20
Крај на една богата кариера

Крај на една богата кариера!

пред 5 месеци - Сител - Кошарка

Кошаркарскиот сојуз на Црна Гора соопшти дека досегашниот селектор на репрезентацијата, Богдан Тањевиќ, се повлекол од функцијата и дека во исто време ја завршува тренерската кариера.

Црногорците останаа без селектор  Богдан Тањевиќ стави крај на кариерата

Црногорците останаа без селектор, Богдан Тањевиќ стави крај на кариерата

пред 5 месеци - Екипа - Кошарка

Селекторот на Црна Гора, Богдан Тањевиќ, се простува од кошарката, откако денес одлучи да се повлече од позицијата и да стави крај на тренерската кариера.

Богадан Тањевиќ поднесе оставка и објави крај на кариерата

Богадан Тањевиќ поднесе оставка и објави крај на кариерата

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Кошаркарскиот сојуз на Црна Гора соопшти дека досегашниот селектор на репрезентацијата, Богдан Тањевиќ, се повлекол од функцијата и дека во исто време ја завршува тренерската кариера.

Тањевиќ се повлече од селекторското место на Црна Гора и објави крај на кариерата

Тањевиќ се повлече од селекторското место на Црна Гора и објави крај на кариерата

пред 5 месеци - A1on - Кошарка

Досегашниот селектор на црногорската кошаркарска репрезентација Богдан Тањевиќ се повлече од функцијата и стави крај на неговата кариера, објави тамошниот кошаркарски сојуз.

Тањевиќ се повлече од селекторското место на Црна Гора и објави крај на кариерата

Тањевиќ се повлече од селекторското место на Црна Гора и објави крај на кариерата

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Досегашниот селектор на црногорската кошаркарска репрезентација Богдан Тањевиќ се повлече од функцијата и стави крај на неговата кариера, објави тамошниот кошаркарски сојуз.

 Доктор  Месина бара лек за Србија

„Доктор“ Месина бара лек за Србија

пред 5 месеци - Екипа - Кошарка

Србија и без бројните ѕвезди делува сигурно во досегашниот дел од Евробаскет 2017, но селекторот Ѓорѓевиќ и неговите избраници се свесни дека и покрај бројните отсуства од оваа селекција се очекува атак на златниот медал.

Српски навивачи избркани поради шајкачи

Српски навивачи избркани поради шајкачи

пред 5 месеци - Весник - Спорт

На четворица навивачи на српската кошаркарска репрезентација од Чачак им бил забранет влез во арената "Синан Ердем" во Истанбул...

Кошаркарите на Италија добиваат дневници за настапот на Евробаскетот

Кошаркарите на Италија добиваат дневници за настапот на Евробаскетот!

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Кошаркарите на репрезентацијата на Италија добиваат финансиски надомест за настапот на Евробаскетот, пренесува „Газета дело Спорт".

Српски навивачи избркани поради шајкачи

Српски навивачи избркани поради шајкачи

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

На четворица навивачи на српската кошаркарска репрезентација од Чачак им бил забранет влез во арената "Синан Ердем" во Истанбул...

Кошаркарите на Италија добиваат дневници за настапот на Евробаскетот

Кошаркарите на Италија добиваат дневници за настапот на Евробаскетот!

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Кошаркарите на репрезентацијата на Италија добиваат финансиски надомест за настапот на Евробаскетот, пренесува „Газета дело Спорт".

Времеплов
x