20
Истражување Намален рејтингот на полицијата поголема доверба за полицајките во однос на полицајците

Истражување: Намален рејтингот на полицијата, поголема доверба за полицајките во однос на полицајците

пред 8 месеци - Сител - Македонија

Мнозинството граѓани на Република Македонија имаат доверба во полицијата, која е втора институција со највисок рејтинг, по образовните институции.

За Македонците полицајките се закон

За Македонците полицајките се закон !

пред 8 месеци - Вечер - Македонија

Мнозинството граѓани на Република Македонија имаат доверба во полицијата, која е втора институција со највисок рејтинг, по образовните институции.

Македонските граѓани повеќе им веруваат на полицајките отколку на полицајците

Македонските граѓани повеќе им веруваат на полицајките отколку на полицајците

пред 8 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Мнозинството граѓани на Република Македонија имаат доверба во полицијата, која е втора институција со највисок рејтинг, по образовните институции.

НАМАЛЕН РЕЈТИНГОТ НА ПОЛИЦИЈАТА Поголема доверба за полицајките во однос на полицајците

НАМАЛЕН РЕЈТИНГОТ НА ПОЛИЦИЈАТА: Поголема доверба за полицајките во однос на полицајците

пред 8 месеци - ТВ Нова - Македонија

Мнозинството граѓани на Република Македонија имаат доверба во полицијата, која е втора институција со највисок рејтинг, по образовните институции.

Анкета на Павел Шатев Заев не е добар премиер ВМРО ДПМНЕ убедливо ќе победи на локалните избори

Анкета на Павел Шатев: Заев не е добар премиер, ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи на локалните избори

пред 8 месеци - Прес 24 - Македонија

Граѓаните сметаат дека Заев не е добар премиер и поголема доверба имаат во извршувањето на оваа функција на Никола Груевски.

Анкета на Павел Шатев: Заев не е добар премиер, ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи на локалните избори

пред 8 месеци - Денешен - Македонија

Граѓаните сметаат дека Заев не е добар премиер и поголема доверба имаат во извршувањето на оваа функција на Никола Груевски.

Анкета на Павел Шатев Заев не е добар премиер ВМРО ДПМНЕ убедливо ќе победи на локалните избори

Анкета на Павел Шатев: Заев не е добар премиер, ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи на локалните избори

пред 8 месеци - Вистина - Без катеторија

Граѓаните сметаат дека Заев не е добар премиер и поголема доверба имаат во извршувањето на оваа функција на Никола Груевски.

Анкета на Павел Шатев Заев не е добар премиер ВМРО ДПМНЕ убедливо ќе победи на локалните избори

Анкета на Павел Шатев: Заев не е добар премиер, ВМРО-ДПМНЕ убедливо ќе победи на локалните избори

пред 8 месеци - Курир - Македонија

Зоран Заев НЕ е добар премиер, сметаат повеќе од половина од испитаниците на анкетата на Институтот Павел Шатев. Само 19,3 отсто одговориле со ДА на ова прашање.

Анкета на Павел Шатев  ВМРО ДПМНЕ ќе победи на локалните избори

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на локалните избори

пред 8 месеци - Република - Македонија

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија истражувања на јавното мислење на национално и на локално ниво, Институтот „Павел Шатев“ ја спроведе втората национална анкета на јавно мислење.

Македонците сè уште имаат висока доверба во полицијата

Македонците сè уште имаат висока доверба во полицијата

пред 8 месеци - Денар - Економија

Регионалната мрежа на граѓански организации Поинтпулс и Аналитика Тинк Тенк ја истражуваа перцепцијата на граѓаните за полицијата,...

Истражување Намален рејтингот на полицијата поголема доверба за полицајките во однос на полицајците

Истражување: Намален рејтингот на полицијата, поголема доверба за полицајките во однос на полицајците

пред 8 месеци - Либертас - Македонија

Мнозинството граѓани на Република Македонија имаат доверба во полицијата, која е втора институција со највисок рејтинг, по образовните институции.

 Анкета Македонските граѓани со најголема доверба во образованието а најмала во правосудството

[Анкета] Македонските граѓани со најголема доверба во образованието, а најмала во правосудството

пред 8 месеци - Радио МОФ - Без катеторија

Образовните институции влеваат најмногу доверба кај македонските граѓани, додека Собранието и правосудните институции имаат...

Истражување Намален рејтингот на полицијата поголема доверба за полицајките

Истражување: Намален рејтингот на полицијата, поголема доверба за полицајките

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Мнозинството граѓани на Република Македонија имаат доверба во полицијата, која е втора институција со највисок рејтинг, по образовните институции.

Повеќе од половина граѓани веруваат во полицијата

Повеќе од половина граѓани веруваат во полицијата

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

Полицијата во Македонија е втората институција на која граѓаните најмногу и веруваат (55 отсто) веднаш после образовниот систем.

Презентација на резултати од истражување за јавното мислење за полицијата

Презентација на резултати од истражување за јавното мислење за полицијата

пред 8 месеци - Канал 5 - Македонија

На настанот насловен „Мислењето на граѓаните за полицијата“ ќе се дискутира за прашањата колку граѓаните и веруваат на полицијата...

Презентација на резултати од истражување за јавното мислење за полицијата

Презентација на резултати од истражување за јавното мислење за полицијата

пред 8 месеци - Сител - Македонија

Регионалната мрежа на граѓански организации Поинтплус и Аналитика тинк тенк денеска ќе презентира резултати од годинашното истражување на јавното мислење за полицијата.

Реакција на ВМРО ДПМНЕ на анкетата од Телма и МЦМС

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на анкетата од „Телма“ и МЦМС

пред 8 месеци - Фаланга - Македонија

Aнкетата покажа дека речиси 59 проценти од граѓаните на Македонија се задоволни од работата на Владата во првите 100 дена.

Презентација на резултати од истражување за јавното мислење за полицијата

Презентација на резултати од истражување за јавното мислење за полицијата

пред 8 месеци - A1on - Македонија

Регионалната мрежа на граѓански организации Поинтплус и Аналитика тинк тенк денеска ќе презентира резултати од годинашното истражување на јавното мислење за полицијата.

Македонците сѐ уште имаат висока доверба во полицијата

Македонците сѐ уште имаат висока доверба во полицијата

пред 8 месеци - Кајгана - Македонија

Регионалната мрежа на граѓански организации ПОИНТПУЛС и Аналитика Тинк Тенк ја истражуваа перцепцијата на граѓаните за полицијата,...

Анкета МЦМС Телма Над 50 од граѓаните се задоволни од Владата

Анкета МЦМС/Телма: Над 50% од граѓаните се задоволни од Владата

пред 8 месеци - Нова ТВ - Без катеторија

За првпат по 10 години, владејачката СДСМ е во предност пред опозициската ВМРО ДПМНЕ, покажуваат резултатите од анекетата на Телма и МЦМС спроведена од агенцијата М проспект во периодот од 4 до 11 август.

ВМРО-ДПМНЕ: Телма да ја објави анкетата изработена кон крајот на јули

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Во врска со анкетата која што Телевизија Телма ја објави во соработка со М-Проспект и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ ги повика СДСМ и Зоран...

Анкета 58 9 отсто од граѓаните задоволни од Владата СДСМ води пред ВМРО ДПМНЕ

Анкета: 58,9 отсто од граѓаните задоволни од Владата, СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Речиси 60 отсто од граѓаните на Македонија се задоволни од работата на новата влада во првите 100 дена, покажува анкетата спроведена од Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) и од телевизијата „Телма“.

АЈДЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ ВМРО ДПМНЕ го повика Заев да не се плаши и да излезе на предвремени парламентарни избори

АЈДЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ: ВМРО-ДПМНЕ го повика Заев, да не се плаши и да излезе на предвремени парламентарни избори!

пред 8 месеци - Infomax - Македонија

Во врска со анкетата која што Телевизија Телма ја објави во соработка со М-Проспект и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика...

СДСМ води во анкетата на Телма и МЦМС

СДСМ води во анкетата на Телма и МЦМС

пред 8 месеци - Локално - Без катеторија

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ покажува новата анкета на Телма ио МЦМС, спроведена телефонски од “М Проспект”, во период од 4 до 11 август на репрезентативен примерок од 1005 испитаници.

ВМРО ДПМНЕ СДС и Заев да се охрабрат и да излезат на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе кажат што мислат за нивното расипничкото владеење

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Заев да се охрабрат и да излезат на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе кажат што мислат за нивното расипничкото владеење

пред 8 месеци - Курир - Македонија

Според Анкетата од крајот на месец јули, велат од партијата, резултатите од МЦМС покажале дека ВМРО-ДПМНЕ e со стабилна предност пред СДСМ.

Анкетата на Телма и МЦМС проектира победа на СДСМ на локалните избори

Анкетата на Телма и МЦМС проектира победа на СДСМ на локалните избори

пред 8 месеци - Телма - Македонија

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ покажува новата анкета на Телам и МЦМС, спроведена телефонски од „М Проспект“, во период од  4 до 11 август на репрезентативен примерок од 1005 испитаници.

Анкета 58 9 отсто од граѓаните задоволни од Владата СДСМ води пред ВМРО ДПМНЕ

Анкета: 58,9 отсто од граѓаните задоволни од Владата, СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ

пред 8 месеци - +Инфо - Македонија

Речиси 60 отсто од граѓаните на Македонија се задоволни од работата на новата влада во првите 100 дена, покажува анкетата спроведена од Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) и од телевизијата „Телма“.

Од ВМРО ДПМНЕ бараат предвремени парламентарни избори

Од ВМРО ДПМНЕ бараат предвремени парламентарни избори

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

ВМРО ДПМНЕ испровоцирани од анкетата која што беше објавена на ТВ Телма, преку соопштение вечерва побара од СДСМ и Зоран Заев да излезат на предвремени парламентарни избори.

ВМРО ДПМНЕ Ајде да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

ВМРО-ДПМНЕ: Ајде да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

пред 8 месеци - Локално - Македонија

Во врска со анкетата која што „Телма“ ја објави во соработка со „М-Проспект“ и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика СДСМ и...

Албанците позадоволни од новата Влада отколку Македонците

Албанците позадоволни од новата Влада, отколку Македонците

пред 8 месеци - Нова ТВ - Македонија

Според резултатите на анкетата од МЦМС и Телма, објавена вечерва во емисијата „Топ тема“, на прашањето „дали сте задоволни...

Времеплов
x