20
На Челзи му се заканува ембарго на трансфери

На Челзи му се заканува ембарго на трансфери

пред 6 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Англискиот шампион Челзи повторно е на тапет на ФИФА и повторно за нерегуларно привлекување млади фудбалери Светската фудбалска...

ФИФА покрена истрага против Челси

ФИФА покрена истрага против Челси

пред 6 месеци - Екипа - Фудбал

Светската фудбалска организација (ФИФА) отвори официјална истрага против англискиот првак Челси за кршење на статутите на оваа организација, околу ангажман на малолетни фудбалери.

ФИФА повторно го чешла Челзи

ФИФА повторно го “чешла” Челзи

пред 6 месеци - Се за спорт - Фудбал

Трет пат во последните осум години ФИФА ќе го испитува Челзи, објавија англиските медиуми. Причината е иста како и во претходните ситуации, а тоа е евентуално прекршување на правилата за трансфер на играчи до 18-годишна возраст.

Челзи под истрага на УЕФА

Челзи под истрага на УЕФА

пред 6 месеци - Сител - Фудбал

Актуелниот шампион на Англија, Челси, трет пат во последните осум години ќе се најде под истрага на ФИФА поради наводни неправилности во трансферите на малолетни фудбалери.

Челзи повторно на тапет кај ФИФА

Челзи повторно на „тапет“ кај ФИФА

пред 6 месеци - Идивиди - Фудбал

Трет пат во последните осум години ФИФА ќе го испитува Челзи, објавија англиските медиуми. Причината е иста како и во претходните ситуации, а тоа е евентуално прекршување на правилата за трансфер на играчи до 18-годишна возраст.

Челзи повторно на тапет кај ФИФА

Челзи повторно на „тапет“ кај ФИФА

пред 6 месеци - Курир - Фудбал

Во 2009 година, на „сините“ од Лондон им беше доделена казна за забрана на трансфер пазарот во два преодни рока поради незаконски дејства околу ангажирањето на Гаел Какута.

ФИФА покренува истрага против Челси Казната е сериозна ако се потврди истрагата

ФИФА покренува истрага против Челси: Казната е сериозна ако се потврди истрагата

пред 6 месеци - Дерби - Фудбал

Англиски „Дејли Меил“ открива дека ФИФА е при крај со собирањето на документи и покренувањето истрага против англискиот премиерлигаш Челси.

Челси под истрага на ФИФА

Челси под истрага на ФИФА

пред 6 месеци - Денар - Спорт

Актуелниот шампион на Англија, Челси, трет пат во последните осум години ќе се најде под истрага на ФИФА поради наводни неправилности во трансферите на малолетни фудбалери.

Челзи повторно на тапет кај ФИФА

Челзи повторно на „тапет“ кај ФИФА

пред 6 месеци - A1on - Фудбал

Трет пат во последните осум години ФИФА ќе го испитува Челзи, објавија англиските медиуми. Причината е иста како и во претходните ситуации, а тоа е евентуално прекршување на правилата за трансфер на играчи до 18-годишна возраст.

Челси под истрага на ФИФА на клубот од Лондон му се закануваат санкции

Челси под истрага на ФИФА, на клубот од Лондон му се закануваат санкции

пред 6 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Премиерлигашот од Лондон по трети пат во последните осум години се соочува со истрага од Светската фудбалска федерација, ФИФА.

Челзи повторно на тапет кај ФИФА

Челзи повторно на „тапет“ кај ФИФА

пред 6 месеци - +Инфо - Спорт

Трет пат во последните осум години ФИФА ќе го испитува Челзи, објавија англиските медиуми. Причината е иста како и во претходните ситуации, а тоа е евентуално прекршување на правилата за трансфер на играчи до 18-годишна возраст.

Челзи повторно под истрага од ФИФА

Челзи повторно под истрага од ФИФА

пред 6 месеци - Кајгана - Фудбал

Третпат во последните 8 години тимот на Челзи е под истрага на ФИФА, и третпат за истата работа. Повторно се работи за прекршок кој тимот наводно го направил, кој е поврзан со нерегуларен трансфер на малолетни играчи.

Коста дефинитивно во Атлетико

Коста дефинитивно во Атлетико

пред 6 месеци - Сител - Фудбал

Атлетико Мадрид понудил 55 милиони евра, плус дополнителни 10 милиони низ бонуси, за трансферот на Диего Коста. Доколку Челси ја прифати понудата, Бразилецот со шпански пасош ќе стане најскапиот играч на во историјата на Атлетико.

Времеплов
x