20
Автобус на ЈСП прегази скопјанец

Автобус на ЈСП прегази скопјанец

пред 5 месеци - Република - Без катеторија

Околу 14 часот и 30 минути вчера на булевар „Трета Македонска бригада“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која автобус на Јавното сообраќајно претпријатие управуван од 53-годишниот М.

ТРАГЕДИЈА Пешак загина по удар од автомобил на автопатот Скопје Велес

ТРАГЕДИЈА: Пешак загина по удар од автомобил на автопатот Скопје-Велес

пред 5 месеци - Курир - Хроника

Како што велат од полицијата, вчера во 22.45 часот на автопатот Скопје-Велес, кај место викано Рајко Жинзифов, се случила сообраќајна незгода во која патничко возило мерцедес ЦЛС 350 со српски регистарски ознаки, управувано од Д.

Тешко повреден пешак во сообраќајка

Тешко повреден пешак во сообраќајка

пред 5 месеци - Бркај работа - Македонија

На 13.09.2017 година околу 14:30 часот на булевар „Трета Македонска бригада“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која автобус на Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП), управуван од М.

Автобус прегази пешак во Скопје уште еден тешко повреден во тешка сообраќајка

Автобус прегази пешак во Скопје, уште еден тешко повреден во тешка сообраќајка

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Дента околу 14.30 часот на булевар „Трета Македонска бригада“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која автобус на Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП), управуван од М.

Детали за трагедија кај Велес српски државјанин прегази пешак на автопатот

Детали за трагедија кај Велес, српски државјанин прегази пешак на автопатот

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Вчера вечер  во 22.45 часот на автопатот Скопје-Велес, кај место викано „Рајко Жинзифов“ се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Мерцедес ЦЛС 350“ со српски регистарски ознаки, управувано од Д.

Автобус на ЈСП прегази скопјанец

Автобус на ЈСП прегази скопјанец

пред 5 месеци - Прес 24 - Хроника

Околу 14 часот и 30 минути на булевар „Трета Македонска бригада“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која автобус на Јавното сообраќајно претпријатие управуван од 53-годишниот М.

Тешко повреден пешак во сообраќајка

Тешко повреден пешак во сообраќајка

пред 5 месеци - Курир - Хроника

Во незгодата М.И. се здобил со тешки телесни повреди. Тој бил пренесен во Ургентен центар Скопје каде бил задржано за понатамошно лекување.

Починал на лице место  страшна сообраќајка на патот Скопје Велес

Починал на лице место - страшна сообраќајка на патот Скопје-Велес

пред 5 месеци - Прес 24 - Хроника

На автопатот Скопје-Велес, кај место ввикано „Рајко Жинзифов“ вчера се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Мерцедес ЦЛС 350“ со српски регистарски ознаки,  управувано од 45-годишниот Д.

Загина пешак на автопатот Скопје Велес

Загина пешак на автопатот Скопје-Велес

пред 5 месеци - MK News - Хроника

Пешак на 30-годишна возраст од кочанско Грдовци загинал во сообраќајна несреќа што вчера се случила на автопатот Скопје-Велес, кај местото „Рако Жинзифов“.

Загина пешак на автопатот Скопје Велес

Загина пешак на автопатот Скопје-Велес

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Пешак на 30-годишна возраст од кочанско Грдовци загинал во сообраќајна несреќа што вчера се случила на автопатот Скопје-Велес, кај местото „Рако Жинзифов“.

Почина велосипедист по удар од Мерцедес

Почина велосипедист по удар од „Мерцедес“

пред 5 месеци - Курир - Хроника

Од здобиените повреди, пешакот починал веднаш на местото на настанот. Смртта била констатирана од страна на лекар од Итна медицинска помош.

Трагедија на автопатот кон Велес Пешак прегазен од мерцедес починал на самото место

Трагедија на автопатот кон Велес: Пешак прегазен од мерцедес, починал на самото место

пред 5 месеци - Република - Без катеторија

Едно лице загина, тројца се потешко повредени, а осум полесно во 13 сообраќајни несреќи што во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Еден загинат во тешка сообраќајка

Еден загинат во тешка сообраќајка

пред 5 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Едно лице загина, тројца се потешко повредени, а осум полесно во 13 сообраќајни несреќи што во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Трагедија на автопатот кон Велес Пешак прегазен од мерцедес почина на самото место

Трагедија на автопатот кон Велес: Пешак прегазен од мерцедес, почина на самото место

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Едно лице загина, тројца се потешко повредени, а осум полесно во 13 сообраќајни несреќи што во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Еден загинат тројца потешко и осум полено повредени во 13 сообраќајки во Скопје

Еден загинат, тројца потешко и осум полено повредени во 13 сообраќајки во Скопје

пред 5 месеци - ТВ Нова - Хроника

Едно лице загина, тројца се потешко повредени, а осум полесно во 13 сообраќајни несреќи што во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Пешак загина по удар од автомобил на автопатот Скопје Велес

Пешак загина по удар од автомобил на автопатот Скопје-Велес

пред 5 месеци - Кајгана - Македонија

На автопатот Скопје-Велес, србин со својот автомобил удрил во пешак, кој од здобиените повреди починал на самото место. Како што велат од полицијата, вчера во 22.

Еден загинат тројца потешко и осум полено повредени во 13 сообраќајки во Скопје

Еден загинат, тројца потешко и осум полено повредени во 13 сообраќајки во Скопје

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Сообраќајната несреќа во кое загина едно лице се случила вчера во 22:45 часот на автопатот „Александар Македонски“ во насока од Скопје кон Велес во близина на местото викано Рајко Жинзифов.

Еден загинат тројца потешко и осум полесно повредени во 13 сообраќајки во Скопје

Еден загинат, тројца потешко и осум полесно повредени во 13 сообраќајки во Скопје

пред 5 месеци - Курир - Хроника

Сообраќајната несреќа во кое загина едно лице се случила вчера во 22:45 часот на автопатот „Александар Македонски“ во насока од Скопје кон Велес во близина на местото викано Рајко Жинзифов.

Загина прегазен пешак на автопатот Скопје Велес

Загина прегазен пешак на автопатот Скопје-Велес

пред 5 месеци - Локално - Хроника

Во средата во 22.45 часот на автопатот Скопје-Велес, кај место ввикано „Рајко Жинзифов“ се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Мерцедес ЦЛС 350“ со српски регистарски ознаки, управувано од Д.

Се пролеа крв на скопските улици Еден загинат во сообраќајка

Се пролеа крв на скопските улици: Еден загинат во сообраќајка

пред 5 месеци - Прес 24 - Хроника

Едно лице загина, тројца се потешко повредени, а осум полесно во 13 сообраќајни несреќи што во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Еден загинат тројца потешко и осум полено повредени во 13 сообраќајки во Скопје

Еден загинат, тројца потешко и осум полено повредени во 13 сообраќајки во Скопје

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Едно лице загина, тројца се потешко повредени, а осум полесно во 13 сообраќајни несреќи што во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Возач тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Возач тешко повреден во сообраќајка во Скопје

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Вчера во 10.10 часот на крстосница од ул. „4-ти Јули“ и ул. „Атанас Иљоски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Хјундаи“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.

Пешак со тешки повреди по удар од автобус на ЈСП на Трета Македонска бригада во Скопје

Пешак со тешки повреди по удар од автобус на ЈСП на „Трета Македонска бригада“ во Скопје

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Вчера околу 14.30 часот на булевар „Трета Македонска бригада“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која автобус на Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП), управуван од М.

Пешак загина по удар од автомобил на автопатот Скопје Велес

Пешак загина по удар од автомобил на автопатот Скопје-Велес

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Синоќа во 22.45 часот на автопатот Скопје-Велес, кај место ввикано „Рајко Жинзифов“ се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Мерцедес ЦЛС 350“ со српски регистарски ознаки, управувано од Д.

Еден загинат тројца потешко и осум полесно повредени во 13 сообраќајки во Скопје

Еден загинат, тројца потешко и осум полесно повредени во 13 сообраќајки во Скопје

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Едно лице загина, тројца се потешко повредени, а осум полесно во 13 сообраќајни несреќи што во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Еден загинат тројца потешко и осум полено повредени во 13 сообраќајки во Скопје

Еден загинат, тројца потешко и осум полено повредени во 13 сообраќајки во Скопје

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Едно лице загина, тројца се потешко повредени, а осум полесно во 13 сообраќајни несреќи што во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Времеплов
x