

Работите изгледаат далеку подобро: Македонија забележа значителен напредок на ФИФА ранг листата

пред 8 месеци - Дерби - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација имаше две навистина зрели и фантастични изданија на последните два квалификациски меча...

Македонија се искачи на 103 место на ФИФА ранг листата

Македонија се искачи на 103.место на ФИФА ранг листата

пред 8 месеци - Сител - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Македонија направи скок од 32.места на ранг листата на ФИФА и на денеска објавената листа се наоѓа на 103.

Скок од 32 места

Скок од 32 места

пред 8 месеци - Sportmedia - Фудбал

Добрите игри и резултатите на последните два натпревари придонесоа македонската фудбалска репрезентација да направи скок од 32 места и да се се искачи на 103.

Македонија на 103  место на ФИФА листата

Македонија на 103. место на ФИФА листата

пред 8 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

*Голем напредок од цели 32 места на листата за месец септември, тоа се должи на победата над Израел и ремито со Албанија Македонија скокна цели 32 места на ФИФА листата.

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

пред 8 месеци - Канал 5 - Фудбал

Македонија сега се наоѓа на 103.место и е на чекор до враќање во најдобрата „стотка“. Подобрениот пласман во однос на августовското...

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

пред 8 месеци - +Инфо - Спорт

Македонската фудбалска репрезентација направи скок од 32 места на ранг листата што Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ја објави денеска.

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

Македонија напредуваше 32 позиции на ФИФА ранг листата

пред 8 месеци - A1on - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација направи скок од 32 места на ранг листата што Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ја објави денеска.

Македонија скокна за 32 позиции на ФИФА ранг листата

Македонија скокна за 32 позиции на ФИФА ранг листата

пред 8 месеци - еМАГАЗИН - Спорт

Македонската фудбалска репрезентација направи скок од 32 места на ранг листата што Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ја објави денеска.

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

пред 8 месеци - Курир - Фудбал

Победата над Израел и нерешениот резултат против Албанија и донесоа убав напредок на Македонија на најновата ФИФА ранг листа.

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

пред 8 месеци - Вистина - Без катеторија

Македонската фудбалска репрезентација има сериозен скок на ФИФА ранг листата по победата над Израел и ремито против Албанија, сега сме 103.

Така ве сакаме момци  со скок од 32 места

Така ве сакаме момци, со скок од 32 места

пред 8 месеци - Off.net.mk - Фудбал

По долго долго време, конечно да и се израдуваме на ранг листата на ФИФА. Според квалитетот кој го поседуваме и тука не ни е местото, ама со напаѓачки фудбал како против Албанија ќе бидеме уште подобри, ќе видите.

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

Македонија скокна 32 позиции на најновата ФИФА ранг листа

пред 8 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација има сериозен скок на ФИФА ранг листата по победата над Израел и ремито против Албанија, сега сме 103.

ФИФА листа  Македонија скокна 32 места  сега е на 103 позиција

ФИФА листа: Македонија скокна 32 места, сега е на 103.позиција

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Со добрите резултати се подобрува и ранкингот. Фудбалската репрезентација на Македонија направи скок од 32 места на најновото издание на листата на ФИФА.

ФИФА ранг листа  Голем скок на Македонија

ФИФА ранг листа: Голем скок на Македонија

пред 8 месеци - Кајгана - Фудбал

Фудбалската репрезентација направи неколку големи нагоре на новата светска ранг-листа која ФИФА ја објави денеска. Победата...

Македонија напредува на ФИФА ранг листата

Македонија напредува на ФИФА ранг листата

пред 8 месеци - Локално - Спорт

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа нов скок на најновата ФИФА ранг листа. Македонија сега е за 32 позиции...

Времеплов
x