20
Собранието избра нов член на ДИК и вицегувернер на НБРМ

Собранието избра нов член на ДИК и вицегувернер на НБРМ

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Собранието на Република Македонија попладнево со 98 гласа „за“ и ниту еден „против“ ја изгласа Ермира Асани-Салија за член на Државната изборна комисија, која е предлог на Движењето БЕСА.

Предлогот на БЕСА Ермира Асани Салија избрана за член на ДИК

Предлогот на БЕСА Ермира Асани-Салија избрана за член на ДИК

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Собранието со мнозинство ја именува и Анита Ангеловска-Бежоска за вицегувернер на Народната Банка на РМ која доаѓа на предлог на гувернерот Димитар Богов.

Собраниската комисија го потврди кандидатот на БЕСА за ДИК

Собраниската комисија го потврди кандидатот на БЕСА за ДИК

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Собраниската комисија го потврди кандидатот на БЕСА за ДИК Бедредин Ибраими од ДПА излегува,  а на негово место во државната изборна комисија ќе влезе Ермира Асани Салија од БЕСА.

Антикорупциската комисија го одби приговорот на Бедредин Ибраими

Антикорупциската комисија го одби приговорот на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Ермира Асани Салија да биде нов член на ДИК зелено светло денеска даде и собраниската комисија за прашања на изборите и именувања.

Ермира Асани Салија на местото на Ибраими во ДИК

Ермира Асани Салија на местото на Ибраими во ДИК

пред 5 месеци - Телма - Македонија

Ермира Асани Салија, дипломиран правник од Гостивар, ќе седне во фотељата во ДИК во која девет години седеше Бедредин Ибраими од ДПА.

Антикорупциската комисија го одби приговорот на Бедредин Ибраими

Антикорупциската комисија го одби приговорот на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Ермира Асани Салија да биде нов член на ДИК зелено светло денеска даде и собраниската комисија за прашања на изборите и именувања.

Антикорупциска го одби приговорот на Бедредин Ибраими

Антикорупциска го одби приговорот на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) смета дека е неоснаван приговорот на членот на Државната изборна комисија...

Беса ја предложи Ермира Асани Салија за нов член на ДИК

Беса ја предложи Ермира Асани-Салија за нов член на ДИК

пред 5 месеци - Бриф - Македонија

Собраниската комисија за прашања на изборите и на именувањата на денешната седница го потврди предлогот на партијата Беса, Ермира Асани-Салија да биде нов член на Државната изборна комисија (ДИК).

Ермира Асани Салија од БЕСА предложена за нов члeн на ДИК

Ермира Асани Салија од БЕСА предложена за нов члeн на ДИК

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата го утврди предлогот на движењето БЕСА, Ермира Асани Салија да биде нов член на Државната изборна комисија.

Предлогот на БЕСА Ермира Асани Салија избрана за член на ДИК

Предлогот на БЕСА Ермира Асани-Салија избрана за член на ДИК

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Во рамките на 17. седница на Собранието на РМ, пратениците попладнево го верификуваа мандатот на пратеникот од Движењето БЕСА Неџмедин Карајмани кој доаѓа на местото на Биљал Касами.

Ермира Асани Салија нов члeн на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

Ермира Асани Салија нов члeн на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Собраниската комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната сеница го утврди предлогот на движењето Беса Ермира Асани Салија да биде нов член на Државната изборна комисија (ДИК).

Антикорупциска го одби приговорот на Бедредин Ибраими

Антикорупциска го одби приговорот на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

На јавна седница денеска членовите на Антикорупциската комисија едногласно одлучија приговорот да биде одбиен зашто нема прекршување на Изборниот законик.

Ермира Асани Салија нов члeн на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

Ермира Асани Салија нов члeн на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - Република - Македонија

Собраниската комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната сеница го утврди предлогот на движењето Беса Ермира Асани Салија да биде нов член на Државната изборна комисија (ДИК).

Антикорупциска го одби приговорот на Бедредин Ибраими

Антикорупциска го одби приговорот на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) смета дека е неоснаван приговорот на членот на Државната изборна комисија...

Ермира Асани Салија  нов члeн на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

Ермира Асани Салија нов члeн на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната сеница го утврди Предлогот на движењето БЕСА Ермира Асани Салија да биде нов член на Државната изборна комисија (ДИК).

Ермира Асани Салија утврдена за нов члeн на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

Ермира Асани Салија утврдена за нов члeн на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната сеница го утврди Предлогот на движењето БЕСА Ермира Асани Салија да биде нов член на Државната изборна комисија (ДИК).

Антикорупциска го одби приговорот на Бедредин Ибраими

Антикорупциска го одби приговорот на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) смета дека е неоснoван приговорот на членот на Државната изборна комисија...

Антикорупциска го одби приговорот на Бедредин Ибраими

Антикорупциска го одби приговорот на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) смета дека е неоснаван приговорот на членот на Државната изборна комисија...

Ермира Асани Салија утврдена за нов члeн на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

Ермира Асани Салија утврдена за нов члeн на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Претседателот на Собранието на РМ Талат Џафери вчера до Комисијата го доставил Предлогот на движењето БЕСА за член на ДИК да биде Ермира Асани Салија, дипломиран правник од Гостивар и член на Централното претседателство на партијата.

Утврден предлогот на БЕСА  Ермира Асани Салија нов члeн на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

Утврден предлогот на БЕСА: Ермира Асани Салија нов члeн на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната сеница го утврди Предлогот на движењето БЕСА Ермира Асани Салија да биде нов член на Државната изборна комисија (ДИК).

Ермира Асани Салија утврдена за нов члeн на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

Ермира Асани Салија утврдена за нов члeн на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната сеница го утврди Предлогот на движењето БЕСА Ермира Асани Салија да биде нов член на Државната изборна комисија (ДИК).

Ермира Асани Салија утврдена за нов члан на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

Ермира Асани Салија утврдена за нов члан на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Претседателот на Собранието на РМ Талат Џафери вчера до Комисијата го доставил Предлогот на движењето БЕСА за член на ДИК да биде Ермира Асани Салија, дипломиран правник од Гостивар и член на Централното претседателство на партијата.

Ермира Асани Салија нов член на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

Ермира Асани Салија нов член на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната сеница го утврди Предлогот на движењето БЕСА Ермира Асани Салија да биде нов член на Државната изборна комисија (ДИК).

Ермира Асани Салија  нов члeн на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

Ермира Асани Салија нов члeн на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната сеница го утврди Предлогот на движењето БЕСА Ермира Асани Салија да биде нов член на Државната изборна комисија (ДИК).

Ермира Асани Салија утврдена за нов члан на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - Денешен - Македонија

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната сеница го утврди Предлогот на движењето БЕСА Ермира Асани Салија да биде нов член на Државната изборна комисија (ДИК).

Ермира Асани Салија   нов член на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

Ермира Асани Салија - нов член на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната сеница го утврди Предлогот на движењето БЕСА Ермира Асани Салија да биде нов член на Државната изборна комисија (ДИК).

Ермира Асани Салија утврдена за нов члан на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

Ермира Асани Салија утврдена за нов члан на ДИК на местото на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната сеница го утврди Предлогот на движењето БЕСА Ермира Асани Салија да биде нов член на Државната изборна комисија (ДИК).

Антикорупциска го одби приговорот на Бедредин Ибраими за ДИК

Антикорупциска го одби приговорот на Бедредин Ибраими за ДИК

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Антикорупциска комисија го одби како неоснаван приговорот на членот на Државната изборна комисија Бедредин Ибраими од ДПА против Собранието на РМ, според кого со јавниот оглас за нов член на ДИК е прекршен 8-а од Изборниот законик.

Ермира Асани Салија на местото на Бедредин Ибраими во ДИК

Ермира Асани Салија на местото на Бедредин Ибраими во ДИК

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Ермира Асани Салија од БЕСА е нов член на Државната изборна комисија, одлучи Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на денешната седница.

Антикорупциска го одби приговорот на Бедредин Ибраими

Антикорупциска го одби приговорот на Бедредин Ибраими

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) смета дека е неоснаван приговорот на членот на Државната изборна комисија...

Времеплов
x