20
ЛДП на локалните избори ќе настапи заедно со СДСМ

ЛДП на локалните избори ќе настапи заедно со СДСМ

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

На синоќешната седница, Централниот Одбор на ЛДП го прифати договорот за коалиционен настап на наредните локални избори со Социјал Демократскиот Сојуз на Македонија (СДСМ).

ЛДП му даде шут карта на Жерновски и му порача на СДСМ  Да не ви се повтори Стевчо Јакимовски

ЛДП му даде шут-карта на Жерновски и му порача на СДСМ: Да не ви се повтори Стевчо Јакимовски

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Членовите на Централниот Одбор на Либерално демократската партија на синоќешната седница го исклучија од партијата и од сите партиски тела и органи поранешниот претседател, Андреј Жерновски, поради преминувањето во СДСМ.

ЛДП на локалните избори ќе настапи заедно со СДСМ

ЛДП на локалните избори ќе настапи заедно со СДСМ

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Либерално-демократската партија (ЛДП) синоќа донесе одлука на наредните локални избори да биде дел од победничката коалиција...

ЛДП на локалните избори ќе настапи заедно со СДСМ

ЛДП на локалните избори ќе настапи заедно со СДСМ

пред 5 месеци - A1on - Македонија

„Либерално-демократската партија синоќа донесе одлука на наредните локални избори да биде дел од победничката коалиција со...

Жерновски исклучен од матичната партија

Жерновски исклучен од матичната партија

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски е исклучен од органите и телата на Либерално демократската партија, потврдуваат партиски извори за телевизија 24.

Жерновски исклучен од ЛДП

Жерновски исклучен од ЛДП

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Членовите на Централниот Одбор на Либерално демократската партија на синоќешната седница го исклучија од партијата и од сите партиски тела и органи поранешниот претседател, Андреј Жерновски, поради преминувањето во СДСМ.

ЛДП до СДСМ  Внимавајте со Жерновски да на ви се случи истото како со Стевчо Јакимовски

ЛДП до СДСМ: Внимавајте со Жерновски да на ви се случи истото како со Стевчо Јакимовски

пред 5 месеци - Скопје Инфо - Скопје

Централниот одбор на Либерално-демократската партија (ЛДП) синоќа констатирал дека Андреј Жерновски, градоначалникот на Центар, веќе не е член на ЛДП, по неговата изјава дека преминува во СДСМ.

Андреј Жерновски исклучен од органите и телата на ЛДП

Андреј Жерновски исклучен од органите и телата на ЛДП

пред 5 месеци - Фаланга - Македонија

Централниот одбор на ЛДП синоќа му посакал среќа на Жерновски во новата партија, а на СДСМ му посакал повторно да не му се случи Стевче Јакимовски.

ЛДП го исклучи Андреј Жерновски од органите и телата на партијата

ЛДП го исклучи Андреј Жерновски од органите и телата на партијата

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Централниот одбор на Либерално-демократската партија (ЛДП) синоќа констатирал дека Андреј Жерновски, градоначалникот на Центар, веќе не е член на ЛДП, по неговата изјава дека преминува во СДСМ.

Плусинфо  Жерновски исклучен од ЛДП

Плусинфо: Жерновски исклучен од ЛДП

пред 5 месеци - Бриф - Македонија

Централниот одбор на Либерално-демократската партија (ЛДП) синоќа констатирал дека Андреј Жерновски, градоначалникот на Центар, веќе не е член на ЛДП, по неговата изјава дека преминува во СДСМ.

Андреј Жерновски исклучен од органите и телата на ЛДП

Андреј Жерновски исклучен од органите и телата на ЛДП

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Централниот одбор на Либерално-демократската партија (ЛДП) синоќа констатирал дека Андреј Жерновски, градоначалникот на Центар, веќе не е член на ЛДП, по неговата изјава дека преминува во СДСМ.

ЛДП го исклучи Жерновски од партијата

ЛДП го исклучи Жерновски од партијата

пред 5 месеци - Кајгана - Македонија

Андреј Жерновски, градоначалникот на Центар, веќе не е член на ЛДП, откако Централниот одбор на Либерално-демократската партија (ЛДП) синоќа одлучувал по неговата изјава дека преминува во СДСМ.

Жерновски ја напушта и општината и партијата

Жерновски ја напушта и општината и партијата

пред 5 месеци - Off.net.mk - Македонија

Носталгични моменти: Со среќа.

Времеплов
x