20
Вуко Борозан го постигна најубавиот гол во СЕХА лига

Вуко Борозан го постигна најубавиот гол во СЕХА лига

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Македонскиот ракометен шампион Вардар игра одлично во СЕХА-лигата, бележејќи максимални три победи на стартот од новата сезона.

Вуко Борозан го постигна најубавиот гол во СЕХА лига

Вуко Борозан го постигна најубавиот гол во СЕХА лига

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Македонскиот ракометен шампион Вардар игра одлично во СЕХА-лигата, бележејќи максимални три победи на стартот од новата сезона.

Борозан   стрелец на најубавиот гол во СЕХА

Борозан – стрелец на најубавиот гол во СЕХА

пред 5 месеци - Екипа - Ракомет

Вардар игра одлично во СЕХА-лигата, бележејќи максимални три победи на стартот од новата сезона. Воедно, погодокот на Вуко...

Најубавите голови на 3  коло на СЕХА лигата

Најубавите голови на 3. коло на СЕХА-лигата

пред 5 месеци - РК Металург - Ракомет

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од третото коло на ова регионално натпреварување, а меѓу нив нема стрелци на Металург.

Комплетирано е 3  коло во СЕХА лигата  Резултати и табела

Комплетирано е 3. коло во СЕХА-лигата. Резултати и табела

пред 5 месеци - РК Металург - Ракомет

Со денешните две средби, комплетирано е третото коло во СЕХА-лигата. Комплетни резултати: Вардар – Брест  31:23 (17:14) Татран...

Голот на Мице Шилегов меѓу најубавите пет гола на 2  коло на СЕХА лигата

Голот на Мице Шилегов меѓу најубавите пет гола на 2. коло на СЕХА-лигата

пред 5 месеци - РК Металург - Ракомет

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од второто коло на ова регионално натпреварување, а меѓу нив е и голот на Мице Шилегов од средбата со Динамо Панчево.

Објавени се петте најдобри голмански одбрани во 2 то СЕХА коло

Објавени се петте најдобри голмански одбрани во 2-то СЕХА-коло

пред 5 месеци - РК Металург - Ракомет

СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани од второто коло на ова регионално натпреварување и овој пат немаме свој претставник на листата, и покрај 14-те одбрани на Дарко Арсиќ.

Времеплов
x