20
Бркањето странски инвеститори ги богати тајкуните на СДС и ќе ја намали просечната плата Три фабрики ставаат клуч на врата 1000 работиници остануваат на улица

Бркањето странски инвеститори ги богати тајкуните на СДС и ќе ја намали просечната плата: Три фабрики ставаат клуч на врата, 1000 работиници остануваат на улица

пред 5 месеци - Весник - Економија

Уште три нови фабрики, странски инвестиции со околу 1000 вработени, од вчера се пред одлука за нивно затворање. Тоа значи и одлука 1000 лица да останат без средства за егзистенција.

Бркањето странски инвеститори ги богати тајкуните на СДС и ќе ја намали просечната плата Три фабрики ставаат клуч на врата 1000 работиници остануваат на улица

Бркањето странски инвеститори ги богати тајкуните на СДС и ќе ја намали просечната плата: Три фабрики ставаат клуч на врата, 1000 работиници остануваат на улица

пред 5 месеци - Република - Економија

Уште три нови фабрики, странски инвестиции со околу 1000 вработени, од вчера се пред одлука за нивно затворање. Тоа значи и одлука 1000 лица да останат без средства за егзистенција.

Средба Заев Рахман Создаваме услови за економски развој низ одржлива финансиска стабилност на државата

Средба Заев-Рахман: Создаваме услови за економски развој низ одржлива финансиска стабилност на државата

пред 5 месеци - A1on - Економија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од дел од економскиот тим во Владата, денеска се сретна со Јесмин Рахман, шефица на Мисијата на Меѓународниот монетарен фонд за Македонија.

Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

пред 5 месеци - Пулс 24 - Македонија

Поради игнорантскиот однос и незаинтересираноста на актуелната Влада предводена од Зоран Заев, неколку илјади граѓани ќе останат без работа.

По отворениот прогон на странските инвеститори од Владата, хаос меѓу компаниите: Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

пред 5 месеци - Денешен - Македонија

Поради игнорантскиот однос и незаинтересираноста на актуелната Влада предводена од Зоран Заев, неколку илјади граѓани ќе останат без работа.

ФАБРИКИТЕ ЌЕ СЕ ЗАТВАРААТ По отворениот прогон на инвеститорите од Заев и Анѓушев до крајот на годината клуч на врата на 3 фабрики

ФАБРИКИТЕ ЌЕ СЕ ЗАТВАРААТ: По отворениот прогон на инвеститорите од Заев и Анѓушев, до крајот на годината клуч на врата на 3 фабрики!

пред 5 месеци - Infomax - Македонија

Поради игнорантскиот однос и незаинтересираноста на актуелната Влада предводена од Зоран Заев, неколку илјади граѓани ќе останат без работа.

Владата ги брка странските инвеститори уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

Владата ги брка странските инвеститори, уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

пред 5 месеци - Весник - Економија

Поради игнорантскиот однос и незаинтересираноста на актуелната Влада предводена од Зоран Заев, неколку илјади граѓани ќе останат без работа.

Владата ги брка странските инвеститори уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

Владата ги брка странските инвеститори, уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

пред 5 месеци - Република - Економија

Поради игнорантскиот однос и незаинтересираноста на актуелната Влада предводена од Зоран Заев, неколку илјади граѓани ќе останат без работа.

По отворениот прогон на странските инвеститори од Владата хаос меѓу компаниите Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

По отворениот прогон на странските инвеститори од Владата, хаос меѓу компаниите: Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Имено, откако владата врши отворен прогон на странските инвеститори, дел од нив планираат да ја напуштат Македонија и својот капитал да го пренасочат во друга држава која има одговорна влада, за разлика од нашата.

По отворениот прогон на странските инвеститори од Владата хаос меѓу компаниите Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

По отворениот прогон на странските инвеститори од Владата, хаос меѓу компаниите: Уште три нови фабрики со клуч на вратите до крајот на годината

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

Поради игнорантскиот однос и незаинтересираноста на актуелната Влада предводена од Зоран Заев, неколку илјади граѓани ќе останат без работа.

ДЕЛЕВ Бркањето на странските инвеститори само ќе им користи на тајкуните на СДС

ДЕЛЕВ: Бркањето на странските инвеститори само ќе им користи на тајкуните на СДС

пред 5 месеци - ТВ Нова - Македонија

Пресот на владата за странски инвестиции беше уште еден класичен обид за манипулација на јавноста и нејзино дефокусирање...

Христијан Делев СДС нема концепт за странски инвестиции

Христијан Делев: СДС нема концепт за странски инвестиции

пред 5 месеци - Сител - Економија

Пресот на владата за странски инвестиции беше уште еден класичен обид за манипулација на јавноста и нејзино дефокусирање од деструктивните економски политики на неспособната влада предводена од СДС.

Бошњаковски Претходната влада плаќала за странските инвеститори по 11000 евра за работно место

Бошњаковски: Претходната влада плаќала за странските инвеститори по 11000 евра за работно место

пред 5 месеци - ТВ Нова - Без катеторија

225 милиони евра биле потрошени за влез на 25 странски компании кои вработиле над 20.000 луѓе. На повеќето од овие работни места вработени биле работници преземени од македонското стопанство објави денеска новата влада.

Владата контра странските компании  објави класифицирани договори

Владата контра странските компании – објави класифицирани договори

пред 5 месеци - Алфа - Економија

Во меѓувреме, три големи мултинационални компании, со над 2000 вработувања, најавија дека ќе ја напуштат Македонија. 225 милиони биле потрошени за субвенционирање на 25 странски компании кои отвориле нови 20.

Делев Бркањето на странските инвеститори само ќе им користи на тајкуните на СДС и ќе ја намали просечната плата

Делев: Бркањето на странските инвеститори само ќе им користи на тајкуните на СДС и ќе ја намали просечната плата

пред 5 месеци - Курир - Македонија

-Новата влада во паника од економскиот колапс денес излезе со апсолутно неточни информации во делот на странските инвестиции.

Како западниот капитал ја колонизираше Источна Европа

Како западниот капитал ја колонизираше Источна Европа

пред 5 месеци - Off.net.mk - Без катеторија

Не е тешко да бидеш популист во Источна Европа (како што може да се види од Полска, Унгарија и Словачка), проблемот е национализмот стварно да ти држи наспроти западниот капитал во твојата земја.

Делев СДСМ ги брка странските инвеститори што ќе ја намали просечната плата

Делев: СДСМ ги брка странските инвеститори, што ќе ја намали просечната плата

пред 5 месеци - A1on - Економија

Христијан Делев од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека пресот на владата за странски инвестиции бил уште еден обид за манипулација на јавноста и нејзино дефокусирање од деструктивните политики на владата предводена од СДСМ.

Делев Бркањето на странските инвеститори само ќе им користи на тајкуните на СДСМ

Делев: Бркањето на странските инвеститори само ќе им користи на тајкуните на СДСМ

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Прес-конференцијата на Владата за странските инвестиции е уште еден обид за манипулација на јавноста и нејзино дефокусирање од деструктивните економски политики на „неспособната Влада предводена од СДС“, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

20 000 СЕМЕЈСТВА ВО ОПАСНОСТ ДА ГО ЗАГУБАТ ПАРЧЕТО ЛЕБ СДСМ со објавувањето на договорите отвора војна против 100 странски компании неизвесни над 20 илјади вработувања

20.000 СЕМЕЈСТВА ВО ОПАСНОСТ ДА ГО ЗАГУБАТ ПАРЧЕТО ЛЕБ: СДСМ со објавувањето на договорите отвора војна против 100 странски компании, неизвесни над 20 илјади вработувања!

пред 5 месеци - Infomax - Без катеторија

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев вчера на телевизијата 24 Вести објави дека денекса ќе се почнело со објавување на државна...

СДСМ им отвора војна на 100 странски компании доведени во прашање 20 000 вработувања

СДСМ им отвора војна на 100 странски компании, доведени во прашање 20.000 вработувања

пред 5 месеци - Весник - Економија

Владата на Република Македонија денеска ќе објави информации за тоа колку државна помош им е доделена на странските инвеститори.

СДСМ им отвора војна на 100 странски компании доведени во прашање 20 000 вработувања

СДСМ им отвора војна на 100 странски компании, доведени во прашање 20.000 вработувања

пред 5 месеци - Република - Македонија

Владата на Република Македонија денеска ќе објави информации за тоа колку државна помош им е доделена на странските инвеститори.

СДСМ со објавувањето на договорите отвора војна против 100 странски компании неизвесни над 20 илјади вработувања

СДСМ со објавувањето на договорите отвора војна против 100 странски компании, неизвесни над 20 илјади вработувања

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Имено, државата ги ослободила од плаќање на даноци и придонесе во извесен законски рок, и всушност нема никаква оштета на...

СДСМ со објавувањето на договорите отвора војна против 100 странски компании, неизвесни над 20 илјади вработувања

пред 5 месеци - Денешен - Македонија

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев вчера на телевизијата 24 Вести објави дека денекса ќе се почнело со објавување на државна...

Неуставниот и репресивен Закон за јазици утре на главна расправа во Собранието Заев и СДСМ ќе се обидат да дефокусираат со објавување на договорите на странските инвеститори

Неуставниот и репресивен Закон за јазици утре на главна расправа во Собранието, Заев и СДСМ ќе се обидат да дефокусираат со објавување на договорите на странските инвеститори

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Тој најави дека Владата денес ќе ги објави договорите за субвенционирање што минатата власт ги случуваше со странските инвеститори.

МАКЕДОНИЈА ПРЕД РЕЦЕСИЈА Меѓународните финансиски институции предупредуваат на опасност од рецесија Заев и владата се прават слепи

МАКЕДОНИЈА ПРЕД РЕЦЕСИЈА: Меѓународните финансиски институции предупредуваат на опасност од рецесија, Заев и владата се прават слепи!

пред 5 месеци - Infomax - Без катеторија

Извештајот на „Finance Think“ покажува дека растот на економијата е замрзнат и сите параметри укажуваат на надолен тренд.

Не бркајте ги странските инвеститори

Не бркајте ги странските инвеститори

пред 5 месеци - Република - Колумни

Михајло Маневски Денес кога секоја замја се бори за влегување на странски капитал и за отварање на нови фабрики и нови работни места, неспособната Влада на Зоран Заев удри по странските инвеститори.

Времеплов
x