20
ЛДП на локалните избори ќе настапи заедно со СДСМ

ЛДП на локалните избори ќе настапи заедно со СДСМ

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Либерално-демократската партија (ЛДП) синоќа донесе одлука на наредните локални избори да биде дел од победничката коалиција...

ЛДП на локалните избори ќе настапи заедно со СДСМ

ЛДП на локалните избори ќе настапи заедно со СДСМ

пред 5 месеци - A1on - Македонија

„Либерално-демократската партија синоќа донесе одлука на наредните локални избори да биде дел од победничката коалиција со...

ВМРО  НП на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

ВМРО – НП на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

пред 5 месеци - Infomax - Македонија

Општинските комитети на партијата добија слобода сами да направат коалиции на локално ниво кои би биле во интерес на граѓаните.

Жерновски исклучен од матичната партија

Жерновски исклучен од матичната партија

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски е исклучен од органите и телата на Либерално демократската партија, потврдуваат партиски извори за телевизија 24.

Жерновски исклучен од ЛДП

Жерновски исклучен од ЛДП

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Членовите на Централниот Одбор на Либерално демократската партија на синоќешната седница го исклучија од партијата и од сите партиски тела и органи поранешниот претседател, Андреј Жерновски, поради преминувањето во СДСМ.

Формирана предизборна коалиција предводена од СДСМ за локалните избори

Формирана предизборна коалиција предводена од СДСМ за локалните избори

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

22 политички партии кои се во Коалицијата предводена од СДСМ, потпишаа Договор за заеднички настап на локалните избори. Лидерот...

ЛДП до СДСМ Внимавајте со Жерновски да на ви се случи истото како со Стевчо Јакимовски

ЛДП до СДСМ: Внимавајте со Жерновски да на ви се случи истото како со Стевчо Јакимовски

пред 5 месеци - Скопје Инфо - Скопје

Централниот одбор на Либерално-демократската партија (ЛДП) синоќа констатирал дека Андреј Жерновски, градоначалникот на Центар, веќе не е член на ЛДП, по неговата изјава дека преминува во СДСМ.

Андреј Жерновски исклучен од органите и телата на ЛДП

Андреј Жерновски исклучен од органите и телата на ЛДП

пред 5 месеци - Фаланга - Македонија

Централниот одбор на ЛДП синоќа му посакал среќа на Жерновски во новата партија, а на СДСМ му посакал повторно да не му се случи Стевче Јакимовски.

ЛДП го исклучи Андреј Жерновски од органите и телата на партијата

ЛДП го исклучи Андреј Жерновски од органите и телата на партијата

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Централниот одбор на Либерално-демократската партија (ЛДП) синоќа констатирал дека Андреј Жерновски, градоначалникот на Центар, веќе не е член на ЛДП, по неговата изјава дека преминува во СДСМ.

Плусинфо Жерновски исклучен од ЛДП

Плусинфо: Жерновски исклучен од ЛДП

пред 5 месеци - Бриф - Македонија

Централниот одбор на Либерално-демократската партија (ЛДП) синоќа констатирал дека Андреј Жерновски, градоначалникот на Центар, веќе не е член на ЛДП, по неговата изјава дека преминува во СДСМ.

Андреј Жерновски исклучен од органите и телата на ЛДП

Андреј Жерновски исклучен од органите и телата на ЛДП

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Централниот одбор на Либерално-демократската партија (ЛДП) синоќа констатирал дека Андреј Жерновски, градоначалникот на Центар, веќе не е член на ЛДП, по неговата изјава дека преминува во СДСМ.

Заев Формираме коалиција од 22 партии предводена од СДСМ за живот во Македонија за сите

Заев: Формираме коалиција од 22 партии, предводена од СДСМ, за живот во Македонија за сите!

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Обраќање, Зоран Заев, претседател на СДСМ Скопје, 13.09.2017 Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Живот во Македонија за сите.

ЛДП го исклучи Жерновски од партијата

ЛДП го исклучи Жерновски од партијата

пред 5 месеци - Кајгана - Македонија

Андреј Жерновски, градоначалникот на Центар, веќе не е член на ЛДП, откако Централниот одбор на Либерално-демократската партија (ЛДП) синоќа одлучувал по неговата изјава дека преминува во СДСМ.

СДСМ на локалните избори ќе настапи со 22 коалициски партии

СДСМ на локалните избори ќе настапи со 22 коалициски партии

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Дваесет и две политички партии кои се во коалицијата предводена од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија вечерва во седиштто на СДСМ потпишаа Договор за настап на локалните избори.

СДСМ и уште 21 партија потпишаа договор за коалиција на локалните избори

СДСМ и уште 21 партија потпишаа договор за коалиција на локалните избори

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Дваесет и две политички партии кои се во коалицијата предводена од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија вечра во седиштто на СДСМ потпишаа Договор за настап на локалните избори.

СДСМ и партиите во коалицијата потпишаа Договор за настап на локалните избори

СДСМ и партиите во коалицијата потпишаа Договор за настап на локалните избори

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Во коалицијата се: СДСМ, Нова социјалдемократска партија, Либерално-демократска партија, Демократски сојуз на Власите од...

Ова е коалицијата на СДСМ за локалните избори

Ова е коалицијата на СДСМ за локалните избори

пред 5 месеци - Бизнис вести - Економија

СДСМ ја објави коалицијата од 22 политички партии кои заеднички ќе настапат на следните локални избори. Меѓу партиите во...

ВМРО  НП на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

ВМРО - НП на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Општинските комитети на партијата добија слобода сами да направат коалиции на локално ниво кои би биле во интерес на граѓаните.

Заев Формираме коалиција од 22 партии предводена од СДСМ

Заев: Формираме коалиција од 22 партии, предводена од СДСМ

пред 5 месеци - Бриф - Македонија

Претседателите на 22 партии дел од коалицијата предводена од СДСМ, денеска потпишаа Договор за заеднички настап на локалните избори под мотото „Живот во Македонија за сите“.

Еве што одлучи ВМРО Народна партија за претстојните локални избори на централно ниво

Еве што одлучи ВМРО-Народна партија за претстојните локални избори на централно ниво

пред 5 месеци - Бизнис вести - Економија

ВМРО-Народна партија на седница на Извршниот комитет донесе одлука да не учествува на претстојните локални избори на централно ниво.

СДСМ и уште 21 партија потпишаа договор за коалиција на локалните избори

СДСМ и уште 21 партија потпишаа договор за коалиција на локалните избори

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Во проширен состав, под мотото „Живот во Македонија за сите“, коалицијата предводена од СДСМ потпиша договор за заеднички настап на локалните избори.

ВМРО  НП на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

ВМРО - НП на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

Општинските комитети на партијата добија слобода сами да направат коалиции на локално ниво кои би биле во интерес на граѓаните.

СДСМ и партиите во коалицијата потпишаа Договор за настап на локалните избори

СДСМ и партиите во коалицијата потпишаа Договор за настап на локалните избори

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Дваесет и две политички партии кои се во коалицијата предводена од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија вечерва во седиштто на СДСМ потпишаа Договор за настап на локалните избори.

ВМРО  НП на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

ВМРО - НП на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија одлучил партијата да не учествува на престојните локални избори на централно ниво, соопштија од партијата.

Заев Формираме коалиција од 22 партии за живот во Македонија за сите ВИДЕО

Заев: Формираме коалиција од 22 партии, за живот во Македонија за сите ВИДЕО

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Претседателите на 22 партии дел од коалицијата предводена од СДСМ, денеска потпишаа Договор за заеднички настап на локалните избори под мотото „Живот во Македонија за сите“.

Коалицијата предводена од СДСМ брои вкупно 22 партии

Коалицијата предводена од СДСМ брои вкупно 22 партии

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Живот во Македонија за сите – ова е заедничката цел што нè обедини сите нас, леви, десни, партии од центарот, кои денеска го потпишавме Договорот за настап на локалните избори.

Партијата на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

Партијата на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија одлучил партијата да не учествува на престојните локални избори на централно ниво, соопштија од партијата.

ВО ЖИВО Потпишување на Договор за настап на локалните избори помеѓу партиите што се дел од коалицијата предводена од СДСМ

ВО ЖИВО: Потпишување на Договор за настап на локалните избори помеѓу партиите што се дел од коалицијата предводена од СДСМ

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Партиите кои што се дел од коалицијата предводена од СДСМ вечерва во седиштето на СДСМ ќе потпишат договор за настап на локалните избори, а предвидено е и обраќање на лидерот на партијата, Зоран Заев.

Партијата на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

Партијата на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија одлучил партијата да не учествува на престојните локални избори на централно ниво, соопштија од партијата.

Потпишан Договор за настап на локалните избори помеѓу партиите што се дел од коалицијата предводена од СДСМ

Потпишан Договор за настап на локалните избори помеѓу партиите што се дел од коалицијата предводена од СДСМ

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Претседателите на 22 партии дел од коалицијата предводена од СДСМ, денеска потпишаа Договор за заеднички настап на локалните избори под мотото „Живот во Македонија за сите“.

Времеплов
x