20
Манчини  Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

Манчини: Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

пред 8 месеци - Вистина - Без катеторија

Вдардар вечерва против рускиот Зенит ќе го игра првиот меч во групната фаза во Лига Европа. Вчера попладнето својот единствен тренинг на Арената „Филип Втори“ го одржа и руската екипа.

Манчини  Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

Манчини: Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

пред 8 месеци - Курир - Фудбал

Вчера попладнето својот единствен тренинг на Арената „Филип Втори“ го одржа и руската екипа. На прес конференцијата тренерот...

Манчини пред дуелот со Вардар  Не ме загрижува неефикасноста

Манчини пред дуелот со Вардар: Не ме загрижува неефикасноста

пред 8 месеци - Дерби - Фудбал

Роберто Манчини ја подготвува својата екипа за гостувањето во Скопје и дуелот со Вардар во Лига Европа, а на денешната прес-конференција...

Манчини  Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

Манчини: Сакаме од Скопје да се вратиме со победа

пред 8 месеци - Сител - Фудбал

Вдардар утревечер против рускиот Зенит ќе го игра првиот меч во групната фаза во Лига Европа. Попладнево својот единствен тренинг на Арената „Филип Втори“ го одржа и руската екипа.

Манчини  Вардар има одлична одбрана и ќе биде тврд орев

Манчини: Вардар има одлична одбрана и ќе биде тврд орев

пред 8 месеци - Sportmedia - Фудбал

Роберто Манчини има мака со офанзивниот дел во играта на Зенит, екипата нема постигнато гол над 200 минути, а наспроти рускиот состав, утре во Скопје ќе биде вардаровиот бедем.

Манчини и Зенит дојдоа наоблечени

Манчини и Зенит дојдоа наоблечени!

пред 8 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Тимот на Зенит Санкт Петербург пристигна во Скопје, каде што утре ја отвараат сезоната во Лигата на Европа на дуел со Вардар.

Вардар   Зенит завршува 1 1

Вардар - Зенит завршува 1:1!

пред 8 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Досега сите мечеви во Европа, меѓу наши и руски клубови, кога се играле во Македонија завршувале 1:1. Значи утре на средбата Вардар - Зенит „треба“ да биде 1:1 Утрешната средба од 1.

Кокорин е најголемата закана по Вардар

Кокорин е најголемата закана по Вардар

пред 8 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Зенит се надева дека во Скопје ќе проработи неговиот напаѓач. Александар Кокорин иако има само 26 години, смени многу клубови во Русија.

На Вардар не му се игра аргентинско танго со рускиот Зенит

На Вардар не му се игра аргентинско танго со рускиот Зенит

пред 8 месеци - Sportmedia - Фудбал

Вардар ќе бара рецепт за изненадување против Зенит, поранешниот освојувач на УЕФА купот, потоа преименуван во Европа Лига.

Вардарци подготвени за дуелот со Зенит

Вардарци подготвени за дуелот со Зенит

пред 8 месеци - Сител - Фудбал

Embedded video for Вардарци подготвени за дуелот со Зенит Во четврток Вардар игра против руски Зенит.

Зенит  гигантот кој летово од шега си потроши 70 милиони евра  прва пречка на Вардар

Зенит, гигантот кој летово од шега си потроши 70 милиони евра, прва пречка на Вардар

пред 8 месеци - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар в четврток ќе почне да го живее сонот во Лигата на Европа, a прва пречка пред домашната публика ќе биде рускиот гигант Зенит, предводен од Роберто Манчини.

Времеплов
x